Olejniczak w TOK FM: Wierzę w mądrość polityków SLD. Zagłosujemy na Komorowskiego

- Będę głosował na Bronisława Komorowskiego, nie dlatego, że popieram ideologicznie PO, bo jest oczywiste, że nie - mówił w Poranku Radia TOK FM Wojciech Olejniczak, eurodeputowany SLD. - Ale nie chcę obudzić się na jesieni 2010 z Jarosławem Kaczyńskim jako prezydentem i z PiS-em u władzy. To jest coś, co już raz przeżyliśmy i wystarczy.
Z niektórych doniesień prasowych wynika, że według sztabu wyborczego SLD Grzegorz Napieralski prawdopodobnie nikogo nie poprze, nie wskaże żadnego kandydata, na którego wyborcy SLD powinni zagłosować. - Grzegorz Napieralski w swoich wczorajszych wypowiedziach mówił, że przedstawi swoje stanowisko i nie będzie z tym czekał do samego końca kampanii. Poczekajmy na to co powie Grzegorz Napieralski - mówił Olejniczak. - Wierzę w mądrość wielu polityków SLD, który są w zarządzie partii - dodał Olejniczak. - Rozmawiałem z Januszem Zemkem i znam jego stanowisko, wiem jak się zachowa. Wiem jak się zachowa Aleksander Kwaśniewski, Józef Oleksy, mimo że tak bardzo Jarosław Kaczyński się do niego zaleca, to też jednoznacznie powiedział na kogo będzie głosował - mówił eurodeputowany SLD."Wyborcy lewicowi będą głosować"

Na uwagę, że Aleksander Kwaśniewski na razie wstrzymuje się z deklaracją odpowiedział: - Wstrzymuje się dzisiaj, bo nie chce wchodzić w rozgrywki związane z drugą turą wyborów, prowadzone przez SLD - tłumaczył Olejniczak. - Chce stać z boku w tym czasie, ale jednoznacznie sugeruje, że zagłosuje na Bronisława Komorowskiego. Jak znam Aleksandra Kwaśniewskiego to mocno to powie, żeby zmobilizować naszych wyborców i swoich sympatyków do powstrzymania Jarosława Kaczyńskiego - podkreślał gość TOK FM.

- Wyborcy lewicowi będą głosować, bo postawa nijaka powoduje, że damy szansę Kaczyńskiemu do takiego fałszywego zachowywania się, które Jarosław Kaczyński stosuje dzisiaj, żeby pozyskać wyborców lewicowych - mówił Olejniczak. I przypominał: - Podobnie w 2005 roku robił Lech Kaczyński. Praktyka zawsze pokazywała, że Jarosław Kaczyński jest inny w kampanii i nie należy dać się na to nabrać, bo naprawdę dużo gorszy jest po kampanii - ostrzegał Olejniczak."Cieszę się z sukcesu Napieralskiego"

- Ma pan poczucie porażki, bo razem z Ryszardem Kaliszem trochę cieszyliście się, że Grzegorz Napieralski polegnie w tych wyborach, a nie poległ? - pytała swojego gościa Dominika Wielowieyska. - Ależ ja się bardzo cieszę - przekonywał Olejniczak. - Dzisiaj te prawie 14 procent to jest powrót do poziomu poparcia z 2007 roku - dodał.

Na uwagę, że ze sztabu SLD dochodzą głosy, że Olejniczak jako kandydat na prezydenta Warszawy nie dostanie pieniędzy na kampanię wyborczą eurodeputowany mówił. - To jest fundament do dobrego wyniku w Warszawie. To nie jest kampania tylko Wojciecha Olejniczaka. To jest kampania całego warszawskiego SLD. Z tego co wiem wsparcie na wybory samorządowe jest przygotowane - mówił Olejniczak w Poranku Radia TOK FM.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Olejniczak w TOK FM: Wierzę w mądrość polityków SLD. Zagłosujemy na Komorowskiego
Zaloguj się
 • nettan4

  Oceniono 4 razy 2

  POPIERAM PANA OLEJNICZAKA PONIEWAZ LOGICZNIE MYSLI
  J.KACZYNSKI NIE MOZE ZOSTAC PREZZYDENTEM
  BO BEDZIE UPADEK POLSKI WIERZCIE MI TAK BEDZIE .
  NIE GLOSUJE BO NIE MAM OBYWATELSTWA POLSKIEGO ALE
  WSPIERAMM CALYM SERCEM P. KOMOROWSKIEGO .
  PROSZE POPATRZEC RZADZI PANSTWEM , JEST MARSZALKIEM
  DAJE RADE I TEN CZLOWIEK JEST GODNY BYC PREZYDENTEM
  W TEDY POLSKA WZROSNIE JAKO PANSTWO W EUROPIE BEZ
  KLUTNI , BEZ OSKARZANIA SIE ITD. NIE CHCE WYMIENIAC BLENDOW KACZYNSKIEGO
  ALE KACZYNSKIEMU TYLKO INPONUJE MIEC WLADZE I KLUCIC SIE Z SASIADAMI
  BYC PRYMITYWNYM ZADZIORAKIEM .
  ZASTANOWCIE SIE NA KOGO GLOSOWAC - BO POZNIEJ BEDZIE ZAPOZNO
  A ON SIE NIE ZMIENIL BO JEST ZA CWANY LIS.

 • kolega77

  Oceniono 4 razy 2

  Wyborcy lewicy nie oddadzą głosu na "ultrasa"Kaczyńskiego. żeby nie wiem jak się do nich "łasił"

 • nettan4

  Oceniono 1 raz 1

  NIELENIN- FAULENCER-TEO552-
  Piszecie ludzie, jak potluczone , nie wiecie sami co piszecie ,szkoda mi Was
  bo macie ciezko odroznic zle od dobrego!

 • faulencer

  Oceniono 2 razy 0

  Niech ten sprzedawczyk PO sie lepiej nie odzywa.Juz dawno jest w PO i tylko szkodzi Napieralskiemu,szkoda tylko ze tak jak Nałęcz nie swiętował w sztabie Komorowskiego

 • conan148

  Oceniono 5 razy -1

  Panie Olejniczak, miał Pan swoją szansę, jednak nie wykorzystał. Wolał pan słuchać swojego mentora Alka Kwaśniewskiego, któremu prezydentura przesłoniła realia zwykłego zjadacza chleba. Szansę od SLD dostał G.Napieralski, więc niech się Pan nie wychyla przed szereg,,,bo tak naprawdę niszczy pan tylko wynik wyborczy Napieralskiego i SLD. Jeśli panu śpieszno do PO to proszę do nich przejść, a nie udawać że jedna noga jest na statku, a druga na POmoście...

 • teo552

  Oceniono 4 razy -2

  Całym sercem jestem za komentarzem Conana,ma pan rację,napieralski wygrał mimo tego,że rzucano mu kłody pod nogi,ja nie uważam,że Olejniczak,Nałęcz,Kalisz,Cimoszewicz to ludzie lewicy,jeżeli mają trochę honoru powinni Ci co są w Sld wystąpić z tej partii i nigdy nie powtarzać,jak to robi Prof,Nałęcz ,że jest lewicowcem.NIGDY.My wyborcy lewicy wiemy co mamy robić,my na prawice nie głosujemy,niech wygra lepszy,a takie podlizywanie się do lewicy mnie osobiście brzydzi.My głosujemy za,a nie przeciw,to nie nasz cyrk,nie nasze małpy,niech się dalej kłócą,bez nas.

 • nielenin

  Oceniono 4 razy -2

  Przyjdzie taki Cimoszewicz, wpieprza się i rozbija lewicę. On i olejniczak nie są prezesami to co sie wcinają ? Tak wyglada u nich szacunek do demokracji i prezesa ich partii. Stara lewica może i pójdzie za nim ale młodzi nie mają zamiaru być mięsem wyborczym PO i w koło stać w drugim szeregu pod dyktando Cimoszewicza.. Myślę że 50/50 rozłoży się poparcie.
  Starzy na Komora. młodzi na Kaczora

 • xyz53xyz53

  Oceniono 3 razy -3

  Kaczor nie jest cwany, to wredny typ, zakompleksialy, sredniowieczny.
  Ja mam wrazenie, ze on nie zyje we wspolczesnym swiecie i kompletnie nie potrafi wspolzyc z ludzmi, porozumiec sie z ludzmi tak samo jak pis. Oni istnieja sami dla siebie, a ludzi traktuja jak narzedzia do osiagniecia swoich celow. Wszyscy widzimy ich arogancje, lekcewazenie ionnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX