Oleksy: J. Kaczyński zdjął ze mnie infamię PRL?

- Jarosław Kaczyński zdjął ze mnie infamię PRL-u, komuny, postkomuny... Dobrze, że do tego dojrzał. Dawno to powinien zrobić - powiedział Józef Oleksy w TOK FM. Czy możliwa jest koalicja SLD-PiS? - Niczego w polityce nie można wykluczać - stwierdził.
- Jeżeli więc teraz ktoś mnie zapyta kim jest Józef Oleksy, ja odpowiem: jest to polski polityk lewicowy powiedzmy sobie starszo-średniego pokolenia - powiedział Jarosław Kaczyński w Radomiu. Wcześniej zapewniał, że nie będzie już używał słowa "postkomunizm", tylko "lewica". Co na to Józef Oleksy?- Przyjmując z dobrą wiarą oświadczenie Kaczyńskiego, że zrywa ze słowami grozy, odwetu, rozliczenia, uważam że to jest dobry kierunek - komentował Oleksy. - Mogę tylko wzywać polską scenę polityczną, żeby zmieniła swój język. Żeby to był język normalnych ludzi rozmawiających ze sobą, a nie przemawiających do siebie - mówił były premier.

Koalicja PiS-SLD?

Możliwa jest koalicja? - Nie sądzę, żebyśmy razem tworzyli koalicję, ale to się okaże po wyborach parlamentarnych. Niczego w polityce nie można wykluczyć. Tworzenie większości może zawsze różnie wyglądać - stwierdził Oleksy.

Były premier mówił także o ewentualnym poparciu przez Grzegorza Napieralskiego jednego z kandydatów w II turze. - Jeżeli przyjąć, że Napieralski ma moc na budowanie w Polsce lewicy, to jaki jest sens przypinania się do któregoś z prawicowych kandydatów? Nie wiem, co zrobi, ale ja bym się nie zdziwił, gdyby Napieralski nie wystosował żadnej sugestii do swoich wyborców - podsumował były premier Józef Oleksy.

I nie jestem stary...

- Mam jeszcze dwie prośby do Jarosława Kaczyńskiego. Wiek starszy jest po siedemdziesiątce. Mnie daleko do tego. Proponuję więc trzymanie się określenia "wiek średni". I druga sprawa: Jeżeli Jarosław Kaczyński zdecydował się uznać, że status człowieka lewicy jest równie wartościowy, jak inny, to żeby przy mnie dodawał także: "polski polityk lewicy europejskiej, otwartej i nowoczesnej" - powiedział Oleksy.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (44)
Oleksy: J. Kaczyński zdjął ze mnie infamię PRL?
Zaloguj się
 • qawsedrftg

  Oceniono 21 razy 17

  Jutro Jarosław powie: platforma stała tam gdzie stały antysocjalistyczne elementy wywrotowe spod wiadomego znaku a my staliśmy tam gdzie stało ZOMO.

 • pe1

  Oceniono 20 razy 12

  Buhahaha. Oleksy powinien jeszcze kazać Kaczyńskiemu wpełznąć pod krzesło i zaszczekać jak piesek.

 • ursynow33

  Oceniono 13 razy 9

  Czego się lękacie? Bóg dał - Bóg wziął. Wola jego i koniec. Najważniejsze to to żeby w Polsce było więcej miejsc pracy dla wszelakiej maści księży, biskupów, zakonników i tym podobnych. Wały?3Melioracje? Zbiorniki retencyjne? Komu to potrzebne. Ważniejsze są lekcje religii - 1 miliard 800 milionów rocznie na płace dla katechetów. Ważniejsze są dokonania Komisji Majątkowej - 60 MILIARDÓW ZŁ w ciągu 10 lat. ELEKTORACIE WIEJSKI - potop się a pójdziesz do NIEBA. Twój okupant zadba o to za odpowiednią kasę. Polak nic nie zmądrzał od 1997. Więcj na kościół!!!!
  Brak PRAGMATYZMU i zdrowego rozsądku - oto zalana Polska Republika Watykanu...

 • mroowa49

  Oceniono 15 razy 9

  Oleksy się zmienił jak Jaro. Ma zajebistą czuprynę!

 • klarneta8

  Oceniono 8 razy 8

  Od dzis mamy TOWARZYSZA KACZYNSKIEGO, kt. stanal sam tam gdzie stalo ZOMO.

 • ogrodnik.january

  Oceniono 10 razy 8

  Jarosław kreuje nową rzeczywistość na swoje potrzeby. Nadaje, odbiera, nazywa, określa miejsca dla ZOMO i prawdziwych patriotów. W razie potrzeby nazwie gejów "braćmi w kawalerstwie" albo Paetza "przyjacielem młodzieży" - byle do stołka w pałacu...
  ciemnyludtokupi.blox.pl/html

 • a320m

  Oceniono 12 razy 8

  Cholera! Trzeba będzie sobie przypomnieć Międzynarodówkę.
  Czy kto wie gdzie znaleźć słowa (może być po rosyjsku)

 • tarura

  Oceniono 7 razy 7

  Jaro - specjalista od etykiety - coraz to komuś jakąś przyczepi

 • maaac

  Oceniono 7 razy 7

  Czy Kaczyński Jarosław wręczy Jaruzelskiemu order Sybiraków, którego nie chciał wręczyć mu jego brat?
  Co się stanie z IPN skoro mocodawcy UB stali się "lewicą"?

  Jak będzie wyglądała nowa historia? Michnik z Kuroniem wprowadzili stan wojenny i internowali Kaczyńskiego i Kwasniewskiego? Niesiołowski był "gebelsem stanu wojennego"? Ci "co stali tam gdzie zomo" zabili górników z Wujka?" Zomo zaś ich broniło?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX