PiS: Jadwiga Kaczyńska w komitecie honorowym budowy pomnika ofiar katastrofy

- Apelujemy o powołanie komitetu honorowego budowy pomnika ofiar katastrofy. Wstępnie patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem zgodziła się objąć matka śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego - pani Jadwiga Kaczyńska - poinformowali politycy PiS na specjalnej konferencji prasowej.
Politycy zaapelowali o szybką budowę pomnika upamiętniającego wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej.

- Sądzimy, że może to być porozumienie, które łączy wszystkich Polaków, wszystkie środowiska myślące dobrze o Polsce, pozytywnie o Polsce - tłumaczył wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński. Zdaniem polityków PiS, pomnik jest "odpowiednią formą na stratę, jaką odniosła Polska".

- Minęły cztery miesiące od katastrofy i praktycznie nie zrobiono nic, żeby społeczeństwo miało gwarancję, że ofiary zostaną upamiętnione - dodał Zbigniew Romaszewski. - Zasłanianie tego problemem krzyża to jest bardzo ryzykowna polityka. To jest polityka budowania sztucznych konfliktów w społeczeństwie - podkreślał senator PiS.

Kuchciński przekonywał, że idea budowy pomnika to nie powinna być inicjatywa żadnej partii, ale "tych ludzi, którzy obchodzili żałobę od 10 kwietnia i pod Pałacem Prezydenckim i we wszystkich miejscach w Polsce, podczas witania trumien z poległymi". - Nie sugerujemy żadnych organizacyjnych rozwiązań. Taki komitet honorowy powinien skupiać wszystkie środowiska, rodziny ofiar - dodał wicemarszałek.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (66)
PiS: Jadwiga Kaczyńska w komitecie honorowym budowy pomnika ofiar katastrofy
Zaloguj się
 • karloff3

  Oceniono 20 razy 20

  I druga sprawa - sposób upamiętnienia katastrofy nie może pozostawać w sprzeczności z prowadzonym śledztwem i jego wynikami. Istnieje bardzo, powtarzam, BARDZO realna możliwość, że Lech Kaczyński ponosi przynajmniej część bezpośredniej odpowiedzialności za fatalne decyzje na pokładzie TU154. I co wtedy, przekuwać tablice????

 • karloff3

  Oceniono 22 razy 20

  Nie udał się chwyt z żałobną kandydaturą Jarosława, to teraz wciągacie w politykę schorowaną matkę. Nie mam słów...

 • ursynow33

  Oceniono 20 razy 20

  "Naprzod trzeba wyjasnic przyczyny katastrofy smolenskiej---moze zamiast pomnika bedzie wyprowadzka z Wawelu---to tez bedzie kosztowalo"

 • nintom

  Oceniono 19 razy 19

  PANIE PREZESIE JA PROTESTUJE !!! - POMNIKI LECHA TYSIĄCLECIA POWINNY POWSTAĆ W KAŻDEJ GMINIE !!! - 1000 pomników NA NOWE tysiąclecie mocarstwowej Polski.

  A potem wyruszymy i postawimy pomniki brata i bratowej na Polach Elizejskich, na Picadilly, na Forum Romanum, będzie Łuk Triumfalny Brata i Bratowej na placu gwiazdy

  oraz kopia sarkofagu w Mauzoleum na Placu Czerwonym. NIECH PAN I PANA KOLEDZY NIE POPRZESTANA NA PAŁACU NAMIESTNIKOWSKIM.

  lech zasługuje przecież na pamięć - BEZ POMNIKÓW wszyscy gotowi go zapomnieć !!!

 • nanook

  Oceniono 18 razy 18

  "Pomnik zabitych przez samobójczego politykiera"

 • nintom

  Oceniono 19 razy 17

  PANIE PREZESIE JA PROTESTUJE - pani Jadwiga przecież jest matką DWÓCH GIGANTÓW POLSKIEJ SCENY POLITYCZNEJ

  DLACZEGO NIE MÓWI PAN O BUDOWIE JEJ POMNIKA ??? !!!

  To skandal !!! Żądajmy pomnika Jadwigi Królowej IV Rzeczypospolitej !!

 • ursynow33

  Oceniono 17 razy 17

  -----hiPISi----"budujcie sobie za swoja kase, ktora nielegalnie zdobyliscie (PC)"

 • ursynow33

  Oceniono 17 razy 17

  Jadwiga Kaczynska na czele komitetu d/s budowy pomnika za panstwowe pieniadze!"

 • czarna.beata

  Oceniono 15 razy 15

  jeszcze mało Wawel jeszcze mało muzeum imienia Lecha jeszcze mało nazewnictwo ulic ...czego jeszcze zachłanny kaczor chce !!! tera jeszcze J.Kaczyńska a ile ona pieniążków wyłoży na ten cholerny pomnik!!!!!!
  Tuskowi zmarła niemal w tym samym czasie co Lech K mama !!!! człowiek nie ma czasu nawet żałoby odbyć a ten tylko o tym cholernym braciszku napierdziela !!!!SKANDAL

  Kaczyński i pis kto wam dał prawo wypowiadania sie za wszystkich zmarły i ich rodzin KTO pytam dał wam prawo zawłaszczania tej tragedii!!!! za własne pieniądze stawiajcie te pomniki. dziewięć tysięcy ludzi nie życzy sobie pomników za nasze pieniądze....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX