Tusk o krzyżu: Akcja porządkowa jeśli nie będzie innego wyjścia

Premier Donald Tusk wyraził nadzieję, że ?z czasem emocje opadną? i uda się rozwiązać sprawę przeniesienia krzyża. - Krzyż jako symbol nie zasługuje na takie traktowanie - powiedział Tusk. Akcję porządkową premier traktuje jako ostateczność.
Awantura przed Pałacem Prezydenckim: Zobacz galerię zdjęć

- Jeśli pamięć o ofiarach i krzyż używa się bezpośrednio do polityki, to jest poza granicami dobrego smaku i przyzwoitości - powiedział premier Donald Tusk w czasie konferencji prasowej premier Donald Tusk, pytany o dzisiejsze wydarzenia wokół krzyża przed Pałacem Prezydenckim.- Krzyż jako symbol nie zasługuje na takie traktowanie - dodał premier.

Na pytanie, czy widzi jakieś rozwiązanie sprawy przeniesienia krzyża odpowiedział, że "awantury i bijatyki o krzyż, to jest ostatnia rzecz jakiej potrzebujemy teraz w Polsce". Wyraził też nadzieję, że "emocje ostygną i wola tych, którzy zainicjowali ustawianie świeczek, modlitwy zostanie uszanowana przez radykałów politycznych i religijnych".

- Może trzeba dać czas czasowi, jak mawiają Anglicy. A jeśli nie będzie innego wyjścia, to trzeba będzie przeprowadzić akcję porządkową w jakiejś przyszłości - powiedział Donald Tusk.Historia krzyża sprzed Pałacu. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię: Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (23)
Tusk o krzyżu: Akcja porządkowa jeśli nie będzie innego wyjścia
Zaloguj się
 • queserasera

  Oceniono 5 razy 5

  Paru łamiących prawo chamów uzbrojonych w dwie dechy decyduje, kto tu rządzi.
  To jest upadek władz kraju i Warszawy, żal na tych zastrachanych dupków patrzeć, którzy wszystko co się może kojarzyć z religią traktują z nabożeństwem i strachem. Polska prawica mi się przejadła... ale za rok mamy wybory

 • seba-caad

  Oceniono 7 razy 3

  ma rację nasz premier, po co jątrzyć, emocje opadną, przyjdzie zima -30 stopni mrozu, zaspy, śnieżyce, odśnieżanie i sytuacja sama się rozwiąże :)
  Hitler też wykorzystywał krzyż w walce politycznej, pamiętam, że też za pomocą garstki fanatyków dochodził do władzy - wszyscy pamiętamy ja to się skończyło. Jaro prubuje teżiść tą drogą.

 • kronoss2

  Oceniono 2 razy 2

  Krzyż powinni zabrać ci co go postawili, powinni przyjść rozpie...ć to całe towarzystwo wzajemnej adoracji i zabrać krzyż, a cała ta banda debili morda w kubeł i łapy precz od krzyża bo to nie jest ich własność!!!

 • 3babalu

  Oceniono 4 razy 2

  TEGEPE... to bardzo delikatna sprawa i jak Premier stwierdzi,jest to absolutna i sluszna decyzja. My jedna moze pomoc i wystapic przeciwko Pisowcom anie tym, ktorym Kaczynski i Rydzyk przeprali mozgi, bo ONI z Pisem i Macierewiczem stworzyli taka sytuacje. Ci ludzie slepo wierza slowom Kaczynskiego, i Rydzyka, ktorzy sa winni smierci 96 ludzi bezposrednio. Lechu byl najwieksza przeszkoda dla Jarka w zdobyciu prezydentury. Sami widzimy, ze Lech padl ofiara Jarka marzeniach o wladzy. Tak wiec nic innego nie pozostaje, jak przyznac racje Panu Palokotowi, ktory nazwal sprawe po imieniu"moralna wina za smierc 96 ludzi, bo Jarek byl bezposrednio zwiazany w organizacji tej wyprawy, Jarek i Pis decydowali, kto mial tego dnai leciec do Smolenska i Jarek wsoadzil Rzad Polski na jeden samolot, ktory funcjonowal na 100%. Dziwie sie tym, ktorzy bronia Jarka, ktory ma ich gdzies, nie widza, ze moralny morderca" Jarek ich oklamuje i wykorzystuje dla wlasnych , cynicznych,krwawych celow "po trupach do wladzy" Ci ludzie stali sie ofiarami Kaczynskiego,Rydzyka,Pisu i Macierewicza. To sa otumaniuone i naiwne osoby, ktore uwierzyly Rydzykowi, ktory okrada ich z wszystkiego i jest moralnie odpowiedzialny za oklamywanie tych najbiedniejszych i nie zorietowanych wyznawcow!!! To jest zdrada Kaczynskiego wobec Polski, to zdrada Rydzyka za zdrade Boga, Kosciola, wierbnych i naszego Papieza i jesli ktos mysli, ze pisze bzdury, ze Bolkami byli Kaczynscy, Macierewicz,Rydzyk i caly PIS!!! Nasz Papiez im za to odplaci!!! Cala walka Kardynala Wyszynskiego.Papieza,Walesy , Stoczniowcow,Studentow(Politechnika Gdanska 68) smierc tysiecy ludzi w walce komuna zostala zdeptana, opluta zniweczona przez potworow jakimi jest Jarek, Macierewicz , Rydzyk,PIS i ich fanatykow PISU!!! Czas im pokazac gdzie pieprz roznie. Tu na prawde nie chodzi o krzyz, tu chodzi o wladze po trupach!!!

 • katolikus

  Oceniono 1 raz 1

  3toto,j-50 Proponuję z całym szacunkiem dla naszej Ojczyzny również zmianę godła narodowego.Nie godzę się jako wierzący żeby moją Ukochaną Ojczyznę Ochrzczoną reprezentował w Najwyższych Urzędach Państwowych orzeł"Nie jesteśmy krajem pogańskim.Na Krzyżu świętym widnieje Bóg człowiek.To ktoś więcej niż ptak.W dodatku Stwórca wszystkiego.Czy żaden wierzący nie pomyślał o tym że Bogu się to nie podoba.To Bóg jest Panem wszystkiego.To na Krzyżu świętym Syn Boży swoją świętą krwią odkupił całą ludzkość.Ale naród Polski nie ogłosił Go Królem.Tylko w godle narodowym jest orzeł.Żydzi sporządzili sobie cielca.A my mamy orła.A teraz rakietę zamiast krzyża. Mówicie krzyż to zabobon.A jak nazwać orła ponad głową prezydenta.Wierzący nigdy nie walczyli z godłem narodowym.Choć to nie jest chrześcijański symbol.A naród 90% chrześcijański,katolicki.Krzyż to nie mit.Ani żaden ptak..To historia.To człowiek.To Prawda objawiona przez Boga.To sam Bóg na nim jest.Jan Paweł II w swojej delikatności nigdy nie wspomniał o usuwaniu innych symboli.Bo uznawał również świeckość Państwa.Ażeby niczyich uczuć nie obrazić.Ponieważ nie wszyscy w wierze dojrzewają jednocześnie.Natomiast wskazywał wyrażnie.Kto jest naszym Panem.Skąd przychodzimy.I dokąd zmierzamy. Jesteśmy powołani do życia z Bogiem.

 • katolikus

  Oceniono 1 raz 1

  3babalu Po czyich trópach.???

 • michalparadowski2

  Oceniono 1 raz 1

  Co należało zrobić w dniu przeniesienia krzyża:
  1.Świętym rankiem ograniczyć dostęp dla publiczności w promieniu ok.150 m.
  2.Dostarczyć karetki zaopatrzone w pielęgniarzy posiadających instrumentarium w postaci koszulek z bardzo długimi rękawami.
  3.Przygotować zimne usługi balneologiczne!
  4.Przepędzić kamery telewizyjne.
  5.Wprowadzić uroczyście przed Pałac orszak z kościoła św.Anny.
  6.Przeprowadzić krzyż tamże.
  7.Wszcząć śledztwo przeciwko inspiratorowi czyli Ukochanemu Przywódcy i jego zgrai.
  Amen

 • morella65

  Oceniono 1 raz 1

  QUE SERA SERA masz rację !!!! Popieram to co napisane, ,też uważam, że to żałosne, że władza nie umie się rozprawić z garstką nawiedzonych oszołomów, którzy całemu narodowi narzucają swoją wolę. Krajowi potrzebni politycy mądrzy ale i odważni, skuteczni. Gdyby władza okazała swą siłę i rozp......... to całe towarzycho spod Pałacu to byłoby 3 dni krzyków i lamentu a potem nastałby spokój a teraz to sprawa będzie się ciągnęła jak gó... po przerębli całymi miesiącami...

 • chri-s48

  0

  Premier powinien stworzyć sytuację w której psychole typu "obrońcy krzyża" nie mogliby tworzyć
  pseudo wart honorowych i zawłaszczania przestrzeni publicznej. Przecież po pałacem powstał
  śmietnik, śmietnik w centrum europy. A my zamiast pozostać w Europie zostaniemy śmietnikiem dziejów..........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX