Kowal: Kpina z krzyża, w kraju głęboko chrześcijańskim, jest niebezpieczna

- Ja rozumiem, że są tacy, którzy chcą się pożywić politycznie, ideologicznie i będą organizowali tego typu przedsięwzięcia, ale jak się ockniemy i zrozumiemy, że coś jest nie tak, to może być za późno - mówił w Poranku Radia TOK FM Paweł Kowal, eurodeputowany PiS. - Kpina z krzyża w kraju, który ma głęboko chrześcijańskie korzenie, jest sprawą z której nic dobrego nie będzie i musi się czuć za to odpowiedzialna kancelaria prezydenta - dodał.
- Władza publiczna poprzez zaniechanie, kpinę, różne działania doprowadza to tego, że jesteśmy świadkami takich zdarzeń - Paweł Kowal komentował wczorajszy happening na Krakowskim Przedmieściu. - Władza publiczna poprzez kpinę? - dziwił się prowadzący audycję Grzegorz Kozak. - Jest zgoda na publiczne znieważanie znaku świętego dla chrześcijan i to budzi moją całkowitą dezaprobatę - odpowiadał poranny gość TOK FM.

- Ludzie, którzy bronią krzyża i robią to na poważnie, z czystych intencji, są wypychani poza nawias swoich normalnych praw - mówił Kowal w TOK FM. - W Polsce jest tak, że jeśli alterglobaliści napadną na jakąś konferencję, to są to ludzie powodowani szlachetnym porywem serca, a jeśli ktoś odmawia różaniec na ulicy, to się okazuje, że jest on przedstawicielem sekty, że jest niegodny normalnego, demokratycznego zaufania władzy publicznej - przekonywał eurodeputowany PiS. I dodał: - Taki człowiek też ma swoją wrażliwość, swoje prawo wyrażania emocji, uczuć, przekonań.

- To jest sprawa, która mogła być załatwiona od pierwszego momentu, kiedy prezydent Komorowski został wybrany, nie rozumiem dlaczego ta sprawa nie została załatwiona - mówił Kowal.

- Przecież było kompromisowe porozumienie - przypomniał Grzegorz Kozak.

- W sytuacji kiedy przyjęto jako stronę harcerzy, którzy przynieśli krzyż, a przecież nie chodzi o to, kto przyniósł materiał, z którego został zrobiony krzyż, ponieważ krzyż dla chrześcijan to nie jest kwestia własności dwóch desek - odpowiadał Kowal. - Uznanie, że stroną jest ktoś, kto przyniósł te deski jest błędem - dodał.Czy nocny happening był Twoim zdaniem kpiną z krzyża?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (143)
Kowal: Kpina z krzyża, w kraju głęboko chrześcijańskim, jest niebezpieczna
Zaloguj się
 • slask383

  Oceniono 49 razy 45

  kaczynski powinien na kolanach przepraszac polakow za swoja glupote!!!

 • minkat

  Oceniono 44 razy 44

  Kosciol sie od tych desek odzegnal.

  Chyba naleza teraz do kosciola torunsko-katolickiego.

 • jancio2809

  Oceniono 43 razy 43

  czemu niby ci obrońcy krzyża mogą działać bezkarnie ponad prawem a nawet są pilnowani żeby społeczeństwo którego podobno są reprezentantami nie zrobiło im kuku.

 • jadwiha

  Oceniono 38 razy 38

  Mów pan w swoim imieniu.
  Chyba pójdę wreszcie dokonać apostazji, żeby się mną Kowal przestał tak strasznie denerwować.

 • tmajcher

  Oceniono 36 razy 34

  Przede wszystkim te dwie deski panie Kowal są niepoświęcone.

 • slask383

  Oceniono 32 razy 30

  TO DZISIAJ NAPISALA GAZETA POLSKA!!" Minęła północ, ale tłum się nie rozchodzi. "Młodzi, wykształceni" popisują się takimi tekstami jak "Pokaż cycki" w stosunku do starszej kobiety. Grupka chudych gejów lub osobników przypominających gejów wyśmiewa się z pary odmawiającej różaniec. Pojawiają się transparenty: "Pokaż dupę" i "Precz z mocherami" (pisownia oryginalna). Policja zachowuje się tak, jakby dogadała się z bandytami - nie reaguje na picie alkoholu w miejscu publicznym, obraźliwe słowa czy przepychanki. Tym razem na latarnię włazi dziewczyna - padają okrzyki: "Idź na całość", "Pokaż cycki" (jak widać, niektórzy zwolennicy Bronisława Komorowskiego - i nie chodzi nam tu o chudych gejów - mają poważne zaburzenia psychoseksualnepolska" ..."ZENADA PISOWSKA!

 • bulka.z.maslem

  Oceniono 28 razy 28

  Kpina z krzyża? Wątpię.
  Raczej chodzi o terror mniejszości w imię jedynie słusznej prawdy, objawionej przez Prezesa. Więc PiS będzie wysyłał do mediów swoje trąby.
  Właśnie trąbi Kowal.

 • bezebubol

  Oceniono 24 razy 24

  >..., a jeśli ktoś odmawia różaniec na ulicy, to się okazuje, że jest on przedstawicielem sekty, że jest niegodny normalnego, demokratycznego zaufania władzy publicznej - przekonywał eurodeputowany PiS. I dodał: - Taki człowiek też ma swoją wrażliwość, swoje prawo wyrażania emocji, uczuć, przekonań<

  OJ PANIE KOWAL -NIBY PAN TAKI MĄDRY A TAKI GŁUPI.JA JUTRO ROZBIJE OBÓZ POD PANA DOMEM ,WYSTRUGAM POSĄG ŚWIATOWIDA,BĘDE PALIŁ OGNISKA,GRAŁ NA ROGU.BO MAM TAKĄ 'WRAŻLIWOSC' I PRAWO DO WYRAŻANIA EMOCJI.PASUJE?CZY TO JUŻ NIE MIEŚCI SIĘ W RAMACH "WRAŻLIWOŚCI"?

 • 22hanna

  Oceniono 24 razy 24

  Dzisiaj odbywa się odwracanie kota ogonem, nikt inny tylko Kaczyński wrzeszczał, jakim prawem Komorowski chce przenieść krzyż skoro on Kaczyński sobie życzy żeby tam właśnie stał......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX