Zelnik: "Rodzą się liczne dzieciaki z tego in vitro, koszmarnie chore, połamane"

Aktor Jerzy Zelnik w TVN 24 odpowiadał na sugestie, że Andrzej Duda jako prezydent nie będzie sprzyjał np. osobom chcącym skorzystać z in vitro. Stwierdził, że dzieci urodzone dzięki tej metodzie "rodzą się chore i połamane".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zelnik mówił na antenie TVN 24 o tym, jak wg niego będzie wyglądać prezydentura kandydata PiS, i przekonywał, że Duda będzie "prezydentem wszystkich Polaków".

Nie zgadzał się z wątpliwościami prowadzącego program Andrzeja Morozowskiego, że Duda "chyba nie będzie prezydentem ludzi, którzy chcą zapalić trawkę, lub par, które chcą mieć dzieci z in vitro".

- In vitro to kwestia różnych pomysłów. Jest tu kwestia oszczędzania tych zarodków. Dla niektórych coś tak małego to nie człowiek, a dla mnie to jest człowiek - mówił Zelnik. - My traktujemy to tak, że coś małego to nie człowiek, że można to wyrzucić, zamrozić - dodał.

"To jak leczenie ziołami zamiast antybiotykiem"

- Ostatnio rodzą się liczne dzieciaki z tego in vitro, koszmarnie chore, połamane - stwierdził aktor. Proponował później innego typu metody, np. naprotechnologię (pochodzący z początku lat 90. sposób leczenia niepłodności, oparty na naturalnych metodach planowania rodziny).

Dodał też, że z naprotechnologią i in vitro jest jak "z leczeniem ziołami zamiast antybiotykiem" i po prostu wymaga to więcej cierpliwości.

- Znam ludzi, którzy mają dzieci z in vitro, i one są zdrowe - skontrował drugi gość programu, wokalista Maciej Maleńczuk. - Oczywiście, to nie jest zasada, nie chodzi o to, żeby in vitro zakazać - tłumaczył Zelnik.

Wypowiedź aktora wywołała oburzenie niektórych komentujących na Twitterze. "Aż trudno uwierzyć, że można takie bzdury opowiadać", czytamy w jednym z wpisów.

Przeczytaj "Nie przeproszę, że urodziłam" - historie rodzin, które zdecydowały się na in vitro >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (64)
Zelnik: "Rodzą się liczne dzieciaki z tego in vitro, koszmarnie chore, połamane"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 122 razy 108

  Zelnik to musiał zostać pokalanie poczęty katolicką metodą po pól litro.

 • marudna.maruda

  Oceniono 97 razy 89

  Ministrant Zelnik widział i wie czy tylko wiara mu tak podpowiada? Czy ministrant Zelnik wie, że rodzą się dzieci koszmarnie chore i połamane, bo "poprawnie" stworzona ciąża okazała się patologiczna, ale lekarz z sumieniem uparł się, żeby taka kaleka na swiat przybyła? Czy ministrant Zelnik wie, że koszmarne kaleki rodzą się w rodzinach, gdzie pijany facet (często wespół z równie pijaną połowicą) płodzą dzieci "po bożemu"? Rozumiem, że dla Zelnika kalectwo (domniemane ) z in vitro to coś haniebnego. Czemuż więc dobry Bóg pozwolił, żeby wymyśleć takie bezeceństwo? Czy episkopat zna na to pytanie odpowiedź, skoro zna na wszystkie?

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 84 razy 76

  chciałem jeszcze dodać, że dzieci z in vitro rodzą się niedomyte, nie mówią i nawet chodzić nie potrafią. w przeciwieństwie do dzieci prawdziwie katolickich, zrobionych po bożemu, które nawet drogę do kościoła znają. mają to po przykładnych katolikach i po bogu, stwórcy jedynemu.

 • ekomorda

  Oceniono 71 razy 59

  To się kurna zaczyna nowa matriksowa rzeczywistość. A jeszcze parę dni temu p.Duda z wielce poważną miną tłumaczył jednej kobiecie w Katowicach że in vitro to spoko, on sam nie pochwala ale nie będzie szkodził...za chwilę będą dzikie wojny o in vitro a p.Duda pokaże swoje prawdziwe oblicze zgodne z "nauką" ks.Oko.

 • maura4

  Oceniono 65 razy 59

  Pan Zelnik nie ma pojęcia o czym mówi. On nawet nie wie co to ta naprotechnologia. Powtarza jak papuga za swoimi guru. jak to mówią, lepiej milczeć, niż rozwiać wątpliwości.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 60 razy 56

  plastykowy du*a dwa dni po ogłoszeniu wyborów jeszcze nie jest prezydentem , a już mamy średniowiecze. kuźwa.
  mówisz i masz.
  a ten cały. zieleniak, to jest jak wiejski głupek, co udaje mędrca, bo jego koleś będzie sołtysem. je pie..., ale wiocha . normalnie III świat. groźno i straszno.

 • juesej2

  Oceniono 60 razy 54

  No to juz p.Duda nie bedzie prezydentem wszystkich Polakow,bo pierwsze kroki skierowal na Jasna Gore!

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 51 razy 49

  Zdaje się że pan Zelnik przez całe swoje życie nie widział dzieci połamanych, chorych, które były efektem naturalnego zapłodnienia.
  Trochę uczciwości przydałoby się w tej kwestii, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że na in vitro decydują się pary, które z różnych względów nie mogą mieć własnego potomstwa.
  Medycyna idzie im z pomocą.
  Jednak nie jest ona w stanie zagwarantować prawidłowego rozwoju płodu i terminowego porodu.
  Tutaj rodzą się pytania na które trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź, choć jak mi się wydaje, pan Zelnik ją zna.
  Radzę się przejechać po domach dziecka, dziecięcych oddziałach onkologicznych, hospicjach, przejrzeć statystyki dotyczące umieralności niemowląt etc.
  Być może wtedy lament nad in vitro ucichnie.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 47 razy 45

  jak widać, wszystkie religie ta jakaś epidemia, atakująca głownie niedouczonych i leniwych intelektualnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX