"PiS zorientowało się, że życie polityczne nie jest na Wawelu". Orzechowski w TOK FM

- Moim zdaniem najlepszym pomnikiem jest miejsce pochówku pary prezydenckiej na Wawelu - mówił w Poranku TOK FM Maciej Orzechowski, poseł Platformy Obywatelskiej. - Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś współczesny w ogóle marzył, żeby jego szczątki spoczęły na Wawelu - dodał.
- Komorowski stchórzył w sprawie krzyża? - pytał swojego gościa prowadzący audycję Grzegorz Kozak nawiązując do piątkowej wypowiedzi Janusza Palikota. - Prezydent w wyraźny sposób powiedział w pierwszym swoim wywiadzie, że krzyż ma być przeniesiony w godne miejsce. Jego stanowisko i deklaracje są jasne - odpowiedział Maciej Orzechowski, poseł PO, gość Poranka TOK FM.

Grzegorz Kozak przytoczył wypowiedzi Janusza Palikota, który zaczął w sprawie krzyża krytykować również nowego prezydenta. - Janusz Palikot pozostaje sobą. Skoro PiS zarzucało mu jednostronność, to tutaj wykazuje się konsekwencją, wytyka wszystkim politykom błędy, czy to w PO czy w PiS - odpowiadał Orzechowski. Dodał, że najlepszym negocjatorem z osobami sprzed Pałacu Prezydenckiego byłby sam Janusz Palikot, który "mógłby spotkać się z protestującymi i wyjaśnić, dlaczego akurat to miejsce w Warszawie powinno być wolne od takich manifestacji".

- Nie będzie żadnych siłowych rozwiązań, powinno się użyć wszelkich możliwości negocjacyjnych - zastrzegł Orzechowski. - Warto by było, gdyby to byli negocjatorzy również kościelni - dodał.

"Tylko Kaczyński może odwołać ludzi sprzed Pałacu"

Powinien powstać pomnik Lecha Kaczyńskiego? - Moim zdaniem olbrzymim pomnikiem jest miejsce pochówku pary prezydenckiej na Wawelu. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś współczesny w ogóle marzył, żeby jego szczątki tam spoczęły - mówił Maciej Orzechowski. Skąd więc manifestacje na warszawskim Krakowskim Przedmieściu? - Być może PiS zorientowało się, że życie polityczne nie tętni w Krakowie, lecz w Warszawie, a na Wawelu nie można manifestować politycznie. Stąd też próba przeniesienia spotkań ze zwolennikami pod Pałac Prezydencki. Z drugiej strony to próba dezawuowania wyborów prezydenckich, czyli podważenia tego, że Polacy zagłosowali na Bronisława Komorowskiego - odpowiadał poseł Platformy Obywatelskiej.Według Orzechowskiego jedyną osobą, która może odwołać protestujących sprzed Pałacu, jest Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS po wypowiedzi Konferencji Episkopatu Polski wydał oświadczenie, w którym twierdzi, że zdanie Episkopatu jest zbieżne ze stanowiskiem Prawa i Sprawiedliwości. - Kaczyński wybrał tylko te czekoladki z bomboniery, które pasowały mu do układanki politycznej, tj. zgodził się tylko z częścią wypowiedzi episkopatu - uważa Orzechowski.

- A episkopat powiedział wyraźnie, że chodzi o to, żeby w godny sposób przenieść krzyż. Tymczasem okazuje się, że cyniczne wykorzystanie tego znaku przez polityków PiS prowadzi do dezawuacji tego symbolu - ocenił poseł PO.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (79)
"PiS zorientowało się, że życie polityczne nie jest na Wawelu". Orzechowski w TOK FM
Zaloguj się
 • abalys

  Oceniono 50 razy 42

  zróbcie mauzoleum Kim Ir Lecha i to duże żeby obok mógł spocząć Kim Ir Jarosław najlepiej na placu defilad

 • arahat1

  Oceniono 48 razy 40

  pisuary zorientowaly sie ze bilet do krakowa to okolo 100 pln i czlonkow jego nie stac na cotygodniowe jazdy z calej RP do krakowa a i kamer na wawelu nie ma....

 • mark6

  Oceniono 43 razy 39

  Sprawa tzw. krzyża / bo nie Krzyża/ już dawno osiągnęla szczyty absurdu. W tej chwili
  sprawa jest nakręcana przez Kaczyńskiego przy wydatnej pomocy publikatorów.
  W gruncie rzeczy jest to wydarzenie godne zainteresowania zastępcy posterunkowego
  z dzielnicy. Śmiech ogarnia słuchając pretensje w stosunku do Prezydenta.
  Durnie nie rozumieją, że PREZYDENT 40 milionowego narodu ma inne obowiązki
  aniżeli wykonywanie poleceń grupki opętańców kierowanej przez obłąkanegp prezesa.
  Brawo Panie Prezydencie, że OLEWASZ paranoika z jego wyznańcami.
  Przykro, że nawet jedna z niewielu mądrych osób w tym polskim b..... Pan Janusz
  Palikot, też uważa, że Prezydent powinien wdawać się w pyskówki z pacjentami z Tworek.

 • minkat

  Oceniono 40 razy 34

  Jaro za pozno zorientowal sie, ze brat bedzie lezal w krypcie, a nie w sali tronowej Wawelu .

  W krypcie kamery i dzioennikarze nie mieszcza sie w ilosciach, ktore by zaspokoily wymagania Prezesa.

 • synecek

  Oceniono 39 razy 31

  Kaczor ciebie czeka Trybunał Stanu a ty warunki smieciu chcesz stawiac !?

 • himax

  Oceniono 37 razy 31

  pomnik tnij.org/hxzv

 • drugikraand

  Oceniono 40 razy 28

  Tylko twarde i zdecydowane dzialanie panstwa zakonczyc moze cyrk pod palacem! Chorych na glowe wichrzycieli zaaresztowac i skazac na mozliwie duza odsiadke (> 1 miesiac) plus grzywny!
  W przypadku stawiania czynnego oporu - uzyc srodkow bezposredniego przymusu (spalowac dokumentnie)!

 • demostenesxt

  Oceniono 40 razy 26

  Od 2005 roku gdy władzę przejęła prawica (ciągle ci sami ludzie z AWS i UW z lat 1997-2001 czyli kadencji, która pogrążyła Polskę) mamy tylko religijne i honorowe spory, krzyki, zamieszanie i stratę czasu...

  Więcej czasu spędzają na mszach i uroczystościach oraz kłótniach zamiast na rządzeniu...

 • seydlitz

  Oceniono 32 razy 22

  Bić PISlamistów, przepędzić krzyżaków i czarnych darmozjadów!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX