Akcja obrońców krzyża. SMS: "Wznosimy nowy"

Obrońcy krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego planują na jutro akcję pod hasłem "Wznosimy nowy krzyż". Tym razem krzyż ma być z kwiatów. Pojawiają się też informacje, że na przeniesienie krzyża szykują się też parlamentarzyści PiS.
O przeniesieniu krzyża do pobliskiego kościoła św. Anny zdecydowało spotkanie przedstawicieli Kancelarii Prezydenta, warszawskiej kurii i harcerzy, którzy ustawili krzyż przed Pałacem. 5 sierpnia krzyż poniosą do Częstochowy uczestnicy XXX Jubileuszowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. Po zakończeniu pielgrzymki krzyż ma powrócić do Kaplicy Loretańskiej w kościele św. Anny.

Niezgoda na porozumienie

Jednak środowiska broniące symbolu na taką decyzję się nie zgadzają. Dziś dołączyli do nich politycy Prawa i Sprawiedliwości. - Jesteśmy głęboko przekonani, że wprost z Jasnej Góry krzyż powinien powrócić na dotychczasowe miejsce i trwać tam aż do czasu wybudowania stałego pomnika ofiar kwietniowej katastrofy - napisali w oświadczeniu, członkowie Komitetu Politycznego PiS.

"Żyjemy w wolnym kraju i każdy może się udać tam, gdzie chce"

Według nieoficjalnych informacji jutro przed Pałacem Prezydenckim w momencie przeniesienia krzyża zebrać się mają politycy PiS. Rzecznik klubu nie potwierdza ani nie zaprzecza tej informacji.- Żyjemy w wolnym kraju i każdy może się udać tam, gdzie chce - mówił Polskiemu Radiu. Mariusz Błaszczak uważa, że Pałac Prezydencki powinien zostać upamiętniony. Jak podkreśla, jest to wyjątkowe miejsce. Według posła powinien tam stanąć krzyż pomnik, którego elementem powinien być krzyż. Rzecznik klubu PiS dodał, że politycy PiS nie planują jutro "aktywnych działań".

SMS: Wznosimy nowy krzyż

Jednak o 13.00 przed Pałacem Prezydenckim może być gorąco. Pół godziny wcześniej na marsz zwołują się obrońcy krzyża sprzed Pałacu. Zwolennicy pozostawienia krzyża zwołują się SMS-ami: "3 sierpnia 12:30 pl. Piłsudskiego - wznosimy nowy krzyż". Z placu planowany jest marsz przed pobliski Pałac Prezydencki. "Gdy władze usuną już - na podstawie decyzji prezydenta-elekta - ten symbol, postarajmy się zastąpić go czymś innym" - pisze związany z "Gazetą Polską" portal niezalezna.pl. Apeluje też, by obrońcy - jak pisze portal - "Krzyża Smoleńskiego" przynieśli ze sobą kwiaty. Z nich ma być ułożony nowy krzyż przed Pałacem Prezydenckim. To nawiązanie do tradycji warszawiaków z czasów stanu wojennego. Wówczas w kilku miejscach stolicy zwolennicy opozycji układali krzyże z kwiatów, które później skrzętnie usuwali milicjanci.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (15)
Akcja obrońców krzyża. SMS: "Wznosimy nowy"
Zaloguj się
 • cookies9

  Oceniono 8 razy 8

  To nie jest sprawa wiary i krzyża,to jest polityka inspirowana przez PiS.
  Ma byc zamęt,chaos i wtedy jest OK!

 • 3babalu

  Oceniono 7 razy 7

  Nie ma przedluzania, wszyscy ktorzy sobie robia jaja z Prezydenta Komorwskiego, musza byc usunieci z pPlacu i ukarani grzwna za wlamanie na rzadowy plac!!!!! Nastepna prowokacja. Rzadowe budynki i place sa niedozwolone dla cywilow. Te insttytucje nie sa dla rozrob Kaczynskiego i Pisu!!! To jest parodia , chamstwo i nadurzywanie wladzy przez Partie Kaczynskiego!!!! Won z Placu Prezydenta, ktorym jest Pan Komorowski. Krzyz musi opuscic Plac i aresztowac tych ktorzy wlamali sie na tereny strzezone!!! TEczki kaczynskich,macierewicza musza zostac otwarte i to teraz!!!!!!!

 • maaac

  Oceniono 6 razy 6

  @tomitoms
  Teraz? Trochę? Abo to pierwszy raz PiS wykorzystuje religię (obok motywów patriotycznych, historii, ludzkiej tragedii itp. itd.) do walki politycznej?

 • czarna.beata

  Oceniono 5 razy 5

  debile naszego kraju łączcie sie ...macie pole do popisu po raz kolejny narażając nasz kraj na śmieszność!!!!!!!!!!!!

  chrześcijanie od siedmiu boleści!!!!!!!!!

 • 3babalu

  Oceniono 5 razy 5

  to znow acja przedluzania afery i cyrku zrobionego z Wawelu,krzyza i co jeszcze. To prawdziwe chamstwo Pisu i przedewszystkim Kaczynskiego!!!! Wykorzystywanie naszej Katolickiej wiary do brudow politycznych PISU i Kaczysnkiego. Chamy, won z Palacu i zostawcie ten krzyz w spokoju nie na Placu pod zadnym warunkiem. Kosciol nalezy do kosciola nie do Polityki. Skonczcie z TYM KACZYNSKIM!!!! na leczenie!!!!

 • tomitoms

  Oceniono 6 razy 4

  teraz to juz troche przesadzają, szkoda, że wykorzystują krzyż do walki politycznej

 • pierzeja

  Oceniono 3 razy 3

  Przy najbliższej okazji harcerze wszelkiej maści zastanowią się czy wtrącać się do polityki!!! I w taki oto sposób nieodpowiedzialni , nawiedzeni , mściwi ludzie opłacani /bo nie wierzę że robią to za darmo , biorą grubą forsę sama słyszałam jak się targowali pod krzyzem za ile butelek piwa a inni i wódki/ będą stali i polnowali krzyża który jest właściwie dwoma deskami bo księża go nie poświęcili. Ci co tam robią piknik właśnie skazują wątpliwych bohaterów na śmieszność i drwinę bo na nic innego nie zasłużyli mając takich obrońców jak maciarewicz, kurski, czarnecki , migalski /co przestraszyli się reklamy piwa / brudziński /chyba najgorsza i najobrzydliwsza postać w pis/.Należy bać się tych ludzi bo to nie są katolicy , tylko napędzani narkotykami opętańcy..Wystarczy popatrzeć na ich twarze !!!

 • venusoid

  Oceniono 3 razy 3

  Dopóki nie zacząłem czytać wiadomości, nie wiedziałem że mieszkam w tak groteskowym kraju. Ach, tęsknię do tej błogiej niewiedzy...
  Wszędzie dzieją się dziwne rzeczy, ale pomyśleć, że u każdego z naszych sąsiadów coś takiego byłoby nie do pomyślenia. To tak jak czytać o wiecach w Korei Północnej. A to niby środek Europy. To chyba jakaś czarna dziura w krajobrazie europejskiej demokracji.

 • marwara

  Oceniono 3 razy 3

  może organizatorzy jutrzejszych przenosin powinni zagwarantować obrońcom krzyża pomoc psychiatryczną, białe kaftaniki i te sprawy.

  tym osobom trzeba pomóc!!!

  nie możemy być obojętni na ich problemy!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX