Kurski: Ten język odreagowuje trzy miesiące całkowitej cenzury

- Rozumiem te emocje. Nie będę krytykował Joachima Brudzińskiego, który był na miejscu - mówił w radiowej "Trójce" Jacek Kurski. Według europosła PiS słowa "Tusk zostawił ciało prezydenta w błocie, ściskał się w tym czasie z Putinem" i "ciało leżało w ruskiej trumnie" to język trudny, ale powodowany przez emocje, które były kłębione przez ponad trzy miesiące.
W opinii Kurskiego rząd nie podjął odpowiednich działań po wydarzeniach z 10 kwietnia i ma to wpływ na język dyskusji politycznej w kraju.

Kurski dodał, że mimo, iż słowa posła PiS Joachima Brudzińskiego wywołały burzę, to jednak nikt nie podważał ich prawdziwości.

Powiedział również, że tego typu wypowiedzi są wynikiem emocji spowodowanych "trzema miesiącami całkowitej cenzury".

Zaznaczył, że należy w sposób odważny rozmawiać na ważne tematy takie jak: Smoleńsk czy powódź.

Poseł PiS Joachim Brudziński, który był wczoraj gościem TVN24, oskarżył premiera Tuska o to, że ścigał się z Jarosławem Kaczyńskim w drodze do Smoleńska i unikał spotkania z prezesem PiS. Brudziński dodał, że gdy Donald Tusk ściskał się z Władimirem Putinem, kilka metrów dalej w błocie leżało ciało nieżyjącego prezydenta. Poseł Brudziński podkreślił, że dotychczas nie ujawniał tych faktów.

Zmiana języka na czas kampanii to błąd

Zdaniem Kurskiego wydarzenia, do których doszło po katastrofie prezydenckiego samolotu, zmieniły scenę polityczną. Samo PiS postanowiło, że należy odejść od agresywnego języka, który do tamtej pory obowiązywał.

Jednak kampania wyborcza spowodowała, że jego ugrupowanie nie mogło mówić wszystkiego, co myślało na ten temat. To PO było stroną atakującą.

- Byłem zwolennikiem, żeby mówić o wszystkich ważnych sprawach. Wpadliśmy w pułapkę dyskursu politycznego - cokolwiek byśmy zrobili, byłoby źle. Tak zwany "mainstream", czyli ten większościowy układ poglądów w polskich mediach, stworzył fałszywy dyskurs, że oto mamy nowy PiS, swoistego skruszonego grzesznika, który musi odkupywać za swoje grzechy, ale jeżeli będzie się zachowywał dobrze, to będzie akceptowany przez większościowy układ mediów - wyjaśnił Jacek Kurski i dodał, że takie myślenie było błędem.

- Moim zdaniem to był błąd. Należało wyciągnąć prosty wniosek z tragedii smoleńskiej i powiedzieć tak: albo ta tragedia przeorała świadomość społeczną i jest klimat na powrót do prawdy, albo nic nie zrobiła, i wtedy żaden kurs unikający twardych, trudnych problemów nic nie da - ocenił.

Polityk PiS zaznaczył, że ostatnie wypowiedzi niektórych polityków Platformy, z Januszem Palikotem na czele, świadczą o polityce polegającej na demitologizacji postaci Lecha Kaczyńskiego i niszczeniu jego wizerunku.

Palikot w ostatnich wypowiedziach sugerował, że w sprawie Smoleńska to właśnie Lech Kaczyński ma "krew na rękach".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (8)
Kurski: Ten język odreagowuje trzy miesiące całkowitej cenzury
Zaloguj się
 • medalikarz250001

  Oceniono 2 razy 2

  Palikot za delikatnie to ujął. Podczas kampanii szambo bulgotało, wypuszczało trochę smrodu, a teraz wybiło i wylewa się przez pyszałkowate gęby Kaczyńskiego i jego janczarów. A najbardziej mi się podoba, kiedy to spływa z ambon... Anioły to przemawiają ustami kapłanów, tyle, że jednak to upadłe anioły pod wodzą szatana...
  Hulaj dusza, piekła nie ma!
  Na takie ataki "wściekłych psów" można odpowiadać tylko zdecydowanie i natychmiast. Nie ma innego sposobu.

 • mhjunior007

  Oceniono 2 razy 2

  Pan Kurski jak zwykle nawet w tak krótkiej wypowiedzi potrafi sam sobie zaprzeczyć. Najpierw mówi, że to była "całkowita cenzura" (czyja cenzura? kto ingerował w wypowiedzi? czy p. Kurski w ogóle rozumie co to jest cenzura?) by zaraz potem powiedzieć, że to była samodzielna decyzja PiS.

 • antek_nie_emigrant

  Oceniono 1 raz 1

  Kampania sie skończyła i roweilerek wrócił do mediów

 • dorjan52

  Oceniono 1 raz 1

  Głupek broni głupka!

 • jurandot

  0

  I jak nazwać tę zgraję która pomimo prawie 3-mies.żałobie wciąż ten język i czyny hien a która ma hasło miłości.Pomimo przeżycia 74 lat, takiej KANALII w rządzie nie pamiętam.Niekiedy przychodzi mi na myśl wprost z piekła, Jeśli Bóg nie użyje totalnej dla tejże grupy barbarzyńców kary ,to niech znajdzie się jakiś debil i najsilniejszą bronią zlikwiduje to nasze polskie bydło wraz ze mną raz na zawsze

 • kazimi-erz1947

  0

  szef już pozwolił mówić, Panie Kurski? Nie pogubicie się kiedy wolno Wam mówić "z miłością" a kiedy "prawdę". Współczuję!

 • jachujan

  0

  czlonkowie pis-u to specyficzny sort ludzi. Myslalem, ze nic mnie juz nie zaskoczy, ale jak w fakcie jaro opowiada o blinie na urwanej rece swojego brata to... wybaczcie nie znam dobrego slowa, a to co mysle nie nadaje do napisania. Mysle tez, ze to nie koniec opisow zwlok tych, ktorzy zgineli. Mam tylko nadzieje, ze licytacji nie bedzie....kto bardziej pokiereszowany...

 • andread61

  0

  kurski ty po wnineś leżyć w błocie z tą swoją bandą nicponi co grali igrają trumnami taki hołd , taki szacunek oddajesz ludziom którzy zgineli , ciemniaku twój czas sie skóńczył myślisz że polacy kupuja twoją starą wazeline- moherów coraz mnie jak jarek jechał do Smoleńka to mógł zabrać ze sobą niezbędniki , ruskich to ty mozesz w Ż.. e , niudaczniku , Lechu był na kacu i i, i,i .... TYBILISII mądralo.... o ty mów....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX