"W Polsce jest czas na mądrzejsze zmiany. Nie wiem, czy w Dudzie jest mądrość"

Lech Wałęsa będzie głosował na Bronisława Komorowskiego. Ale... prezydenta nie poprze. Bo jak tłumaczy w rozmowie z "Rz", dla poparcia potrzebna jest realizacja postulatów ustrojowych zaproponowanych przez Lecha Wałęsę. A to m.in. likwidacja finansowania partii z budżetu państwa i maksymalnie dwie kadencje dla samorządowców i parlamentarzystów.
"W Polsce jest czas na zmiany, ale mądrzejsze. Czy w Dudzie jest jakaś mądrość? Nie wiem. Duda nie będzie w stanie zrealizować tego, co naobiecywał w kampanii" - ocenił Lech Wałęsa w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Były prezydent zapowiedział, że w drugiej turze wyborów prezydenckich zagłosuje na Bronisława Komorowskiego, bo nie zagłosuje "na kandydata PiS".

Ale na większe poparcie obecny prezydent nie ma co liczyć. Bo Lech Wałęsa uzależnił to od realizacji proponowanych przez siebie czterech zmian ustrojowych. Jak przypomina w rozmowie z "Rz", zależy mu na zmianie "ordynacji wyborczej do Sejmu, regulaminu sejmowego, partie nie powinny być finansowane z budżetu i potrzebna jest dwukadencyjność".

"Dwie kadencje maksymalnie dla wszystkich - od samorządowców przez parlamentarzystów i ministrów po prezydenta. Inaczej będą się tworzyły nieformalne grupy, grupy mafijne, które nie dopuszczą nowych ludzi. Jeśli te postulaty zostaną spełnione, to Polska zostanie uratowana. Jeśli nie, to wciąż będziemy mieć problem" - tłumaczy były prezydent.

Mobilizacja

Według Wałęsy telewizyjne debaty kandydatów zmobilizują część wyborców Bronisława Komorowskiego. Ale to może nie wystarczyć do wygranej, sugeruje były prezydent.

Rozmówca "Rz" sukces polityka PiS w pierwszej turze wyborów tłumaczył m.in. wpływami o. Tadeusza "Rydzyka i jemu podobnych", którzy "podważają wszystko co możliwe".

"Elektorat Rydzyka jest bardzo zdyscyplinowany i zawsze idzie na wybory. Elektorat Komorowskiego nie jest zdyscyplinowany. Część nie chodzi na wybory" - podkreślał Lech Wałęsa.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
"W Polsce jest czas na mądrzejsze zmiany. Nie wiem, czy w Dudzie jest mądrość"
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 32 razy 10

  W Dudzie na pewno mądrość...j e s t... ALE KACZYŃSKIEGO...

 • precz_z_komunia

  Oceniono 15 razy 9

  W dudach najczęściej jest tylko powietrze.

 • kopandol

  Oceniono 31 razy 9

  Podejrzewać PISdzielca o mądrość to tak jakby sugerować, że dżdżownica ma korę mózgową.

 • taroudant

  Oceniono 24 razy 8

  Lechu trafnie określił kiedyś Zimnego Lecha , że mamy durnia za prezydenta. Duda-Maliniak jest, jak wiadomo, synkiem duchowym tego durnia. O jakiej mądrości więc mowa ?

 • arvelli_net

  Oceniono 18 razy 4

  ... duda mądrością swoją tylko się chwali, głupotę jego już poznaliśmy :) Więc chyb pogląd ogólny na stan jego umysłu już znamy.

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 16 razy 2

  Jak wielkim umysłem jest
  mąż stanu,który za doradcę
  miał swego kierowcę po technikum?

 • Maciej Łozowski

  Oceniono 2 razy -2

  Oj Bolek Bolek, ty zaś jest najmądrzejszy...A prezydentem byłeś...

 • cynnik2

  Oceniono 4 razy -2

  Mondrości Wałęsy... Człowieka, który chwalił się tym, że nie przeczytał w życiu żadnej książki... Czym tu się ekscytować?
  P.S. Dla tych wielbicieli Bolka, którzy nie rozumieją wyjaśniam, że wiem, jak się pisze rzeczownik "mądrości".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX