Macierewicz: to wyglądało jak próba usunięcia krzyża

Poseł PiS Antoni Macierewicz uważa, że odsunięcie ludzi od krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego wygląda na próbę "usunięcia krzyża przemocą". Policja odsunęła ludzi, zgromadzonych przy krzyżu przed Pałacem Prezydenckim. Większość dobrowolnie przeszła w wyznaczone miejsce, kilku zostało przeniesionych przez funkcjonariuszy.


Antoni Macierewicz powiedział, że ci ludzie zostali usunięci w taki sposób, że nie mieli żadnej możliwości reakcji. Zdaniem Macierewicza, tych ludzi usunięto pod pozorem sprawdzenia zabezpieczeń pirotechnicznych. Razem z nimi, spod krzyża wyniesiono transparenty, znicze i wieńce.

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich z SLD uważa, że nie doszłoby do kontrowersji pod krzyżem, gdyby w Polsce obowiązywał rozdział Kościoła od państwa.

Jerzy Wenderlich powiedział, że usunięcie sprzed Pałacu Prezydenckiego ludzi i cały konflikt o krzyż to efekt kłótni politycznych i zbyt dużej obecności Kościoła w życiu publicznym. Jak dodał poseł Lewicy, Prawo i Sprawiedliwość podgrzewało ten konflikt, rządząca Platforma Obywatelska była bezradna, a Kościół w sprawie krzyża długo milczał.

Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji, podinspektor Maciej Karczyński, powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że w nocy funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu zwrócili się do policji o przesunięcie kilkunastu zgromadzonych osób, gdyż chcieli przeprowadzić zabezpieczenie pirotechniczne. Na miejsce przyjechali policyjni negocjatorzy, którzy przez kilka godzin przekonywali zebranych, aby przeszli w wyznaczone miejsce, odległe o kilkanaście metrów. Przebieg rozmów został nagrany. Większość zebranych odeszła dobrowolnie, ale kilka odmówiło. Zostali oni wyniesieni przez funkcjonariuszy. W trakcie legitymowania okazało się, że jedna z osób była poszukiwana przez policję.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Macierewicz: to wyglądało jak próba usunięcia krzyża
Zaloguj się
 • hubasinska

  Oceniono 11 razy 11

  Maciarka chłopie, ty sie krzyżami nie zajmuj, tylko "tragedyję smoleńską" wyjaśniaj.Dwa tygodnie minęły i JESZCZE nie wiesz co się stało??????Raporta nie gotowe??????
  Rozdrabniasz się ,w TV występujesz ,a winni chodzą wolno.Instrukcję TU 154 masz, widziałam, to czytaj.

 • wilcy

  Oceniono 11 razy 11

  A jutro zwoła nowa komisje i powie, ze to bylo brutalne usuniecie krzyza ba on ma dowody wypisane w Gazecie Polskiej

 • ggrdl

  Oceniono 11 razy 11

  Wyglądało na próbę? Czyli Macierewicz miał nadzieję , że wreszcie władza przywróci tam porządek? Wielka szkoda, że to tylko tak wyglądało.

  Szkoda, że zwalczanie łamania prawa może być zarzutem...

 • exruda

  Oceniono 9 razy 9

  A po cholerę cytować bez przerwy tego oszołoma??????

 • nintom

  Oceniono 9 razy 9

  to wyglądało na próbę

  A MACIEREWICZ WYGLĄDA NA BORUTĘ albo innego przedstawiciela piekieł

 • ada-07

  Oceniono 8 razy 8

  Antoni Macierewicz powiedział, że ci ludzie zostali usunięci w taki sposób, że nie mieli żadnej możliwości reakcji.
  To znaczy co? W kaftany ich poubierali?
  A powinni dostać czas, żeby się do krzyża przywiązali i posiłki na odsiecz wezwali.
  Hubasinskiej apel do Wielkiego Weryfikatora supercelny!

 • hydrograf

  Oceniono 7 razy 7

  To miło, że Macierewicz chwali policję za sprawność...
  Słowa Wenderlicha brzmią nieco fałszywie w ustach osoby WSPÓŁODPOWIEDZIALNEJ za stanowienie i egzekwowanie prawa (konstytucji) w Polsce przez ostatnie 20 lat - a w jego przypadku dłużej... Dotychczas klerykalizm państwa mu nie przeszkadzał?
  W przypadku obu panów działa prawo Kopernika: gorszy (pieniądz) wypiera lepszy...

 • potworos

  Oceniono 6 razy 6

  panie Macierewicz,wyluzuj chłopie,jesteś pośmiewiskiem kilkunasty milionów ludzi,wiem że masz to w dup...lecz historia ocenia pana jako totalnego oszołoma-niestety.A co na to powie rodzina, znajomi, potomkowie.Mieć takie nazwisko to wstyd i to przez pana- panie Macierewicz!!

 • venusoid

  Oceniono 5 razy 5

  @ hubasinska: He he. Święte słowa. Ja też widziałem "pacjenta z zespołem" trzymającego instrukcję TU 154. Ja myślę, że oni chcą zbudować model Tupolewa i przeprowadzić crash testy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX