Kora i Sipowicz bronią Palikota. "Jak można czarownicę pochować na Wawelu?"

Na blogu Janusza Palikota pojawiają się kolejne listy z głosami poparcia. Posła, który pytał kilka dni temu, czy Lech Kaczyński podczas lotu do Smoleńska był po wpływem alkoholu, bronią m.in. Kora Jackowska i Kamil Sipowicz i członkowie Teatru Ósmego Dnia.
Zobacz także: Palikot: Czy Kaczyński był trzeźwy?

W sobotę Janusz Palikot opublikował list od Kory Jackowskiej i Kamila Sipowicza. Piosenkarka i jej życiowy partner bronią polityka PO przed Partą Oburzonych Na Palikota (PONP). "Katastrofa smoleńska w ekspresowym tempie została przekształcona przez polityków i kapłanów w nowy mit wolnej Polski. Nikt dotychczas jednoznacznie i bez obłudnej poprawności politycznej nie poddał w wątpliwość jakość kamienia węgielnego tego mitu. Odważył się jeden polityk - Janusz Palikot. Spotyka go w tej chwili kara ze strony kolegów i wrogów, z własnej partii" - piszą artyści.

Zadają też pytania o katastrofę smoleńską, podobne do tych, którymi kilka dni temu opinia publiczną wstrząsnął Palikot: "Po pierwsze: skoro wizyta Prezydenta w Katyniu była tak ważna, to dlaczego spóźnił się on na lotnisko warszawskie 25 minut ? A właśnie te 25 minut mogło ocalić życie 96 ludzi. Po drugie: część z otoczenia Prezydenta twierdzi w kuluarach, że przed wylotem Prezydent zorganizował przyjęcie dla przyjaciół. Przyjęcie to przeciągnęło się do wczesnych godzin rannych. Po trzecie: kilka minut przed lądowaniem prezydent rozmawiał z Bratem, z Bratem dla którego to przecież wykonał zadanie i został Prezydentem. Może Brat doradził mu, żeby lądować, mimo mgły i chyba nie najlepszej opinii o technice lotniskowej w mieście leżącym na rubieżach osłabłego imperium. Czy nie należałoby udostępnić cały zapis tej rozmowy opinii publicznej. Już teraz po wyborach, żeby nie twierdzono, że jest to chwyt wyborczy. Są to pytania, które miliony Polaków sobie stawiają, podejrzewamy, że także część tych popierających Brata. Jeżeli na te pytania odpowiedź byłaby twierdząca, to Prezydent rzeczywiście mógł przez swoją lekkomyślność a także sarmacką brawurę być współwinny tej katastrofy".

Spora część listu jest poświęcona Kościołowi i jego zachowaniu po śmierci prezydenckiej pary. Kora i Sipowicz dziwią się, że o. Tadeusz Rydzyk ostro krytykował Marię Kaczyńską nazywając ją "czarownicą", a kardynał Dziwisz nie miał nic przeciwko pochowaniu jej na Wawelu: "Poza tym jak można czarownicę pochować na Wawelu ? Czy mamy dwa Kościoły katolickie w Polsce, w którym jedną i tę samą osobę jeden dostojnik nazywa czarownicą o drugi organizuje jej królewski pogrzeb?"

Polityków oburzonych wypowiedziami Palikota artyści nazywają Partią Oburzonych Na Palikota (PONP) i zarzucają im cynizm: " Bardzo wielu Polaków o tej tragedii przeplatającej się z ponurą polityczna farsą myśli i rozmawia. Przez elitę społeczeństwa, wybranych demokratycznie polityków jest ona w cyniczny sposób instrumentalizowana i cynicznie wykorzystywana do walki o władzę"

Teatr Ósmego Dnia: Wyrazy poparcia i przyjaźni

W niedzielę na blogu Palikota pojawił się kolejny głos poparcia, nadesłany od Teatru Ósmego Dnia. Jego członkowie przekazują politykowi PO "wyrazy poparcia i przyjaźni" i piszą: "Bylejakość tejże debaty publicznej połączona z hipokryzją, słabość intelektualna wzmocniona brakiem odwagi i spontaniczności, sprawiają, że czujemy się zażenowani, kiedy wzburzenie moralne politycy kierują przeciw Tobie. Może warto im uświadomić, że w ostatnich wyborach prezydenckich na Bronisława Komorowskiego z Platformy Obywatelskiej głosowało bardzo wielu bardzo młodych ludzi - naszych widzów, naszych dzieci i ich przyjaciół, którzy czasami przemierzali dziesiątki kilometrów lądem i morzem (na własny koszt! by oddać głos gdzieś w upalnej Gdyni, Splicie czy Hadze. Otóż trzeba koniecznie wiedzieć, że nie były to głosy na patriotyczno - narodową wersję Polski - tylko na Polskę, w której istnieje i ma prawo głosu "skandalista" Janusz Palikot. Życzymy Ci wytrwałości w zmaganiach z Dulską."

Czy Janusz Palikot powinien zostać ukarany przez władze PO za wypowiedzi o katatrofie smoleńskiej?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (29)
Kora i Sipowicz bronią Palikota. "Jak można czarownicę pochować na Wawelu?"
Zaloguj się
 • gdsta

  Oceniono 13 razy 7

  Palikot jest skarbem PO - mozna go uwielbiać lub nie tolerować ale trzeba się liczyć z tym, że dla bardzo wielu osob wlasnie Palikot jest jest decydujący w kwestii głosowani na PO na tak!
  Mówi prawdę o oszołomstwie i nie daje przyzwolenia na wygadywanie głupot o spiskach cudach i przemianach - pokazuje kto robi z ludzi idiotów i za to go bardzo cenię.
  Mnie po drodze z Palikotem!

 • m_bozena

  Oceniono 12 razy 6

  VIVAT PALIKOT!
  wśród morza obłudy on jeden gada do rzeczy, I stawia trudne pytania - na które nikt z tych zakłamanych faryzeuszy nie próbuje znaleźć odpowiedzi, Teraz porabańcy spod znaku kaczyzmu idą na wojnę w "obronie krzyża" przed pałacem prezydenckim,Ciekawe czy Bronek im się przeciwstawi? znajdzie odwagę? czy znów Palikot bedzie musiał sam dac odpór tym wszystkim Ziobrom, Bielanom i kUrskim?

 • romp

  Oceniono 10 razy 6

  wylac pomyje.naubliżac wyśmiac.to język polski tej co jest najwazniejsza
  kto ma inne zdanie niż jarosław to wham i prostak
  od paru lat wszystko co zrobi po jest złe ,zrobione za późno lub za
  wcześnie nigdy dobrze.tylko pis wszystko robił dobrze a ze z lepperem to przez platformę
  pokażcie mi choć jednego tak zajadle broniącego po dziennikarza jak ziemkiewicza ,semkę janeckiego i wielu innych za pis odwagi nie dajcie się zakrzyczeć i odpowiadajcie głośno
  na insynuacje kłamstwa,pomówienia,cytaty urwane w połowie inaczej prezes w imię
  prawdy jedynie słusznej wykopie taki rów ,że będzie jak dłuigi i głęboki jak wisła w dniach
  powodzi

 • candid13

  Oceniono 11 razy 5

  Zgadzam sie z Kora, klecha z Torunia nazwal prezydenta oszustem a jego zone czarownica, a teraz falszywie politycznie i obludnie znow uprawia polityke dla Jaroslawa, ktory zapowiedzial ze bedzie gral wypadkiem w Smolenskiem i gra odstawiajac imprezy polityczne przed Palacem prezydenckim.

 • candid13

  Oceniono 11 razy 5

  Palikot ma racje, braciaKaczynscy sa moralnie odpowiedzialni za wypadek lotniczy pod Smolenskiem

 • morella65

  Oceniono 7 razy 3

  Popieram Palikota , gada do rzeczy, stawia trudne pytania, obnaża obłudę i fałsz PIS-u. Wykształcony, świecki polityk. I niezależny materialnie, nie musi drżeć że odstawią go od koryta dlatego stać go na niezależność poglądów a koledzy z PO winni cieszyć, się, że mają go w swych szeregach. Jak go wywalą to powinien założyć swoją partię i miałby dużo członków, bo ludzie mają już dość panoszenia się kleru w Polsce i kneblowania ust wszystkim, którzy mówią niewygodną komuś prawdę. Polską chcieliby zawładnąć tacy nawiedzeni jak cała partia PIS, zacofani, klerykalni nacjonaliści. Niech żyje PALIKOT.

 • salgold

  Oceniono 2 razy 2

  Cenzuro! a gdzie są moje posty?

 • nettan4

  Oceniono 6 razy 2

  WIECEJ POTRZEBUJE POLSKA PALIKOTOW BO NIE DLUGO PIS DO PALACU BEDZIE CHCIAL WNIESC KRZYZ . NIC ZLEGO NIE ROBI PALIKOT. TO I NAS NA INTERNECIE TEZ TRZEBA UKARAC ? KACZYNIZM JEST ZLYM DLA POLSKI

 • candid13

  Oceniono 8 razy 2

  NIENAWIDZACY bLIZNIEGO Z SEKTY RYDZYKA (tacy jak nikczemni fudlewicz, tom i im podobni) krzyz na plecy i marsz pod Wawel z pielgrzymka na piechote

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX