"Od Nowoczesnej.PL do Nowoczesnej PO. Finałem inicjatywy Petru będzie wspólna lista z Platformą"

"Ryszardowi Petru trudno odmówić sprytu i politycznej intuicji. Jego wejście do gry jest obliczone na postępujący kryzys w PO" - ocenia publicysta "Gościa Niedzielnego" Mariusz Majewski. Program Nowoczesn.pl to dla komentatora "mieszkanka wybuchowa".
Mariusz Majewski nie dał się porwać Nowoczesna.pl. Jak napisał na internetowej stronie "Gościa Niedzielnego", założyciele ugrupowania w "głównej mierze to ludzie, którzy na sztandary od dawna wyciągają wolny rynek, samemu karierę opierając o państwowe posady albo instytucje zależne od władzy politycznej".

"Dostrzegłem też takiego sympatyka Nowoczesnej PL, który wolny rynek i przedsiębiorczość postrzega jako możliwość wrogiego przejmowania innych firm" - podkreślił, choć nazwiska tej osoby nie podał.

Publicysta przyznaje, że założycielowi ugrupowania "Ryszardowi Petru trudno odmówić sprytu i politycznej intuicji". Zdecydował się na mocne wejście na scenę polityczną, widząc "postępujący kryzys w PO". Słabnąca Platforma to łakomy kąsek, bo można powalczyć o rozczarowanych wyborców tej partii.

Ale w samodzielność Petru i jego ugrupowania publicysta "Gościa Niedzielnego" nie wierzy.

Bo przewiduje, że przed jesiennymi wyborami wszystko skończy się wspólną listą do parlamentu. "I w ten sposób Nowoczesna.PL stanie się ciut bardziej Nowoczesną PO" - uważa Majewski.

"Petru to Kukiz dla inteligentów" - ocenia Michał Szułdrzyński>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (38)
"Od Nowoczesnej.PL do Nowoczesnej PO. Finałem inicjatywy Petru będzie wspólna lista z Platformą"
Zaloguj się
 • a82ber

  Oceniono 68 razy 68

  dobry moment na wejscie bo Polacy w najblizszych wyborach pokażą jak wielką miłością darzą obecny rząd

 • qudlaty-pila

  Oceniono 67 razy 67

  dajmy się ludziom pokazać, na razie nie ma co wyrokować

 • butelkowiec56

  Oceniono 63 razy 63

  jak nie będą robic kampani z podatkowych pieniedzy to dla mnie duzy plus:D

 • Sławek Pyra

  Oceniono 62 razy 62

  mysle ze w tym kraju trzeba uporzadkowac wiele spraw, których naszym p[olitykom się nie chce naprawiać albo nawet wyciagac na swiatło dzienne. Nowe twarze a nie starzy wyjadacze to cos na co mógłbym zaglosować.

 • Dawid Wortysz

  Oceniono 54 razy 54

  ludzie w tym kraju chca zmian…inaczej przez kolejne kilka lat najlepszym co Cie może czekać to wyjazd za granicę

 • plani-sta92

  Oceniono 48 razy 48

  kukiza tez krytykowano i ciagle rzucano kłody pod nogi i mamy tego wynik. 20% wyborców zagłosowało, młodzi tez poszli do urn, zaczynaja sie pewne zmiany w mentalnosci ludzi i mam nadzieje ze beda to zmiany na lepsze

 • olga98torun

  Oceniono 49 razy 47

  watpie by ktokolwiek chciał mieć cos wspolnego z platforma:D to byłby strzał w stopę, zobaczymy co sami sa w stanie osiagnac. Ostatnie wybory pokazały ze ludzie chca kogos nowego z pomyslem

 • Aleksander Bujak

  Oceniono 45 razy 45

  partia sama w sobie ma wiele poważanych osób jak chociażby Wadim Tyszkiewicz, który pokazał ze ma za sobą poparcie ludzie ze swojego miasta, to nie takie pionki.

 • karlowicz.leslaw

  Oceniono 12 razy 12

  "gość niedzielny"….dobre:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX