Tym: Kampania pod znakiem botoksu Dudy i leguminy Komorowskiego

"Gdy Andrzej Duda ogłasza za każdym razem, że realizuje testament Ojca Świętego, to ja przypuszczam, że równie dobrze mógłby sobie zrobić zastrzyk z botoksu w głowę i ogłosić się realizatorem testamentu Aleksandra Fredry" - napisał Stanisław Tym w najnowszym numerze "Polityki".
Tegoroczny maj upływa pod hasłem wyborów prezydenckich. Stanisław Tym - oceniając kampanię - napisał w najnowszym felietonie o botoksie Andrzeja Dudy i leguminie Bronisława Komorowskiego.

"Botoks to po prostu jad kiełbasiany, który paraliżuje mięśnie. A mam wrażenie, że nie tylko. Gdy Andrzej Duda ogłasza za każdym razem, że realizuje testament Ojca Świętego, to ja przypuszczam, że równie dobrze mógłby sobie zrobić zastrzyk z botoksu w głowę i ogłosić się realizatorem testamentu Aleksandra Fredry. Andrzej Duda wziął sobie na potrzeby kampanii wyborczej testament papieża, bo trudno zaatakować kogoś, kto się taka tarczą popisuje" - ocenił felietonista "Polityki".

Tematu prezydenckiej leguminy nie rozwija, bo, jak stwierdził, "Wszyscy wiedzą, jak to smakuje".

Anegdota dla kandydata

Stanisław Tym przypomina przedwojenną anegdotę, której bohater - Żyd - znajduje na ulicy zwitek pieniędzy. "Rozgląda się, może ktoś zgubił - ale nie ma nikogo. Podnosi pieniądze i zaczyna je liczyć. Banknotów jest dużo. Liczy powoli, liczy. Wreszcie, gdy skończył, mówi: - Brakuje. Niech się pan Duda nie obrazi, ale chciałbym mu życzyć, aby to on znalazł taki zwitek i policzył" - napisał felietonista.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (167)
Tym: Kampania pod znakiem botoksu Dudy i leguminy Komorowskiego
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 165 razy 129

  Francuzi mają aż 40 gatunków serów...Ich politycy kpią że to za dużo...A Polacy mają około 30 milionów recept na Polskę JAKO KRAJ KWITNĄCY... A dominujące partie tylko DWIE... I tutaj leży problem... Zwłaszcza że tylko POŁOWA PRACUJE LEGALNIE i płaci podatki... A reszta zdolnych do pracy pracuje na czarno i wyłudza świadczenia zdrowotne jak może, również za pomocą KRUS... Zwłaszcza ci ostatni mają NAJWIĘCEJ POMYSŁÓW JAK UZDROWIĆ KRAJ...Aby w kasie państwa było więcej pieniędzy, pensje i świadczenia były ...."g o d n e"...A ludziom żyło się dostatniej.

 • pietrek1960

  Oceniono 247 razy 111

  PiS-owskie katokołtuństwo atakuje , mały zasób słów , także dominują obelgi.

 • glemp1

  Oceniono 134 razy 90

  "Andrzej Duda wziął sobie na potrzeby kampanii wyborczej testament papieża, bo trudno zaatakować kogoś, kto się taka tarczą popisuje"

  Tylko w Polsce panuje kult jednostki obrońcy pedofilów.

 • Orest Szn

  Oceniono 117 razy 71

  "Niech się pan Duda nie obrazi, ale chciałbym mu życzyć, aby to on znalazł taki zwitek i policzył" Oj Duda umie liczyć, szczególnie pensje z Wyższej Szkoły Tego i Tamtego.

 • pietrek1960

  Oceniono 91 razy 67

  Jest tajne porozumienie PiS-u z episkopatem( patrz tygodnik"Niedziela” wydawany przez episkopat) w zamian za poparcie i agitację w kościołach , podwyższenie funduszu kościelnego o 40% i pieniądze na zakończenie budowy świątyni opatrznosci bożej, które pozwolą zakończyć budowę w ciągu 24 m-cy,i to jeszcze nie wszystko. I co owieczki, beeee,beeee już was dymają sukienkowi razem z PiS-em.
  "Należy przekształcić izbę wyższą parlamentu w reprezentację osób zaufania publicznego, w tym przedstawicieli Kościołów chrześcijańskich z dominującą reprezentacją Episkopatu Kościoła katolickiego" - to pomysł współpracownika Dudy, posła PiS Krzysztofa Szczerskiego.

 • pietrek1960

  Oceniono 79 razy 61

  Zdanie Dudy z wczorajszego spotu "Uważam moje słowo za święte", czy już ustalił z episkopatem że będzie prezydentem - prymasem?

 • observanto

  Oceniono 132 razy 60

  Już od trzech dni pytałem: "Gdzie jest Tym Stanisław"?

  Jest!

  Teraz pytam : "Gdzie jest Materna"?

 • pietrek1960

  Oceniono 94 razy 48

  Co do obietnic wyborczych Dupy(sorry,zawsze ten błąd)Dudy to obiecuje on już wszystko ,wszystkim bez umiaru bo wie że po wyborach, gdyby nie daj boże(w jego przypadku Jahwe) wygra to i tak przez 5 lat nikt go nie zdejmie ze stanowiska za obietnice bez pokrycia( a kto chętny, będzie go mógł pocałować w dupę) , także czekam ze zniecierpliwieniem kiedy obieca wszystkim szóstkę w lotto. Ale i tak na niego nie zagłosuję, co i innym radzę.Jeżeli nie chcecie w telewizji na każdym kanale przez 24 godziny na dobę oglądać transmisji z niekończących się obrad episkopatu a w przerwach żałosnych popiskiwań Kukiza ,który śpiewakiem jest raczej nędznym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX