Romaszewski: Kiedyś ORMO, dziś bojówki pod krzyżem

- Jak dawniej ORMO, tak dziś przychodzą bojówki, aby przeszkadzać ludziom w skupieniu i modlitwie - pisze w "Rzeczpospolitej" senator klubu PiS Zbigniew Romaszewski. Zapowiedział, że poprosi o wyjaśnienia, dlaczego zgodzono się na Akcję "Krzyż".
Zobacz zdjęcia z Akcji "Krzyż"

Zbigniew Romaszewski - niezależny senator związany z PiS-em - uważa, że to wypowiedź Bronisława Komorowskiego rozpętała konflikt o krzyż. - Bezsprzecznie asumpt do konfliktu dała niefortunna, bądź fałszywie zinterpretowana wypowiedź prezydenta elekta dotycząca usunięcia sprzed Pałacu Prezydenckiego miejsca, w którym obywatele oddają hołd pamięci ofiar narodowej tragedii, jaką była katastrofa pod Smoleńskiem - dowodzi.

Jednocześnie, zdaniem senatora, nie obiecano ludziom, że powstanie gdzieś pomnik upamiętniający tragedię. Przez co władze jeszcze zaogniły konflikt. - Fakt, że odmawia się ludziom prawa do składania hołdu w miejscu, które wybrali, jest wyrazem przedkładania własnych animozji i ambicji nad interes narodowy - pisze Romaszewski.

ORMO III RP

Senator oburza się też na osoby, które manifestują swoją dezaprobatę dla pozostawienia krzyża przed Pałacem Prezydenckim. - Jeden z uczonych Uniwersytetu Warszawskiego, nie wstydząc się swojej arogancji, określił krzyż przed pałacem jako samowolkę budowlaną. Ale mało tego, jak dawniej ORMO (Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej - red.), tak dziś przychodzą bojówki, aby przeszkadzać ludziom w skupieniu i modlitwie - komentuje senator.

Ws. "ORMO" będzie żądał wyjaśnień u prezydent Warszawy: - Sprawa jest jednak poważna i na podstawie artykułu 19. ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora proszę panią prezydent m.st. Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz o wyjaśnienie, kto i na jakiej podstawie wydał zezwolenie na odbycie demonstracji przeciwników krzyża.

"Olaboga, Kaczyńskiego nie było"

Romaszewski broni również Jarosława Kaczyńskiego. Był atakowany za to, że nie pojawił się na zaprzysiężeniu Bronisława Komorowskiego - swojego rywala w wyborach. - Kaczyński nie był na zaprzysiężeniu prezydenta. Olaboga... Ale że Senat przystępował do debaty nad ustawą o radiu i telewizji likwidującą dotychczasowy ład medialny tak szybko, że nie zdążono senatorom rozdać druków z treścią ustawy i uchwałą Komisji Kultury, to nikogo nie martwi - pisze

Według niego, takie działanie jest odwetem za "mało elegancki zamach na media dokonany przez PiS w 2006 roku". Jednak przez to tracimy "możliwość zbudowania kiedykolwiek, odpartyjnionych, pluralistycznych, obiektywnych mediów".

Czytaj cały komentarz Zbigniewa Romaszewskiego na portalu "Rzeczpospolitej"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
Romaszewski: Kiedyś ORMO, dziś bojówki pod krzyżem
Zaloguj się
 • jojo148

  Oceniono 7 razy 7

  Co jest interesem narodowym?
  Popatrzcie, prosze, co dla Romaszewskiego jest interesem narodowym. Popatrzcie i zapamietajcie do wyborow!
  Popatrzcie tez na te zacieta, wykrzywiona nienawiscia twarz na fotce do tego artykulu!

 • black.bemol

  Oceniono 6 razy 6

  Biedny statszy Panie, czas najwyzszy sobie odpuscic i pojsc na emeryture, to co Pan wypisuje dowodzi- nie chce obrazac - demencjistarczej, kompletne oderwanie od rzeczywistosci absolutny brak krytycyzmu co do wypowiadanych zdan, zarowno w prasie jak i telewizji, czas odpoczac.....tak zacieklosc poraza kazdego kto mysli o jakiejkolwiek jasnej przyszlosci

 • venusoid

  Oceniono 8 razy 6

  Jakby to było ORMO, to by wam dawno dupę spałowali.

  Przyjadę ci buraku pod dom i będę ci mantrować przez całą dobę przed statuą buddy, a jak mnie ruszysz, to powiem że mi przeszkadzasz w skupieniu i modlitwie!

  A w ogóle to szkoda gadać, każdy kolejny pisowiec pobija poprzednika w kretynizmie.

 • nintom

  Oceniono 5 razy 5

  Sama mam swoje lata więc może nie wypada krytykować starszych ALE pan Romaszewski jeszcze parę miesięcy temu KRYTYKOWAŁ PIS i z niego występował, bo go zawiesili za głosowanie w sprawie Piesiewicza.

  Potem wystarczało, że żonę mu PIS zaproponował na RZECZNICZKĘ praw obywatelskich I PAN ROMASZEWSKI równie gwałtownie krytykuje PO

  CZLOWIEK W JEGO SYTUACJI powinien być bardziej powściągliwy A MÓWIENIE O ORMO jak kiedyś oszalały prezes mówił o ZOMO jest głeboko NIEUCZCIWE - a co gorsza ci ludzie pamiętają tamte czasy więc wiedzą jaka jest róznica między tamtymi czasami a dniem dzisiejszym

 • przyganiacz

  Oceniono 7 razy 5

  "Romaszewski: Kiedyś ORMO, dziś bojówki pod krzyżem "

  Senator jako żywo traci pamięć i kretynieje. Bojówkarzami są od samego początku "krzyżowcy", którzy się wcale nie modlą w skupieniu tylko zieją nienawiścią. Bez racjonalnego powodu, przyjąwszy jako niepodważalną wiarę spiskową teorię katastrofy smoleńskiej. A to co przynieśli harcerze stało się dla nich rodzajem plemiennego totemu.
  Dziwne, że im się nie kojarzy z Krzyżakami tylko z Kaczyńskim.

 • pierzeja

  Oceniono 5 razy 5

  romaszewski ty obłudniku!! przecież to ty sterujesz tym wszystkim i na Powązkach , i na Krakowskim , nie wierzę w twoje zasługi , bo masz tyle lat i mogło być z tobą rozmaicie, w pewnej stacji to ty nawpłujesz do draki !! to przez ciebie i tobie podobnych tracimy w sądażach !! K.P.J.K.R.L.G.

 • ciesiol

  Oceniono 4 razy 4

  wlasnie, pisuarowe bojowki jak ORMO, tez z opaskami, cudnie to nasz neurotyczny senator zauwazyl.
  Szkoda ze nie ma wplywu na ten obciach, tez mu wspolczuje takich wspolnikow, bec

 • stopierwszy

  Oceniono 4 razy 4

  Niech senator nie kompromituje się nieznajomością prawa. Rzecznik ratusza już wyjaśniał, że zgromadzenie nie wymaga pozwolenia. Wystarczy zawiadomienie. Ciekawe czy senator zainteresował się czy "krzyżacy" takie zawiadomienie o zgromadzeniu zanieśli do urzędu?

 • pyffello114

  Oceniono 4 razy 4

  Czy to tylko demencja starcza, czy juz Alzheimer?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX