Lis: Komorowski mógł przegrać przez falę internetowego hejtu. To zmasowana operacja zniesławiania

Tomasz Lis przekonuje w najnowszym "Newsweeku", że "fantastyczna" kampania Andrzeja Dudy była w istocie niczym innym jak "miesiącami obrzucania Bronisława Komorowskiego wszelkimi możliwymi obelgami". Była to wręcz "najbardziej zmasowana operacja zniesławiania i demolowania czyjegoś wizerunku".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Co więcej, zdaniem publicysty Komorowski mógłby nie przegrać wyborów, gdyby nie agresywne działania oponentów w internecie. Lis pisze o hejterskiej koalicji, która zatopiła okręt z Komorowskim na pokładzie, a wcześniej oczerniała choćby Macieja i Jerzego Stuhrów za ich filmy czy Krystynę Jandę za obawy względem PiS. Koalicję tę tworzą portal wPolityce.pl, "pozornie apolityczny pudelek" i "expressowy superbrukowiec".

Internetem rządzą obciachowi politycy?

Lis ubolewa, że opinie zaczerpnięte z sieci traktowane są w swej masie jako obiektywne i nie ma od nich apelacji. Zwraca też uwagę, że wiele z tych opinii wcale nie jest spontanicznych i oddolnych, ale są kreowane i roznoszone po sieci. "W efekcie okazuje się, że obciachowy jest Komorowski, a bełkoczący bez ładu i składu Kukiz albo składający kuriozalne obietnice Duda są nieobciachowi" - wskazuje publicysta.

Lis pisze też o paradoksie polskiej polityki, który polega na tym, że im bardziej obciachowa jest partia, tym bardziej "fantastyczna" okazuje się jej internetowa emanacja. "Sądząc po efektywności owej operacji, Polska przestałaby być obciachowa, gdyby tylko pełnię władzy przejęli Kaczyński, Kukiz i Korwin, bo właśnie ich ugrupowania są w internecie najsprawniejsze" - zauważa.

Cały felieton w najnowszym "Newsweeku" >>>

O tym samym mówiław Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (394)
Lis: Komorowski mógł przegrać przez falę internetowego hejtu. To zmasowana operacja zniesławiania
Zaloguj się
 • pa.gg

  Oceniono 958 razy 564

  Ja pierd…lę….. List to ty z Karolakiem o córce Komorowskiego żeście rozprawiali na kilka dni przed wyborami ???

 • zdzisek1949

  Oceniono 821 razy 355

  Czytanie Newsweek i oglądanie w TVP program "Tomasz Lis na żywo",
  to kicha,obciach i siara !

 • 68jacekw

  Oceniono 582 razy 342

  P.Lis tego typu wypowiedziami odwraca uwagę od swoich "zasług".Bo on nie jest anonimowym hejterem internetowym tylko oficjalnym pro rządowym.Ustawka z niby prawdziwym tweetem córki Dudy na pewno odebrała Komorowskiemu wiele głosów -bo taka prymitywna i chamska propaganda odrzuca wszystkich z wyjątkiem Karolaka.

 • Oceniono 537 razy 229

  To dzięki internetowi można było zweryfikować kłamstwa PO-litycznej mafii, pana Lisa- Moniki Olejnik oraz innej gadziny-dlatego przegracie również na jesień.

 • anty.national.platform

  Oceniono 376 razy 210

  spece od AGORA i TVN nadal nie zauważają, że porażka Komorowskiego to wynik przede wszystkim postępującego wyalienowania elit PO-PSL
  społeczeństwo zwyczajnie ma dość buńczucznych i kłamliwych haseł propagandy rzucanych społeczeństwu przez obóz rządowy
  hejt w sieci to jeden z czynników tego niezadowolenia, a nie zaplanowany i wyreżyserowany plan działania
  wybory na jesieni pokażą platformie ocenę ich "dokonań" wystawioną przez obywateli - to będzie wielka porażka PO-PSL

 • bolko73

  Oceniono 437 razy 205

  Zmasowana OPERACJA !!! Żałosne, Pan Lis wierzy chyba w jakiś spisek ? A może to rosyjscy hejterzy wynajęci przez Putina doprowadzili do zdjęcia tego niedobrego prezydenta? Powiem wam jedno - myli wam się "hejt" z wyrażaniem opinii. To że masa ludzi wypowiedziała swoją opinię na temat prezydenta oznacza "hejt" ? Boli du#a że krążą po internecie te "niesłuszne" opinie, że nie można ich kontrolować, że nie można dobrać odpowiednio gości jak w studio tv, żeby produkowali się jak należy. No i hejterów już macie etatowych typu niesioł to po co jeszcze jacyś w internecie. Skoro nie dajecie rady wciskać różnych syfów poprzez GW to wciskacie ludziom Tok FM. W moim mieście nie ma lokalnej rozgłośni z prawdziwego zdarzenia, ale jest oczywiście propaganda Tok FM. I tacy ludzie mówią o zmasowanej operacji. Czyjej ???

 • kapitan_siekacz

  Oceniono 307 razy 153

  NIe, to niemożwe żeby Liz był taki głupi, nie uwierzę. On to robi z premedytacją.

 • marini2

  Oceniono 305 razy 145

  bo media wspierały i "picowały" wizerunek Komorowskiego, za medale i apanaże. Myślą że jak pokażą przemawiającą głowę i odpowiedni komentarz, to ludzie gupie i to kupią. A tu internet i każdy może sobie dokładnie obejrzeć jak to np. było z tą obwodnicą Inowrocławia. I tak dalej. Jeśli szukacie płatnych hejterów pisowych w sieci, to znaczy że czegoś nie rozumiecie i powinniście zmienić jak najszybciej zawód dziennikarza, bo obrośliście w piórka.A prawda zwyciężyła w internecie.Nie będzie już tak jak w Misiu "jest prawda czasu i prawda ekranu". Teraz Pan Lis może sobie gadać jak to prezydent przyjmuje gościa np. Obamę, a ja sobie wchodzę w internet i widzę, że nasz Bronek ani be ani me z nim nie gada, tylko przez tłumaczkę (nomen omen żonę jednego z generałów b.wsi).

 • jaca_bdg

  Oceniono 280 razy 144

  Lisek, przed jesiennymi wyborami też przygotuj jakiś skecz z Karolakiem, który pomoże PiS-owi wygrać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX