"Pan jeszcze nie zabił komisji". Burzliwe, jeszcze nie ostatnie, posiedzenie komisji hazardowej

Miało być ostatnie posiedzenie komisji hazardowej, ale obrady zostaną przedłużone. Mirosław Sekuła oberwał za pośpiech w przyjęciu raportu końcowego. - Jestem zdruzgotany tym, co pan dzisiaj zrobił - mówił Bartosz Arłukowicz z Lewicy. - Muszę mieć więcej czasu, by się zapoznać z pana wypocinami - wtórowała Beata Kempa z PiS. I atakowała: - Gdzie są logowania Grzegorza Schetyny? Brakuje mi 14 płyt z billingami.


Mirosław Sekuła, przewodniczący komisji hazardowej, chciał dziś przegłosować końcowy raport i zakończyć prace komisji. To miała być poprawiona wersja wcześniejszego raportu. Od razu jednak decyzję Sekuły zaatakował Bartosz Arłukowicz z klubu Lewicy. - Biuro analiz sejmowych mówiło, że nie ma pan prawa złożyć sprawozdania przed zakończeniem wszystkich procedur - zaczął poseł. Podważył również opinię prawną, na którą powoływał się Mirosław Sekuła, by udowodnić, że może już złożyć raport.

- Analiza podpisana jest przez pana prof. Piotra Kruszyńskiego. Mam przed sobą pismo Izby Gospodarczej Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych, która działa w branży hazardowej. Izba wyraża zgodę na wykorzystanie opinii prawnej prof. Piotra Kruszyńskiego w celu obrony interesów firmy i dobrego imię branży hazardowej. Jestem zdruzgotany tym, co pan dzisiaj zrobił - mówił Arłukowicz. - Pod opinią prawną jest też podpisany pan Gontarski. To jest ekspert, który w sposób kompromitujący wycofywał się z prac komisji - dodał poseł.Obrona Sekuły

Przewodniczący bronił swojego stanowiska. Przypomniał Arłukowiczowi, że komisja miała zbadać przebieg procesu legislacyjnego nad ustawą hazardową, a nie samą branżę.

- Zarzuty są nieuprawnione. Przypomnę również, że jest prof. Jarosław Majewski, profesor UKSW [który podpisał analizę prawną - red.] i pierwsze słyszę, żeby był w jakikolwiek sposób związany z branżą hazardową. Posuwa się pan za daleko zarzucając prof. Kruszyńskiemu i dr Gontarskiemu jakąś nierzetelność prawną. Nie ma pan do tego uprawnień - mówił.

"Potrzeba więcej czasu"

Beata Kempa z PiS atakowała Sekuła za to, że wysłał im raport po północy. Mieli tylko godzin na zapoznanie się z nim. Domagała się więcej czasu na przeanalizowania raportu. - Muszę do tych pana wypocinami ustosunkować. Ja nie wierzę, ze jest to ten sam raport. Muszę porównać go strona po stronie. Na to potrzebuje czasu - mówiła. Wniosek o przedłużenie prac komisji wniósł również Franciszek Stefaniuk z PSL.

W końcu Sekuła uległ. - Chciałbym mieć propozycję. Pani poseł wnioskowała o przerwę do 3 sierpnia. Ja bym prosił o modyfikację. Na przykład do 3 sierpnia przygotowujemy poprawki i zgłaszamy do sekretariatu. I wtedy zrobilibyśmy posiedzenie następnego dnia i przegłosujemy poprawki - zaproponował przewodniczący. Po przerwie wniosek został przyjęty.

"14 płyt Kempy"

W dalszej części wypowiedzi Beata Kempa wykazywała, że komisji nie dostarczono niektórych dowodów, a Sekuła napisał w raporcie, że wszystko zostało sprawdzone. - Dlaczego nie ma logowań (BTS-y - red.) Grzegorza Schetyny? Brakuje mi 14 płyt z billingami. Gdzie one są? Schetyna zeznał z jakich numerów telefonów korzystał i jakoś dziwnie jednego z nich nie ma w billingach. Szukamy jeszcze. Pan jeszcze nie zabił tej komisji do końca - mówiła. Logowania mogą pomóc ustalić, czy Schetyna spotykał się z innymi osobami związanymi z aferą hazardową.

Na sam koniec dzisiejszych obrad przewodniczący wytłumaczył rzekomy brak płyt z billingami i logowaniami Grzegorza Schetyny. Po sprawdzeniu okazało się, że wszystkie materiały zostały dostarczone w maju i czerwcu do komisji.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
"Pan jeszcze nie zabił komisji". Burzliwe, jeszcze nie ostatnie, posiedzenie komisji hazardowej
Zaloguj się
 • nanook

  Oceniono 6 razy 6

  Ale WIOCHA. Arłukowicz i Kempa dali się nakręcić. Kempę można by szarpnąć za próbę mobbingu na Sekule :D

 • lady_gosiolog

  Oceniono 5 razy 5

  Jak ja patrzę na tą głupią babę to aż mi słabo! Gdzie są mądre, Polskie kobiety? Tyle mamy błyskotliwych kobiet w Sejmie i w polityce. A tutaj same takie warcholstwo się wpuszcza do sejmu...
  Kobiety, zbuntujmy się, nie pozwólmy takim babom nas reprezentować!

 • aszka7

  Oceniono 4 razy 4

  Tak Kempa (członek komisji hazardowej), jak i Ziobro ( świadek - komisja ws Blidy) na siłę chcą przedłużyć prace tych komisji.
  Boją się, że niekorzystne dla PIS-u raporty z tych komisji źle wpłyną na wyniki wyborów samorządowych, które są w listopadzie.
  Więc będą wymyślać nowe sztuczki, kombinować, płakać, trzaskać drzwiami, chorować, wyjeżdżać na urlop, obrażać, kłamać....do wyborów,
  Nieobliczalny prezes Kaczyński tak kazał i już.

 • subaqua

  Oceniono 4 razy 4

  Kępa do chaszczy. Niech żyje dzika zieleń!

 • nintom

  Oceniono 4 razy 4

  MOJA MINA I MÓJ GŁOS ŚWIADCZĄ O MNIE - Beata Kempa

 • wodnik55

  Oceniono 4 razy 4

  Kempa i Arłukowicz zachowują się jak narkomani odstawiani od używek agresywnie i nieracjonalnie. Cóż odstawienie od możliwości lansowania się przy kamerach boli.

 • subaqua

  Oceniono 3 razy 3

  Rycz, Kępa, rycz,
  płacz, Kępula, płacz
  - masz to u mnie od dziś...

 • czarna.beata

  Oceniono 2 razy 2

  takiej głupiej baby rzadko możną posłuchać hehehehe.Oj Kempa rozumu to ty krzty nie posiadasz !!az zal słuchać !!

 • romp

  Oceniono 1 raz 1

  od pokoleń w polskich urzędach sprawy się załatwia przez znajomosci
  szukamy dojścia wiem jest to złe i należy zmieniać prawo tak aby było jednoznaczne
  i w całej polsce jednakowe.takie są realia..p.kępa(piszę tak żeby było krócej o tej pani)
  i p bartosz chcą porównania do ideałów standardów,których nie ma w gminie, powiecie
  i wyżej.stary sposób pis ;rozdymać,wyolbrzymić sprawe,która jest normalką(oczywiście złą)
  w realu.
  jak p.piechna spotkał się z petentem w kawiarni-to przypadkowo się dosiadł
  jak poseł pis daje pieniądze sejmowe(nasze) p.beger -to negocjacje
  jak senator pis chce 8mln za załatwienie terenu-tozaczekajmy na wyjasnienie przez sąd
  jak sobiesiak załatwił wyciąg-to ohydna korupcja
  jak drzewiecki pomógł-toafera
  różnica jest taka-pis nic nie stworzył inni dali pracę ludziom
  nie chce przypominac wyczynów sld
  droga opozycjo oceniając innych przypomnijcie swoje zachowanie
  ale nie ma na co liczyć po trupach do władzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX