"Zły początek prezydentury Komorowskiego". Pierwsza reakcja PiS ws. krzyża

- Zły początek prezydentury Komorowskiego - tak Mariusz Błaszczak, rzecznik PiS zareagował na awanturę wywołaną przez przeciwników przeniesienie krzyża spod Pałacu Prezydenckiego. Stwierdził, że odpowiada za nią PO, bo nie potrafiła wsłuchać się w "głos społeczeństwa".
Awantura przed Pałacem Prezydenckim: Zobacz galerię zdjęć

- To zły początek prezydentury Bronisława Komorowskiego - mówi Mariusz Błaszczak. I przypomina, że "w czasie kampanii wyborczej Komorowski zorganizował konferencję prasową w okolicach bazyliki w Licheniu, fotografował się w kościele". - A po kampanii wyborczej powiedział, że chce usunąć krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego - zauważa.

- Władza PO jest władzą absolutną, bo wszystkie instytucje są opanowane przez polityków PO - mówi rzecznik PiS. Ale, zdaniem Błaszczaka, PO "ponosi odpowiedzialność absolutną za swoje czyny". I powinna słuchać ludzi.

- Rozwiązanie jest bardzo proste - uważa Błaszczak. - Wystarczy, żeby gospodarz tego miejsca stwierdził, że zgadza się na pomnik, który powstanie w tym miejscu, wskazanym przez miliony ludzi po 10 kwietnia. Że elementem pomnika będzie krzyż. To nie jest nic nadzwyczajnego w naszej kulturze, cywilizacji nawet dla ludzi niewierzących.

- Uważam, że to Bronisław Komorowski traktuje tę sprawę wybitnie politycznie - dodaje Błaszczak. - Władza powinna słuchać ludzi, a nie demonstrować siłę, jak to dzisiaj miało miejsce. Policja, straż miejska - to jest działanie antyobywatelskie.

To jest wyłącznie pretekst - tak Mariusz Błaszczak mówi o sprzeciwie stołecznego konserwatora wobec postawienia pomnika przed Pałacem Prezydenckim. - Pan prezydent elekt chce w każdy możliwy sposób zatrzeć pamięć o swoim poprzedniku - dodaje.

Przed Pałacem demonstrowała dziś grupa kilkuset osób, które m.in. obrzuciły wyzwiskami służby porządkowe, harcerzy i księży usiłujących przenieść krzyż do kościoła św. Anny. Skandowały "Jarek, Jarek!" i "Rząd musi odejść".

Było bardzo gorąco, pikietujący przerwali nawet kordon policji. Doszło do przepychanek między siłami porządkowymi a przeciwnikami przeniesienia krzyża. Po kilkudziesięciu minutach szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski powiedział, że nie będzie dzisiaj przeniesienia krzyża, bo nie chcą narażać na niebezpieczeństwo ludzi.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (17)
"Zły początek prezydentury Komorowskiego". Pierwsza reakcja PiS ws. krzyża
Zaloguj się
 • alstd3

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Blaszczak - z calym szacunkiem ale pieprzy Pan glupoty, ze glowa boli.

  cytat: "Rozwiązanie jest bardzo proste - uważa Błaszczak. - Wystarczy, żeby gospodarz tego miejsca stwierdził, że zgadza się na pomnik, który powstanie w tym miejscu, wskazanym przez miliony ludzi po 10 kwietnia."

  Jakie miliony?
  Jak dobrze rozumiem znaczna czesc spoleczenstwa nie chce tam zadnego symbolu czy pomnika. Od tego sa inne miejsca.
  Jesli mamy miec demokracje, to nie nalezy ulegac paru fanatykom religijnym (to juz jest wrecz fundamentalizm)

 • maliniak306j

  Oceniono 6 razy 6

  Ty Kaczyński i reszta tego pisowskiego bydła dajcie żyć Polakom was i tego waszego małego prezydeńcika popierało tyko 25% społeczeństwa czyli wy

 • wwwwp2

  Oceniono 6 razy 6

  Jest Pan gorszy niż ci co tam demonstrują, Panie Błaszczak , wstydziłby się Pan mówić jak do półgłupków.Postawcie sobie pomnik przed swoją siedzibą , albo przed domem gdzie mieszkał .Gdybyście nie wyekspediowali króla na Wawel nie byłoby tego problemu.Niech Pan nie mówi o milinach , bo ja też byłam( jak i wielu członków mojej rodziny i znajomych) oddać uszanowanie ofiarom katastrofy , paliłam znicze ale niech mnie Pan nie zalicza do Komitetu 10 kwietnia czy jakiegoś innego komitetu obrońców czegoś tam.Przecież Wam nie chodzi o jakikolwiek szacunek tylko o wojnę.Szacunek okazalibyście nie pozwalając na szarganie pośmiertnie imienia prezydenta i z godnością oddali urząd temu , który w demokratyczny sposób został wybrany.

 • otec1

  Oceniono 5 razy 5

  Co on pier...... Jakie wsłuchanie sie w głos społeczeństwa. Paru nawiedzonych oszołomów to nie społeczeństwo. Tu przydałaby sie kompania ZOMO i w 5 minut byłby porządek. To właśnie społeczeństwo jest terroryzowane przez kilku nawiedzonych debili. Powinni być siłą usunięci i jeszcze obciążeni karami finansowymi za całe to zamieszanie, które wywołali. Jestem ciekaw czy w takiej Francji, Niemczech czy USA też by sobie pozwolono na taki cyrk. W Paryżu przed Pałacem Elizejskim lub Białym Domem w Waszyngtonie gdyby stawiano jakieś krzyże i urządzano protesty w parę minut zrobiono by porządek dodatkowo oskarżając protestujących o działania terrorystyczne

 • czarna.beata

  Oceniono 5 razy 5

  ale pierniczy pan farmazony panie Błaszczak!! wstyd nam normalnym polakom za stan za który jesteście odpowiedzialni.

 • nintom

  Oceniono 4 razy 4

  dla mnie od dzisiaj pan mariusz BŁAŹNIAK. Naprawdę nie wypisywałam takich głupstw dawniej - ALE SIĘ RADYKALIZUJE - jak PALIKOT założy partię - to do niego wstępuję - jakbym mieszkała w Warszawie - tobym pojechała pod pałac z parasolką i pogoniłabym kolegów i przyjaciół mariusza błaźniaka

 • nintom

  Oceniono 4 razy 4

  formacja pid dąży do zamachu stanu albo powstania kwietniowego - takiego jeszcze nie mieliśmy

 • 3babalu

  Oceniono 3 razy 3

  Blazniak sie zblaznil. Komorowski wybrany przez nas polakow i brudne lapy przecz od Prezydenta i Premiera.
  Polacy, czas pokazac kto rzadi. Podniesc tylki z krzesel i zaczac otwarty dialog z fanatykami kosciola. Rydzyka za kratki, o opodatkowac wszystkie koscioluy, ktory glosza polityke w Domu Bozym. Kaczynski organizuje zamach stanu i jak rowniez organizowal zamach na samolot z Lechem i rzadem polskim!!! Pan Palikot mowil prawde !!!!

 • agiatami

  Oceniono 3 razy 3

  pisacy gadaja a pod krzyzem ich nie bylo!
  plebs niech szarpia a szlachta ma drogie garnitury i slonce w czerep moze grzac tylko na cyprze.
  proletariacki plebs pogardzany przez kaczynskich wmontowany zostal w rozrobe polityczna.
  naiwniacy , przeciez wy takim zachowaniem zniewazacie krzyz, Chrystusa i Boga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX