Kempa: Mówiąc tak po ludzku, Komorowski nie jest dobrym człowiekiem

Minął tydzień od wyborów prezydenckich, ale Beacie Kempie trudno pogodzić się z decyzją wyborców. - Nie lubię dzielić ludzi, ale moim zdaniem, marszałek Komorowski nie jest dobrym człowiekiem - mówię, to tak zwyczajnie po ludzku - powiedziała w wywiadzie dla portalu Onet.pl.
Beata Kempa nie wierzy, że Bronisław Komorowski może być dobrym prezydentem, skoro jako polityk nie szanował Lecha Kaczyńskiego. - Jeśli ktoś wcześniej nie szanował godności urzędu prezydenta RP, a później pretendował do tego urzędu, to dla mnie jego dobra wola jest pod znakiem zapytania - tłumaczy posłanka PiS.

Kempa wytyka także Komorowskiemu, że jako marszałek Sejmu "nie stanął w obronie flagi polskiej", kiedy "autorytet medialny" Kuba Wojewódzki w swoim programie wtykał flagi w psie odchody (było to w marcu 2008 roku - red.). - W moich oczach to go dyskwalifikuje. Zachowania Komorowskiego kłócą mi się z godnością najwyższych urzędów - wyjaśnia. Zdaniem posłanki, Komorowski - w przeciwieństwie do Jarosława Kaczyńskiego - nie ma cech, które powinien mieć mąż stanu.

"Wiem do czego się nadaję, a do czego nie"

Beata Kempa bardzo krytycznie ocenia działalność Komorowskiego jako marszałka Sejmu, ale sama nie widzi się w takiej roli. - Ja jestem innego formatu człowiekiem i wiem do czego się nadaję, a do czego nie. (...) Ja jestem skrzydłowym członkiem partii - tłumaczy w wywiadzie dla Onet.pl.

Kempa, podobnie jak większość jej kolegów partyjnych, jest przekonana, że polska demokracja jest zagrożona monopolem władzy Platformy. - Nie będzie kontroli mediów, nie będzie kontroli parlamentu, nie będzie kontroli ze strony NIK, będzie bardzo osłabiona kontrola ze strony innych instytucji, a będą rozbudowane kwestie podsłuchów i technik operacyjnych, co proponuje nowa ustawa autorstwa PO o CBA - przekonuje. Takiego zagrożenia za czasów rządu PiS nie było, ponieważ PiS był pod "ogromną kontrolą mediów". Tymczasem PO takiej kontroli nie musi się obawiać - twierdzi posłanka.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (32)
Kempa: Mówiąc tak po ludzku, Komorowski nie jest dobrym człowiekiem
Zaloguj się
 • czandra_55

  Oceniono 19 razy 15

  Ależ pani Beato-to oczywiste NIKT kto nie jest w PiS nie jest DOBRYM CZŁOWIEKIEM !! Tylko Wy członkowie PiS jesteście prawdziwymi patriotami,dobrymi ludżmi,osobami taktownymi,kulturalnymi,niosącymi pokój i zgodę .Załóżcie więc sobie własne państwo i dajcie nam wreszcie spokój !!

 • supon1954

  Oceniono 16 razy 14

  To należy leczyć. Powtarzanie tego samego tekstu okresowo, cyklicznie to choroba o nazwie "nerwica natręctw".
  Natręctwa są myślami, impulsami skłaniającymi do działania, lub wyobrażeniami uporczywie narzucającymi się, albo też czynnościami wielokrotnie wykonywanymi, mimo przeświadczenia o ich niedorzeczności. U chorych na natręctwa pojawiają się myśli natrętne. Są to powstające wyobrażenia, idee, impulsy do działania, które pojawiają się w świadomości w sposób nawracający.
  Wypisz wymaluj: Beata Kempa

 • ateofi

  Oceniono 14 razy 12

  jolanta130610"Ma Pani rację, zgadzam się,że Komorowski nie będzie dobrym prezydentem a jak dla mnie nie jest tez dobrym człowiekiem.Pokazał się z jak najgorszej strony po tym jak lekceważył ś.p. Lecha Kaczyńskiego.To tylko marionetka w rękach Tuska i służb specjalnych. Ten pan szacunku u mnie nie będzie miał, będzie tak samo traktowany jak traktowali jego kolesie poprzedniego prezydenta. Koniec."

  Nie bardzo rozumiem, kiedy to Bronisław Komorowski zlekceważył Lecha Kaczyńskiego. Poza tym, jakoś Pani nie przeszkadza, że Lech Kaczyński był marionetką PiS i swojego brata Jarosława. Cóż za podwójny standard moralny.

 • tegepe

  Oceniono 13 razy 11

  Po co nagłaśniać głupie wypowiedzi tłumoka???

 • marwara

  Oceniono 14 razy 10

  mówiąc tak po ludzku, Pani Kempa nie jest mądrym człowiekiem.

 • obserwator1812

  Oceniono 9 razy 7

  Komorowski nie jest dobtym człowiekiem wg. Kempy więc może ona jest dobrym ? Myślę tych ludzi z PISu lepiej igronować - dobre że polska ma jeszcze ponad 53 % ludzi myślących

 • grubymisiek1

  Oceniono 9 razy 7

  Wolskę proponuję założyć w Lubelskim. Tam nawet w mieście wygrał Kłamczyński. Zobaczymy co będzie po dwudziestu latach. Polska jakoś odbuduje upadły kraik jak Bundesrepublika NRD-ówek. I uzyskamy wyludniony bufor na granicy z Ukrainą i Białorusią.

 • moccobaron

  Oceniono 6 razy 4

  Beata Kempa nie wierzy, że Bronisław Komorowski może być dobrym prezydentem, skoro jako polityk nie szanował Lecha Kaczyńskiego. - Jeśli ktoś wcześniej nie szanował godności urzędu prezydenta RP, a później pretendował do tego urzędu, to dla mnie jego dobra wola jest pod znakiem zapytania - tłumaczy posłanka PiS

  Pani Kempa jesteś Pani w godności posła , dostajesz z moich podatków pensję i doucz się, że urząd prezydenta to nie ołtarz tylko urząd który opłacają podatnicy i mają prawo krytykować złego prezydenta a mieć w tyłku czy kocha żonę i lubi koty. Państwo to nie prywatny folwark. A godność to ma człowiek a nie urząd i tak jak oczekiwałam od L. Kaczyńskiego że będzie prezydentem wszystkich polaków a nie PISU, tak oczekuję od Komorowskiego że przygarnie też tych co wybierali Pis. Ale wy jesteście jak wściekłe psy, jak was przygarnąć? można tylko uśpić!

 • drobna64

  Oceniono 6 razy 4

  Pani Beato, a ja tak po ludzku mówię - nie lubię pani, bo pani zła kobieta jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX