"W blokach startowych przewagę ma Duda. Im wyższa frekwencja, tym większe szanse Komorowskiego"

- Każdy wyborca może mieć poczucie, że od tego, czy będzie głosował, może zależeć wynik wyborów prezydenckich - mówił Piotr Kraśko w TOK FM. Sondaże wskazują, że różnica między kandydatami może być niewielka. - Nie wiadomo, czy w niedzielę poznamy wyniki - uważa Jerzy Baczyński, redaktor naczelny "Polityki".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Polityka Insight przeprowadziła symulację wyników drugiej tury wyborów prezydenckich. - Analitycy liczyli przepływ wyborców i wpływ frekwencji na wynik wyborów. Jak policzy się przepływy wyborców, to Andrzej Duda ma na starcie przewagę kilkuset tysięcy głosów nad Bronisławem Komorowskim. Ale ta przewaga topnieje w miarę wzrostu frekwencji - ok. 60-70 tys. przy każdym wzroście frekwencji o 1 proc. W blokach startowych przewagę ma więc Duda - mówił Baczyński w "Poranku Radia TOK FM".

Najnowszy sondaż Millward Brown dla "Faktów TVN" daje Bronisławowi Komorowskiemu 47 proc., a Andrzejowi 45 proc. głosów.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (45)
"W blokach startowych przewagę ma Duda. Im wyższa frekwencja, tym większe szanse Komorowskiego"
Zaloguj się
 • wbka2

  Oceniono 23 razy 9

  Wczorajszy leming, dzisiejszy hejter: - przykro mi Panie Prezydencie, ale klepał Pan wszystko, co PO wymyśliła, nawet jak pomysły były od czapy, przeciwko własnemu narodowi i uzasadnienia z ( wiem skąd) zaczerpnięte. Niech Pan uważnie posłucha rozmowy wicepremier Bieńkowskiej z szefem CBŚ, P. Wojtunikiem.

 • ciemnyludd

  Oceniono 9 razy 3

  "Dlatego kto popiera Platformę niech nie idzie na wybory"... Kłamliwy Kraśko to wyjątkowa gnida.

 • xvq111

  Oceniono 13 razy 3

  Zadziwia mnie dobre samopoczucie Państwa dziennikarzy , od wielu lat brać dziennikarska ciężko pracuje nad tym aby obrzydzić obywatelom politykę i polityków wszelkimi sposobami . Dzięki nim część społeczeństwa uważa , że wybory to strata czasu aż tu nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki chcą zmienić rzeczywistość i zniweczyć swoją ciężką paroletnią pracę ?

 • ciemnyluddd

  Oceniono 12 razy 0

  Dla Kacynskiego o nicku "Duda" ? ...W A. T. P. L. I. W E...

 • magda-warszawianka

  Oceniono 16 razy 0

  Opublikowano wyniki nowego sondażu pracowni Estymator dla tygodnika Newsweek, które pokazują, że Andrzej Duda utrzymuje przewagę nad Bronisławem Komorowskim.
  W drugiej turze wyborów prezydenckich Duda mógłby liczyć na poparcie 52 proc. respondentów, a Komorowski - 48 proc. głosów. Czemu tego sondażu nie podają , jaki maja w tym cel ?

 • krzysztof-s-live

  Oceniono 19 razy -1

  Trzeba jechać gdzieś w weekend, popić wódy, grilla zrobić i wrócić późnym wieczorem w niedzielę.

 • g0straight0n

  Oceniono 14 razy -2

  Alez się tu tej pisowskiej plagi rozlało, zatrudniają już więcej trolli niż Putin. No zajrzał im strach do doopy, a tak się już cieszyli. Nie martwcie się, dziś plastuś Duduś znów dostanie łomot na debacie, bo to pusty złób. W niedzielę skończy się jego męka, a i wasza cieżka praca, choć zupełnie bezproduktywna. Znów się spotkacie 10-tego pod krzyżem, śpiewając.. ojczyznę racz nam wrócić panie... znów będzie klaskać szczernbatemu i błagać żeby was zbawił... Może przybijcie go do deski, jako męczennik będzie bardziej wiarrygodny.. kretyństwo kompletne..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX