Kwaśniewski: Nie ma co narzekać. Chciałeś, Bronisławie, to masz

- Nie wyobrażam sobie prezydenta USA, który zastanawia się, czy mieszkać w Białym Domu czy nie - tak Aleksander Kwaśniewski ocenił w TVN24 niechęć Bronisława Komorowskiego do przeprowadzki do Pałacu Prezydenckiego. Jak podkreśli b. prezydent, do start w wyborach to decyzja dobrowolna i podejmując ją kandydat musi brać pod uwagę konsekwencje, jakie może mieć dla jego życia prywatnego. Nie ma co narzekać. - Chciałeś, Bronisławie, to masz - ocenił.
- Radzę bardzo serdecznie prezydentowi Komorowskiemu, by mieszkał i urzędował w Pałacu Prezydenckim, bo polska demokracja jest świeża i potrzebuje tradycji. Nie wyobrażam sobie prezydenta USA, który zastanawia się, czy mieszkać w Białym Domu czy nie - mówił Aleksander Kwaśniewski w programie "Rozmowa bardzo polityczna". - Nie przeszłoby mu na myśl, by przemalować ten dom na zielono czy czerwono Zobowiązuje go tradycja - dodał były prezydent.

Podkreślił, że taką tradycję tworzymy teraz w Polsce przeznaczając dla prezydenta pałac przy Krakowskim Przedmieściu i warto ją podtrzymywać także z powodów praktycznych. - Daje to poczucie tradycji, ale i wygody - nie zajmuje się mieszkańców Warszawy swoimi wyjazdami i przyjazdami, nie blokuje się ulic, nie męczy się sąsiadów - wyliczał Kwaśniewski. Podkreślił, że mieszkanie w Pałacu Prezydenckim w żaden sposób nie utrudni poruszania się rodzinie Komorowskiego, a nawet ułatwi mu dostęp do niej w momentach, gdy obowiązki prezydenta wymusza na nim pracę do późnych godzin nocnych. - Bezpieczna praca, z bezpieczna łącznością. To ma sens - podkreślił b. prezydent przypominając różne nietypowe sytuacje, w których on sam zmuszony był do reagowania w późnych godzinach nocnych.

- Jest naiwna wiara, że będąc prezydentem uda się zachować maksymalnie dużo wolności, która się miało wcześniej. Rozumiem tę naiwną wiarę i próby, jakie będą podejmowane, ale od razu mówię: to się skończy tym samym, czym w każdym cywilizowanym kraju. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Polska po tragedii smoleńskiej nie może sobie pozwolić sobie na kolejne przyspieszone wybory prezydenckie - mówił.

- Rozumiem, że każdy nowy prezydent zżyma się na ochronę i protokół dyplomatyczny. Ale dopóki na świecie decyzja o bycie prezydentem związane jest z wolną wolą, a nie - obowiązkiem, nie ma co narzekać. Chciałeś Bronisławie, to masz. I teraz daj sobie radę. A to jest akurat najmniejszy problem w tym wszystkim, co czeka nowego prezydenta - zakończył Aleksander Kwaśniewski.

Michałowski: Prezydent przeprowadzi się do Belwederu

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski nie wykluczył w piątek, że przez pierwsze dni po zaprzysiężeniu Bronisław Komorowski może nadal mieszkać z rodziną w mieszkaniu na Powiślu. Później jednak przeprowadzi się do Belwederu.

Do Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu nowy prezydent będzie mógł się wprowadzić dopiero po przeprowadzeniu prac remontowych. Są one niezbędne i mogą trochę potrwać: - W zimie mieliśmy nawet problemy z zamarzającą wodą - tłumaczył Michałowski. Dodał też, że remont opóźni się, bo Marta Kaczyńska późno oddała klucze dla Pałacu.

Od ogłoszenia wyborów trwają dyskusje o tym, gdzie zamieszka Komorowski - media spekulowały, czy nie porzuci Pałacu Prezydenckiego na rzecz Belwederu. Sam prezydent-elekt jeszcze na początku lipca uzależniał swoją decyzję od woli rodziny.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Kwaśniewski: Nie ma co narzekać. Chciałeś, Bronisławie, to masz
Zaloguj się
 • oghana7

  Oceniono 14 razy 8

  TYLKO DO PALACU! dlaczego marta kaczynska mieszkala tam tak dlugo?ta rodzina nie ma zadnych hamulcow i honoru .dawno powinna byla opuscic palac -kluczy nie oddala ?bedzie tam przychodzic noca? paranoja!

 • candid13

  Oceniono 14 razy 8

  Kaczynscy chcieli zawlaszczyc PALAC PREZYDENCKI, nawet do tego celu uzyli jako znak nienawisci, ZEMSTY,arogancji i pogardy dla prawa polskiego KRZYZ, gardzac tym samy wartosciami chrzescijanskimi jak milosc blizniego

 • adam_skowron

  Oceniono 13 razy 7

  Panie Prezydencie? do pałacu! bo Jarek zasiedli "na dziko" razemz Martusią ( ledwie się jej pozbylismy z pałacu tak się zasiedziała na pańskich pokojach), kotem i mamusią, I co wtedy?

 • venusoid

  Oceniono 5 razy 3

  Po części rozumiem Komorowskiego, przy tej aferze z krzyżem trochę to miejsce straszy...

 • dickensa

  Oceniono 3 razy 3

  Pokażcie mi choć jedną kobietą, która przez cztery lata nie chciałaby być obsługiwana przez sprzątaczki, praczki, kucharki najwyższej klasy.
  Wymyślne jedzenie na zamówienie- to są wolne żarty i jeszcze raz z prośbą do TOKU- to co jasne nie wymaga komentarza.

 • dickensa

  Oceniono 4 razy 2

  Temat chyba nie wymaga dyskusji- nie ma w tym artykule nic ciekawego poza wabikiem w postaci Kwaśniewskiego.

 • nanook

  Oceniono 1 raz 1

  Najpierw wpuścić do pałacu "ghostbusters" a później Bronka z rodzina !

 • candid13

  0

  Moim zdanie straszy na Wawelu, bo nawet brat i wierni z sekty boja sie tam wybrac !

 • valesta

  0

  K...a nie marudzić tylko pakować manatki i do Pałacu! Tylko tego brakuje, żeby prezydent fochy stroił. Już to przerabialiśmy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX