Kidawa tłumaczy fatalne wyniki sondażowe PO. "Po porażce Komorowskiego wiedzieliśmy..."

Małgorzata Kidawa-Błońska tłumaczyła w Polskim Radiu fatalne wyniki sondażowe PO porażką wyborczą Bronisława Komorowskiego. - PO zdawała sobie sprawę, że po tych wyborach nasze notowania mogą spaść - mówiła. Rzeczniczka rządu siliła się na optymizm. - Od każdego wyniku można się odbić - stwierdziła.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW najnowszym sondażu Millward Brown dla Faktów TVN Platforma Obywatelska uzyskała katastrofalne poparcie w wysokości 17 proc. Wyprzedziły ją PiS (25 proc.) i nieistniejące jeszcze ugrupowanie Pawła Kukiza (20 proc.).

"Sondaże pokazują duże emocje"

Małgorzata Kidawa-Błońska w Polskim Radiu tłumaczyła ten wynik przegranymi dla PO wyborami prezydenckimi. - Przegrana Bronisława Komorowskiego spowodowała, że sondaże pokazują duże emocje w społeczeństwie - stwierdziła rzeczniczka rządu.

Kidawa-Błońska podkreślała, że w sondażu ujęto partie, które w praktyce jeszcze nie istnieją (chodzi o projekty Pawła Kukiza i Ryszarda Petru). Zaznaczyła też, że w PO prowadzona jest "reorganizacja". Na dzisiejsze popołudnie planowane jest wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PO, gdzie politycy mają rozmawiać m.in. o strategii przed wyborami parlamentarnymi i planach legislacyjnych. To będzie szczera rozmowa, a nie ścinanie głów - zapewniała dziennikarzy premier Ewa Kopacz.

"Gdybyśmy się oglądali na sondaże..."

- PO zdawała sobie sprawę, że po tych wyborach nasze notowania mogą spaść. Ale partia działa nie patrząc na notowania - mówiła Kidawa-Błońska. - Gdybyśmy się oglądali na sondaże, strach mógłby nas paraliżować - zaznaczyła. Pytana o to, czy pamięta tak słabe wyniki sondażowe PO, zaznaczyła że nie zapomniała początków partii. - Od każdego wyniku można się odbić - stwierdziła.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
Kidawa tłumaczy fatalne wyniki sondażowe PO. "Po porażce Komorowskiego wiedzieliśmy..."
Zaloguj się
 • jan.ostrzyca

  Oceniono 42 razy 28

  PO powtarza dawne błędy SLD tylko w gigantycznej skali. Oderwanie się od elektoratu, brak tożsamości, arogancja i bezczelność oraz afery. SLD został wysadzony w powietrze tzw. "aferą Rywina", czyli pijacką pogaduchą Michnika z Rywinem, co w skali wałów PO wydaje się obecnie dziecinną igraszką...

 • oby.watel

  Oceniono 20 razy 16

  Najlepiej odbija się od dna. Pod warunkiem, że zadbało się wcześniej o to, by nie było muliste.

 • nie_bierz_jarka_na_serio

  Oceniono 15 razy 13

  halo tu ziemia!

 • ori555

  Oceniono 12 razy 10

  Proponuję zwiększenie jeszcze ilości foti-radarów .. a nie tylko zlikwidowanie błędu tolerancji o te 10 km na godz. .. Poparcie wzrośnie ... gwarantuję ..

 • szpung

  Oceniono 22 razy 10

  Kamieni cooppa zniesie ta szkodliwa dla narodu skorumpowana do cna formacje.

 • tarkovsky

  Oceniono 13 razy 9

  "Planowane jest wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PO" czyli PR-owcy ratujcie!

 • magda-warszawianka

  Oceniono 12 razy 8

  ,,W piątek w Toruniu miała miejsce „próba zamachu” na prezydenta Bronisława Komorowskiego – ocenia Biuro Ochrony Rządu'' Ta wiadomość była bardzo nagłaśniana przez niektóre media- jaki miały w tym cel ? Czy nie powróci znowu pytanie o wolne media w Polsce ? Oskarżony został zwolniony z aresztu .

 • krukpl

  Oceniono 6 razy 6

  Jak w sondażu partyjnym może być partia która nie istnieje nawet z nazwy ?
  Jak taki sondaż brać poważnie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX