"Kościół opowiadający się za jednym kandydatem jest zawsze porażką"

- Kościół przez dłuższy czas udawał, że to nie jest jego sprawa. A to wielopiętrowo jego sprawa - mówił o wczorajszym oświadczeniu Konferencji Episkopatu Polski poseł Andrzej Celiński. - Najistotniejszym jej elementem jest udział wielu biskupów w kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego - dodał.
Gość Komentarzy TOK FM odniósł się do wczorajszego oficjalnego stanowiska Konferencji Episkopatu Polski. - I w treści i w formie to była bardzo dobra odpowiedź - mówił Andrzej Celiński. - Od lat tak jest, że jak coś dzieli biskupów, to wypowiada się prezydium episkopatu. To bardzo ważny głos - dodał.

Według Celińskiego Kościół przez dłuższy czas udawał, że awantura sprzed Pałacu Prezydenckiego o krzyż nie jest jego sprawą. - A to wielopiętrowo jego sprawa - mówił poseł. - Najistotniejszym jej elementem jest udział wielu biskupów w kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego. Kościół, który jednoznacznie opowiada się za jednym kandydatem to zawsze porażka, bo kościół powszechny zaczyna dzielić, nie łączyć.

"Kościół mówiący o negocjatorach otwiera się na XXI wiek"

- Wreszcie ze strony Kościoła słychać od dwóch dni taką treść, jaką chce się słyszeć - twierdzi poseł Celiński. - To, że Kloch mówi o negocjatorach bardzo mi się podoba, bo oznacza otwarcie na świat XXI wieku - dodał. Gość Komentarzy TOK FM podkreślił, że negocjacje to kwestia wiedzy, nie tylko woli. - Trzeba potrafić negocjować - stwierdził.

- Żeby negocjować, trzeba wiedzieć co i po co się negocjuje - odpowiadał Andrzej Halicki, poseł Platformy Obywatelskiej. - Mam wrażenie, że osoby, które są przed Pałacem muszą najpierw wynegocjować coś między sobą. Ludzie na Krakowskim Przedmieściu wypowiadali się w imieniu narodu, katolików, a potem okazywało się, że dwie osoby reprezentujące "wolę narodu" miały inną wolę i same się pokłóciły przed kamerami - dodał Halicki. I podsumował: - Chodzi przecież głównie o to, jak upamiętnić ofiary, a nie o krzyż i jego obecność w życiu publicznym.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
"Kościół opowiadający się za jednym kandydatem jest zawsze porażką"
Zaloguj się
 • nanook

  Oceniono 5 razy 3

  "Żeby negocjować, trzeba wiedzieć co i po co się negocjuje" - a przede wszystkim mieć z kim. Krzyżowcy tak na prawdę nikogo nie reprezentują. Poza tym można się tyle z nimi porozumieć co z tymi dwiema deskami.

 • jasek0

  Oceniono 4 razy 2

  Wreszcie przyszedł czas na sp.łacanie rachunków prezez kościól, za polityczne poparcie jednej ze stron, aż do ustalania godzin otwarcia sklepów na stacji benzynowej. Dramat sie zacznie, kiedy wierni "katolicy" nie nie będą respektować apeli najwyższych władz kościelnych.

 • szach-mat0

  Oceniono 2 razy 2

  Zaraz będą tu obelgi.
  Szkoda....jeśli taka się pojawi, to znaczy, że PiSowi potrzebne jest oddzielne państwo.

 • oskoloklda

  Oceniono 1 raz 1

  Co by było, gdyby ogłosić, że do usunięcia przeznaczono kilkadziesiąt krzyży w różnych miejscach kraju? Krzyże usuwa się często, bo na przykład przy poszerzeniu drogi trzeba wyciąć drzewo, na którym wisi krzyż, który powieszono po śmiertelnym wypadku. Albo gdy na cmentarzu jest zaniedbany, porzucony przez bliskich grób - usuwa się. To jest zawsze ten sam krzyż, przynajmniej według głoszonych przez katolików przekonań. Można więc ogłosić w prasie listę krzyży do usunięcia i przekonać się, czy tak zwani obrońcy krzyża będą ich bronić. Czy naprawdę bronią krzyża, czy tylko chcą wywalczyć miejsce pod pomnik Kaczyńskiego.

 • outpost

  Oceniono 2 razy 0

  kościół sam w sobie jest porażką.wolności,rozumu,tolerancji,miłosierdzia.

 • kolega77

  Oceniono 2 razy 0

  Kler z PARTIĄ PiS
  PARTIA PiS z Klerem

 • zuber1952

  Oceniono 1 raz -1

  do szach-mato .moze by wrocic do pomyslu z Madagaskarem

 • langston

  Oceniono 1 raz -1

  Dokladnie..bardzo zluje ze Kosciol opowiedzial sie za Komorowskim
  (Zycinski, Dziwisz etc.)

 • dareczek1234

  Oceniono 1 raz -1

  Tak! to prawda Kościół który opowiada się za jednym kandydatem to zawsze porażka ...
  To tak boli, od '89 tak bardzo boli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX