Niesiołowski o krzyżu: To ośrodek politycznej nienawiści

To jest kolejny przykład niebywałej obłudy. Ten krzyż nie ma nic wspólnego z katolicyzmem, z religią - mówił wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski w ?Kropce nad i? w TVN24 na temat krzyża stojącego przed Pałacem Prezydenckim.
Od soboty toczy się dyskusja co dalej zrobić z krzyżem, który został ustawiony przez harcerzy pod Pałacem Prezydenckim w hołdzie ofiarom katastrofy smoleńskiej. O przeniesieniu krzyża w inne miejsce mówi prezydent-elekt Bronisław Komorowski. Jego pozostawienia na miejscu domagają się członkowie PiS. Beata Kempa stwierdziła dziś, że jeśli Komorowski jest prawdziwym katolikiem, nie będzie żądał usunięcia krzyża."Spektakl nienawiści i kłamstwa"

- To jest kolejny przykład niebywałej obłudy. To nie ma nic wspólnego ten krzyż z katolicyzmem, z religią. Przypomnę, że katolicyzm jest religią miłości: "miłuj bliźniego swego jak siebie samego", a tam jest spektakl nienawiści i kłamstwa - mówił Niesiołowski.

Wicemarszałek powiedział, że "harcerze mieli dobre intencje". - Ale co się tam odbywa? Cały ten "Ruch 10 kwietnia", okrzyki, ubliżanie politykom Platformy, hasło "Tusk ma krew na rękach", "rozliczyć zbrodniarzy", "Smoleńsk pomścimy"... Moim zdaniem to jest kolejna zaczepka ze strony PiSu i wykorzystywanie religii do walki politycznej - stwierdził.

"Teraz bronienie krzyża nic nie kosztuje"

Niesiołowski jest zdania, że Kościół powinien włączyć się w dyskusję o pomóc przy przenoszeniu krzyża: - Udział Kościoła zmniejszy tą awanturę, a umywanie rąk, wycofywanie się przez Kościół zwiększy różnego rodzaju szaleńców - podkreślił.

Gość "Kropki nad i" określił list Zbigniewa Ziobry w obronie krzyża "obłudnym": - To nie ma nic wspólnego z religią i mówienie, ze jest jakaś analogia do ochrony krzyża w czasach komunizmu jest po prostu podłym, niegodziwym kłamstwem - mówił wzburzony. Niesiołowski podkreślił też, że bronił krzyża w czasach komunizmu "kiedy to coś kosztowało". - Teraz to nic nie kosztuje - dodał.

"Księża nie rozumieją, że chrześcijaństwo jest religią miłości"

Wicemarszałek Sejmu uważa, że obecność krzyża w Sejmie nie można porównać do obecności krzyża pod Pałacem Prezydenckim: - Różnica jest taka, że ten krzyż jest ośrodkiem koncentracji różnego rodzaju politycznej nienawiści.

Niesiołowski odniósł się tez do słów księdza Markowskiego, rzecznika abp. Nycza, który uważa, że krzyż powinien pozostać przed Pałacem. - A byli księża, którzy uważali, że Komorowski jest szatanem i głosowanie na niego jest grzechem śmiertelnym. Muszę powiedzieć, że dość daleko odeszli od religii miłości. Oni w ogóle nie rozumieją tego, że chrześcijaństwo to jest miłość do drugiego człowieka - powiedział Niesiołowski.

"Kaczyński jest ostatnią osobą, którą powinienem przepraszać"

Niesiołowski odniósł się też do ostatniej wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który domaga się przeprosin "od wszystkich, którzy byli nie w porządku wobec jego brata". - To straszna tragedia, naprawdę - ironizował - Pan Kaczyński się obraził, to mu się dość często zdarzało. To groteskowe, co on mówi.

- Mi słowo przepraszam przechodzi przez usta, tylko ostatnia osobą, która powinienem przepraszać jest Jarosław Kaczyński, bo mnie nazwał donosicielem publicznie i nie przeprosił do tej pory- stwierdził - Ta sprawa się jeszcze nie skończyła. Na razie przegrał Rydzyk i Jerzy Robert Nowak w sądzie, ale jeszcze przyjdzie pora na pana Kaczyńskiego. (...) Kaczyński to jest ostatnia osoba, która ma prawo żądać przeprosin od kogokolwiek. On odpowiada w dużym stopniu za wykreowanie tego obozu PiS-owskiego, który nieustająco prowadzi do awantury i konfliktu - dodał.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Niesiołowski o krzyżu: To ośrodek politycznej nienawiści
Zaloguj się
 • nettan4

  Oceniono 5 razy 5

  NIECH RZAD COS ZROBI , BO TO CYRK JUZ W POLSCE - ALE JUZ POKAZUJA ZA GRANICA
  FOTELE ZE ZDECIAMI I KWIATY W SEJMIE Z NIEZYJACYMI POSLAMI
  SWIAT JUZ SIE NABIJA .
  DLACZEGO RZAD NIE SPRZATNIE TEGO , NIE IDZIE Z CHAMAMY GRZECZNIE BIÓ DASZ PALEC A ONI CALA REKE .NIESIOLOWSKI MA RACJE .A PALIKOT NIECH ZALOZY NOWA PARTIE I ZROBI PORZADEK . PO MNIE ZACZYNA DENERWOWAC ZE POZWALAJA NA CMENTARZ PRZY PALACU PREZYDENCKIM I W SEJMIE
  PRYMITYWNY.CYRK KACZYNIZMU .

 • jachujan

  Oceniono 5 razy 3

  moim zdaniem p. Niesiolowski ma racje. Niegodne jest wykorzystywanie symboli religijnych do celow politycznych. Ponadto w Polsce zyja wyznawcy roznych religii i niewierzacy, tak zamo dobrzy obywatele jak katolicy.

 • adam_skowron

  Oceniono 2 razy 2

  spin-doktory PISowe wymyśliły to tak:
  Krzyż=PIS

  czepiają się trumien i krzyża, bo się boją , że przerzną nastepne wybory, A że na niczym innym się nie znają ( reformy to dla nich wyłącznie ciepłe gacie za kolana) więc zostały im tylko krzyże, martyrologia, przemiana banalnej katastrofy lotniczej w męczeńską śmierć na polu chwały, portrety nieboszczyków w gmachu parlamentu, Taka to ta partia i tylko tylema do zaoferowania,

  Głosujcie na PIS a bedziecie mieli biedę i zacofany, nacjonalistyczny kraj ,Posmiewisko bogatej Europy, Dostaniecie za to świętego Lecha, Nowe pomniki, 3 kościoły na każdej ulicy , Kopce ku czci, Przymusowe pielgrzymki na Wawel, radio bez ryja w każdym domu i wiele innych takich atrakcji
  Tych co stali tam gdzie ZOMO oraz wszystkich wykształciuchów zamknie się w jakimś obozie i nastanie nam szczęsliwa epoka przy której mroki sredniowiecza to pikuś mały.

 • marych

  Oceniono 2 razy 2

  On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. Ty wiesz, co my robimy tym krzyżem My otwieramy oczy niedowiarkom! Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest krzyż społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?

 • asd-53

  Oceniono 4 razy 2

  A pis jakie ma prawo uzywac krzyza do swoich niecnych celow politycznych , to jest brak szacunku dla ofiar, caly czas zeruja na tej tragedii. Teraz tym bardziej , po przegranej.
  Nigdy nic pozytywnego nie potrafia zrobic.

 • slmako

  Oceniono 1 raz 1

  jak zabiora krzyz to beda zamieszki , Palenie opon, kije basebolowe itd. dojdzie do rozruchow. kaczynski tak podkrecil moherowcow i innej masci oszolomkow ze tak bedzie. harcerze krzyz przyniesli to go zabiora i zaniosa na powaqzki do innych zmarlychw tej katastrofie. Kaczynski bechta ludzi do awantyr i zamieszek . powinien byc zneutralizowany za podburzanie do niepokoju. Niesamowita paranoja. Szybciej to zalatwic bo to tylko poglebia balagan i utrudnia funkcjonowanie panstwa.
  Apel do dziwisza. Trumny z Wawelu przeniesc na POWAZKI bo tam ich miejsce. Kaczynski wiedzial co robi zeby wciagnac PO do awantury politykierskiej. Usunac tyn krzyz jeszcze dzis !!!

 • zyks

  0

  Owszem, mogą być awantury przy usuwaniu krzyża, ale im dłużej on stoi, tym większe. PiS będzie rozkręcał i podgrzewał tą histerię. Tak, że im prędzej, tym lepiej:-)

 • spanier01

  Oceniono 3 razy -1

  rozumiem, że Stefan Niesiołowski to ekspert od miłości i moralności i katolicyzmu. Świadczy o tym jego ZCHN-owska przeszłość, ktore to obrzydziła słowo katolicyzm dużej części pokolenia lat 90 tych.... Wypowiedzi jego byłej/niedoszłej narzeczonej skazanej na więzienie dzięki jego zeznaniom to przykład "odwagi" własnie. Warto się zapoznać z tym tematem. Ogólnie to nie słyszałem jeszcze człowieka, który z równą łatwością sądził i oceniał innych. Czy ma do tego prawo??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX