Prof. Kuźniar: Duda to człowiek z plastiku, polityczny manekin napełniany duchem Kaczyńskiego i formacji "Mściwość i nienawiść"

Wg prof. Romana Kuźniara, Andrzej Duda nie wyzwoli się nigdy spod wpływów Jarosława Kaczyńskiego. - On został wynaleziony przez ten obóz i realizuje jego koncepcje. To pusta forma napełniana politycznym duchem prezesa - mówił doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego. Dla prof. Kuźniara, Duda to nie rasowy polityk tylko "forma plastikowo-teflonowa".
Zdaniem doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego, debata w TVP pokazała wyraźnie wyborcom bardzo duże różnice między politykami walczącymi w II turze wyborów. - Z jednej strony jest polityk pełnokrwisty, doświadczony, z charakterem. A z drugiej strony mamy do czynienia z człowiekiem z plastiku, z politycznym manekinem uruchomionym przez Jarosława Kaczyńskiego - mówił prof. Kuźniar w "Poranku Radia TOK FM".

Doradca prezydenta Komorowskiego nie ma wątpliwości, że Andrzej Duda nie jest w stanie zerwać z PiS. Bo to ten obóz polityczny go wynalazł. - Duda ma inne emploi, to PRL, ale ma make up rodem z Hollywood. Jednak wewnątrz to pusta forma, napełniona politycznym duchem Kaczyńskiego i formacji, której szyld brzmi "Mściwość i nienawiść" - ocenił prof. Roman Kuźniar.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (178)
Prof. Kuźniar: Duda to człowiek z plastiku, polityczny manekin napełniany duchem Kaczyńskiego i formacji "Mściwość i nienawiść"
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 211 razy 131

  Duda jest wylansowany przez prezesa i zobowiązany do dożywotniej wierności. Nie podskoczy, bo własnego zaplecza politycznego nie ma. Zrobi wszystko, co mu prezes i kk zalecą. A rządy prezesa i kk na dobre Polsce i nam nie wyjdą.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 159 razy 95

  Czyli to jest AVATAR Kaczyńskiego...I do tego STEROWANY Z UKRYCIA... Bo po co oni się...s c h o w a l i...? Ano po to aby tym co nie mają jeszcze amnezji... NIE PRZYPOMINAĆ "SŁODYCZY" RZĄDÓW BRACI KACZYŃSKICH

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 93 razy 69

  Postęp!!! Normalna kolej rzeczy!! Teraz WSZYSTKO z plastiku.

  Był "Człowiek z marmuru"....."Człowiek z żelaza" ....jest człowiek z plastiku.

 • lubiedobrze

  Oceniono 92 razy 68

  Pinokio i Gepetto. Bajka o tym jak samotny starszy pan wystrugał sobie kukiełkę.

 • Piotr Kolec

  Oceniono 112 razy 52

  Bo nikt ci tyle nie da, co Duda ci obieca
  Ten facet jest cyniczny, nadzieje roznieca

  Ale czy każdy da się oszukać gładkim Dudą
  I jego rozciągniętą poglądów amplitudą…?

 • Jarle Knudsen

  Oceniono 82 razy 46

  Widac wyraznie, ze Duda, Jaro, Ogorek i Kukiz splataja polityke z religjia: swoje wlasne słowa uważaja za niepodwazalna świętość, ciagle odwoluja sie do "nauk" glowy obcego mocarstwa, Watykanu.

  Ewidentnie najchetniej wypisali by nas z Unii, zamkneli granice, oddali w rece watykanskiego episkopatu w Polsce oraz jako dlaszy ciag przygod Komisji Majatkowej (the sequel) zaczeli zwracac kosciolowi watykanskiemu folwarki i chlopow panszczyznianych, a wtedy znow bedzie mozna tylko sobie pomarzyc o "wyjezdzie za granice na zmywak"... kleczac podczas obowiazkowej porannej modlitwy "za meczennikow 10 kwietnia oraz prezesa Zbawpolske Zawszedziewice".

 • Piotr Pawlak

  Oceniono 49 razy 29

  Na ostatniej prostej kampanii prezydenckiej sztab Andrzeja WSZYSTKO OBIECAM Dudy wyciągnął kolejnego asa. Na portalu kandydata pojawił się specjalny DUDAFORMULARZ, w którym każdy wyborca może wpisać swoje życzenie, pragnienie oraz adres emailowy. Po kliknięciu WYŚLIJ wyborca otrzyma maila od Andrzeja WSZYSTKO OBIECAM Dudy, w którym kandydat obieca mu spełnienie jego indywidualnego życzenia

 • ryllaa

  Oceniono 70 razy 26

  Święta prawda, p. Kużniar! Popieram w całej rozciągłości!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX