PiS apeluje do rządu o odbudowę Bogatyni

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości apelują do rządu o stworzenie kompleksowego programu odbudowy zniszczonej przez powódź Bogatyni. Domagają się też stworzenia jasnych i precyzyjnych procedur zarządzania kryzysowego.
Marzena Machałek mówiła, że w Bogatyni ponad 350 budynków jest uszkodzonych, z czego 20 jest zniszczonych zupełnie, a 30 nadaje się do rozbiórki. W pozostałych być może będzie można zamieszkać.

Posłanka PiS podkreślała, że samorząd Bogatyni występował o dofinansowanie projektu odbudowy koryta rzeki Miedzianki wraz z wałami oporowymi, lecz pieniędzy nie dostał.

Z kolei Małgorzata Sadurska zwróciła uwagę na niezwykle trudną sytuację mieszkańców gminy Wilków dotkniętą przez poprzednie dwie fale powodzi. Podkreśliła, że powodzianie, którzy zostali bez dachu nad głową, nie otrzymali poważniejszej pomocy, a jedynie niewysokie zasiłki. Parlamentarzystka PiS krytycznie odniosła się też do faktu, że pomimo obietnic premiera nie jest realizowany program finansowania budowy domów tym powodzianom, którzy przenieśli się z terenów zalewowych na tereny niezagrożone.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (4)
PiS apeluje do rządu o odbudowę Bogatyni
Zaloguj się
 • seba-caad

  Oceniono 3 razy 3

  PIS próbuje tym posunięciem wymazać poczynania swojego nieudolnego samorządowca, który na powódź rozkładał ręce i nie potrafił nawet wykonać telefonów do gmin poniżej z informacją że do nich też będzie zbliżała się fala powodziowa.
  Co do apelu, to niech sobie apelują do swoich członków, komisji i sympatyków, niech się też wezmą do roboty bo jak na razie to tylko potrafią narzekać, krytykować, apelować próbując zbijać kapitał na ludzkiej tragediI.
  APELUJĘ DO PIS;
  ZORGANIZUJCIE AUTOKARY, ZAPAKUJCIE SWOICH ZWOLENNIKÓW SPOD KRZYŻA I WYWIEŹCIE W RAMACH WOLONTARIATU NA ROBOTY DO BOGATYNI.
  SKORZYSTA NA TYM TEŻ WARSZAWA!!!

 • kiki.1809

  Oceniono 4 razy 2

  a niech PiS buduje, nikt ich nie hamuje zamiast demonstrować pod Pałacem Prezydenckim

 • malus.irena

  Oceniono 1 raz 1

  Wow, naprawdę zaszokowali mnie.Sądziłam, że oni tylko potrafią mówić o wyrobie krzyżo podobnym, symbolu Świętej Nienawiści a pisiory wiedzą,że w Polsce jest powódź. Tak, zabierać oszołomstwo podobno katolickie i do pomocy przy sprzątaniu Mogą sobie nawet zabrać to coś sprzed pałacu, a dobrze by było aby do Bogatyni musieli to nieść.
  Gratulacje dla premiera, że to wszystko przetrzymał.

 • tomitoms

  Oceniono 4 razy -2

  przecież partia POkemonów chce ponieś Vat na materiały budowlane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX