Wybory 2010. Pomyłka mediów - pominięto kandydata Waldemara Urbanowskiego

Głosowanie

Głosowanie (Fot. Marta Błażejowska / AG)

Wczoraj media podały nazwiska 22 kandydatów na prezydenta. Błędnie, gdyż pominięto Waldemara Urbanowskiego.
Zobacz wszystkich kandydatów

Większość mediów podała, a niektóre nadal podają, że w wyborach prezydenckich kandyduje Krzysztof Sadurski. Jednak taka osoba nie zgłosiła komitetu wyborczego. Krzysztof Sadurski jest natomiast pełnomocnikiem wyborczym Zdzisława Podkańskiego. Najbardziej pokrzywdzony jest Waldemar Urbanowski, którego nazwiska nie podano prasie. Wyborcy nie mogli się dowiedzieć, że chce kandydować.

W Państwowej Komisji Wyborczej nie wiedzą, skąd taki błąd. Prawdopodobnie ktoś się pomylił przy przekazywaniu prasie informacji.

Jak do tej pory niewiele wiadomo nt. Urbanowskiego. Nie założył swojej strony internetowej, a w sieci nie ma o nim żadnych informacji.

Z wyścigu o prezydenturę odpadł już były poseł Samoobrony Zdzisław Jankowski. Według PKW, nie zebrał wymaganej liczby podpisów .

Polecamy: Wybory 2010 dzień po dniu na Facebooku

Zobacz także
  • Andrzej Olechowski, Bronisław Komorowski, Janusz Korwin-Mikke, Jarosław Kaczyński, Bogusław Ziętek, Marek Jurek, Waldemar Pawlak, Kornel Morawiecki, Grzegorz Napieralski, Roman Sklepowicz Wybory 2010. Już tylko 21 kandydatów. Zdzisław Jankowski odpadł
Skomentuj:
Wybory 2010. Pomyłka mediów - pominięto kandydata Waldemara Urbanowskiego
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM