Zięć Kaczyńskiego wystartuje z list PiS na Pomorzu? Bardzo chce

Marcin Dubieniecki, mąż Marty Kaczyńskiej, wystartuje z pomorskich list PiS. Ma to być sprawdzian przed wyborami parlamentarnymi - pisze dziś "Polska. The Times".
Gazeta pisze, że 30-letni adwokat ma wystartować z list Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych wyborach samorządowych. Syn prominentnego działacza SLD nie ukrywa, że polityka zawsze go fascynowała - Start w wyborach jest przesądzony - stwierdził mąż Marty Kaczyńskiej z rozmowie z gazetą.

Powiedział, że na razie nie zamierza napisać się do partii Jarosława Kaczyńskiego. - Chcę na razie sprawdzić, na jakie poparcie mogę liczyć - stwierdza Dubieniecki - W parlamencie swoje zaangażowanie skieruję w stronę gospodarki. Jeśli zostanę wybrany - snuje plany.

Lokalni politycy PiS mają ambiwalentne odczucia - Nie mam nic przeciwko temu, żeby młodzi i zdolni ludzie garnęli się do nas - mówi Jacek Kurski.

Jerzy Kozdroń, b. działacz opozycyjny z Kwidzyna, kręci jednak nosem na kandydaturę Dubienieckiego, kojarzonego z SLD i członkami stowarzyszenia Ordynacka - To nie kwestia polityki, a estetyki. Wolta z jednej opcji do drugiej to widać pragmatyczne podejście - stwierdził.

- To informacja wakacyjna, widać nie ma innych tematów - stwierdza Jolanta Szczypińska, posłanka ze Słupska. Dodała, że o tym, kto kandyduje decyduje partia.

Inni politycy na sprawę patrzę trzeźwiej - o starcie Dubienieckiego zadecyduje prezes i komitet polityczny partii, a nie lokalni działacze.

Dubieniecki razem z rodziną wspierali Jarosława Kaczyńskiego w czasie kampanii przed wyborami prezydenckimi.

Więcej pisze o tym dziś "Polska The Times".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (23)
Zięć Kaczyńskiego wystartuje z list PiS na Pomorzu? Bardzo chce
Zaloguj się
 • przyganiacz

  Oceniono 12 razy 12

  "Zięć Kaczyńskiego wystartuje z list PiS na Pomorzu? Bardzo chce"

  O co ze sprawą skoku na kasę SKOK? Toczy się przecież w tej sprawie śledztwo.
  Jak długo jeszcze na listach wyborczych będą umieszczani osobnicy o podejrzanej przeszłości, ścigani przez prokuraturę. Jak łatwo zmienić poglądy z nieprawych na Prawe i Sprawiedliwe....

 • marynica

  Oceniono 12 razy 12

  Chce wjechać do Sejmu na trumnie teścia!

 • wilcy

  Oceniono 11 razy 11

  Kase juz mam, nie wazne jak, teraz chce WLADZY WLADZY WLADZY.
  Wuje mi premiera obiecali a ja ojcu lepsze kontrakty zalatwie

 • wodnik55

  Oceniono 13 razy 11

  ma chłop kompetencje jest zięciem nadbohatera narodowego.
  Tak to wygląda nasza polityka i moralność polityków. Zadecyduje prezes hmm myślałem że namaszczenie w świecie odeszło razem ze średniowieczem

 • outpost

  Oceniono 10 razy 10

  immunitet poselski cenna rzecz jak robi się gorąco tam gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę

 • wilcy

  Oceniono 11 razy 9

  Oj przyciaga PiS chorych na wladze i ambicje. Przypominaja pewna partie z lat 30tych z za naszej zaachodniej granicy

 • agusia_83

  Oceniono 13 razy 9

  Dubieniecki załatwiał "układy" podczas kampanii wyborczej dla przegranego kaczorka, to teraz jak kaczorek będzie niegrzeczny i nie da marcinka na pierwsze miejsce na liście - będzie miał kłopoty, prasa w dziwnych okolicznościach będzie się dowiadywała o jakichś rewelacjach wyborczych (ale i nie tylko) na przykład....

  Poza tym, ze strony prezia to jest już totalna hipokryzja - mówi on i te jego zakłamane buldożery, np w postaci Kempy, że w Polce nie ma demokracji bo PO ma władzę absolutną (już nie wspomnę, o śmiesznych rządach 2005-2007 - wtedy była demokracja? PiS miało władzę absolutną i wtedy demokracja była? Nastrzelać po mordach za takie gadanie tylko trzeba), ale wracając do tematu: prezio kwacze o demokracji, a jaki on przykład daje? Mieliśmy wybrać na prezydenta człowieka, który SAM podejmuje decyzje o tym, kogo mianować na poszczególne funkcje; SAM mianuje pierwsze miejsca na listach wyborczych ? Oto fanatycy spod krzyża i kilkaset tysięcy innych ludzi widzi w prezesie jarosławie kaczyńskim bożka, guru, który na mównicy nie wie co mówi, a poza nią - nie wie co czyni. PRECZ siło nieczysta z mojego kraju!!

 • czarna.beata

  Oceniono 6 razy 6

  ciekawe jak tak radykalne poglądy SLd wśród których wychował sie nasz zdrajca mogą zastąpić jeszcze bardzie radykalne Pis.ciekawy facet z tego zięcia .takie szumowiny z parciem na szkło to tylko pis!!!!

 • dziki7771

  Oceniono 5 razy 5

  MUSI zostać posłem bo mu się prokuratura do tyłka dobiera. A jak już zostanie to wujek Jarek mu papiery wybieli... Bo jak nie to naśle bojówki Rydzyka na prokuratorów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX