Migalski: To co robi Komorowski ws. krzyża to początek wyniszczenia PiS

?To nie jest przypadek - atak na krzyż przypuszczony przez Bronisława Komorowskiego i żądanie przez Grzegorza Schetynę usunięcia z sali sejmowej portretów posłów PiS, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej - napisał m.in. na swoim blogu Marek Migalski z PiS. Zdaniem europosła działania polityków PO przypominają czasy sowieckie.
" To świadomy zabieg wyczyszczenia pamięci Polaków ze wspomnienia o Lechu Kaczyńskim, to celowa próba demitologizacji tego polityka, to w pełni kontrolowana wojna o umysły wyborców" - ocenia na blogu Migalski .

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości przekonuje, że to dopiero początek zakrojonej na szeroką skalę akcji polityków PO. Jej celem ma być najpierw "zabicie mitu i pamięci o tragicznie zmarłym prezydencie" - pisze Marek Migalski - tak, by ostatecznie doprowadzić do pełnej anihilacji całego PiS.

Podczas, gdy europoseł Migalski opisuje zamiary Platformy Obywatelskiej wobec całego PiS i przestrzega przed próbą wyniszczenia jego rodzimej partii w kontekście sporu o krzyż, coraz bliżej jest do osiągnięcia porozumienia w tej delikatnej sprawie.

Proboszcz parafii Św. Krzyża: Jestem gotów zaopiekować się krzyżem>>>

Jak powiedział harcmistrz Michał Kuczmierowski ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, reprezentujący inicjatywę "Polsce i bliźnim", ks. Marek Białkowski, proboszcz warszawskiego kościoła Świętego Krzyża jest gotów przyjąć do swojej świątyni krzyż upamiętniający katastrofę smoleńską.

Ks. Białkowski podkreślił, że harcerze zgłosili się do niego z zapytaniem, czy istnieje możliwość umieszczenia krzyża w świątyni. - Oczywiście wyraziłem zgodę, o ile taką decyzję podejmie abp Kazimierz Nycz. Krzyż zostałby umieszczony w ołtarzu patriotycznym, który powstaje w bocznej nawie - podkreślił ks. Białkowski.

Hm. Kuczmierowski zapewnił też, jako przedstawiciel harcerzy, którzy postawili krzyż przed Pałacem, że rozmawiał już z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta na temat idei budowy pomnika, którą symbolizuje drewniany krzyż. - Chcemy, by docelowo stanął tam pomnik - znak jedności ponad podziałami, która wytworzyła się w czasie żałoby narodowej, oraz wyraz pamięci o wszystkich, którzy zginęli w drodze do Katynia. Kancelaria Prezydenta podchodzi do sprawy życzliwie i ze zrozumieniem. Nasze kontakty są dobre, szanują naszą opinię - podkreśla Kuczmierowski.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (26)
Migalski: To co robi Komorowski ws. krzyża to początek wyniszczenia PiS
Zaloguj się
 • jachujan

  Oceniono 12 razy 12

  myslalem, ze migalskiemu zostala chocby jedna szara komorka. Niestety, przeliczylem sie.

 • hanishl

  Oceniono 11 razy 11

  Najsłynniejszy ze wszystkich politologów ( godnych politowania ) raczej nigdy
  nie miał w ręku i z pewnością nie czytał Konstytucji RP,
  a zwłaszcza chodzi o konstytucyjny zapis o świeckości państwa i rozdziale Kościoła od państwa?
  M.in. o poszanowaniu rozdziału państwa od kościoła mówił prezes Kaczyński podczas ostatniej debaty,
  no to jak jest z tym poszanowaniem Konstytucji w tym dziadowskim PiSie?

 • candid13

  Oceniono 10 razy 10

  ale mielismy szczescie ze nie zostal... ... wybrany PSYCHOPATA CIERPIACY NA MANIE PRZESLADOWCZA JARO i jego chorzy z chrzescijanskiej nienawisci i agresji rydzykowcy

 • rafal.ltd

  Oceniono 10 razy 10

  Biedny Migalski, co sie z nim porobilo ... A nawet dosyc rzeczowo komentowal sytuacje polityczna bedac tylko politologiem, po wstapieniu w szergi PIS coś się z nim stało ! Migalski - wiarygodność - 0.

 • aszka7

  Oceniono 9 razy 9

  Ze słów migalskiego wynika wprost, że PIS używa krzyża i portretów na sali sejmowej do walki politycznej, że dla PIS-u to jest: być, albo nie być .

 • kolega77

  Oceniono 9 razy 9

  Migalskiemu i w ogóle pis-paranoi marzy się widocznie rychła beatyfikacja Lecha - najlepiej jeszcze przed beatyfikacją Jan Pawła Ii. Ich zdaniem,można będzie to zrobić pod warunkiem, ze Polacy stracą.całkowicie pamięć.Póki co starają się mitologizował osobę Lecha narażając się na śmieszność

 • wodnik55

  Oceniono 8 razy 8

  Rafał nie zgodzę się z Tobą, wstąpienie do pis-u nie zmienia człowieka, trzeba takim być, wcześniej po prostu ludzie się maskują wiedząc że obnoszenie się z pisostwem wyklucza ze społeczeństwa. Co do tego "członka" pis-u, cóż jemu pozostała tylko jedna droga, nigdzie więcej już nie ma szans

 • adam_skowron

  Oceniono 7 razy 7

  widze , że Migalskiemu przegrzała się jedyna szara komórka, Wyrazy współczucia
  "To świadomy zabieg wyczyszczenia pamięci Polaków ze wspomnienia o Lechu Kaczyńskim, to celowa próba demitologizacji tego polityka," No i prosze! wystarczy poleciec samolocikiem z prywatną wizyta i zginąć w przypadkowej katastrofie lotniczej jakich wiele, żeby:
  a) zostać męczennikiem za sprawę
  b) POLEC ( coś jakby na polu chwały?)
  c) z miernego - stać się wwybitnym mężem stanu

  Oj, PISy, PISy, MYślicie że ciemny lud to kupi?

 • wwwwp2

  Oceniono 7 razy 7

  Teraz Migalskiemu odpowie Palikot i kto będzie winny? łatwo się domyślić ,że Palikot.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX