Rzecznik klubu PiS zdziwiony stanowiskiem MSZ ws. Polańskiego

Dziwi mnie taka postawa polskiego ministra spraw zagranicznych, ja uważam ze w tej sprawie, nie jasnej do końca takie zaangażowanie po jednej ze stron sporu nie służy sprawie - mówił w Radiu TOK FM rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak.
Chodzi o dzisiejsze oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, komentujące decyzję szwajcarskich władz, że nie dojdzie do ekstradycji Romana Polańskiego do USA. "Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP z zadowoleniem przyjęło decyzję władz Konfederacji Szwajcarskiej o zwolnieniu z aresztu domowego pana Romana Polańskiego, obywatela Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Francuskiej" - brzmi komunikat MSZ.

Stanowisko to nie podoba się rzecznikowi klubu PiS. - Jestem za tym, żeby prawo było równe dla wszystkich. Skoro wedle prawa USA zostało ono złamane przez Romana Polańskiego, to powinien odpowiadać za to w USA - mówił Błaszczak w TOK FM.

- Uważam, że twierdzenie że dobrze się stało, że nie zostanie wydany amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości nie ma uzasadnienia. Wszyscy powinni być równi wobec prawa i jakieś względy środowiskowe i nawet fakt, że Roman Polański jest Polakiem, który jest znany na całym świecie nie powinien przemawiać za tym, że usprawiedliwiamy jego działania, które były sprzeczne z polskim prawem - dodał.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (4)
Rzecznik klubu PiS zdziwiony stanowiskiem MSZ ws. Polańskiego
Zaloguj się
 • latarnik_55

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego Polska wyraza radosc z powodu tego ze pedofil nie stanie przed sadem?

 • fudalejw.1

  Oceniono 1 raz 1

  W Polsce ponad prawem jest PO i ich przydupasy z TVN i Polsatu,radia tłok( od wtłaczania ) FM
  oraz niektórzy dziennikarze znanych wrogich Polsce "Gazet i tygodników"

 • twurcapunktu

  Oceniono 1 raz -1

  "Wszyscy powinni być równi wobec prawa" - dlatego Polanskiego zwolniono po bledach w dokumentach sadowych dostarczonych Szwajcarii. Bosze jacy Ci PiSowcy sa glupi.......

 • cogito49

  Oceniono 1 raz -1

  Ale hipokryzja!!! Polski patriotyzm PiS polega na tym, że się chętnie wydaje polskich obywateli do innych krajów, nawet jeśli dane przestępstwo w Polsce nie może być karane!!! To co znaczy ten brak zaufania i oskarżenia Rosjan w sprawie katastrofy smoleńskiej. Przecież jeśli prawo zostało złamane to mogą to ocenić Rosjanie. Czy p. Błaszczak będzie za tym, żeby im przekazać kogoś np. z PiSu jeśli okaże się współwinny katastrofy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX