PO listy pisze... do księży

W ten sposób przedstawiciele małopolskiej Platformy chcą ocieplić stosunki z proboszczami małych miasteczek i wsi. Od wczoraj rozpoczęli akcję "kolęda". Do rozdania mają ponad siedemset listów, w których wzywają przedstawicieli małych parafii do dialogu.
- Mamy już dość tego boczenia się na siebie. Chcemy odkłamać trochę ten wizerunek Platformersa, który jest achrześcijański, akatolicki, on jest po prostu normalny - mówi TOK FM Ireneusz Raś - szef małopolskiego PO. Właśnie tego chcą dowieść działacze Platformy w trakcie swoich wizyt w małopolskich parafiach. - To jest taka odwrotna kolęda, że teraz my idziemy z tym listem - mówi dalej Raś.

W liście przedstawiciele małopolskiej Platformy zwracają uwagę na fakt odnowy wielu kościołów w regionie i duży wkład w walkę o ustanowienie Święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy. Działacze PO z listami do proboszczów będą jeździć do piętnastego września.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (10)
PO listy pisze... do księży
Zaloguj się
 • wegl43

  Oceniono 3 razy 3

  Tak, bijcie pokłony tym "świętym ogierom" (Żeromski), fałszywym prorokom, obłudnym, perfidnym wyznawcom "złotego cielca"(Biblia). Kogo chcecie przejednać, wbrew woli większej części swojego elektoratu, nieprzejednanych? Zamiast wystawiać rachunki tym wrogim, zachłannym pasibrzuchom, wy na kolanach idziecie prosić ich o przebaczenie ! W czyim imieniu chcecie to zrobić? Pytaliście się nas o zdanie? Obejrzyjcie się za siebie, wsłuchajcie się w nasz głos, głos tych, którzy mówią: DOSYĆ !!! Dosyć okradania PAŃSTWA a więc nas wszystkich. Dosyć państwa wyznaniowego. Dosyć tej powszechnej obłudy. Rząd i partia rządząca, musi zachowywać się w państwie świeckim zgodnie z konstytucją, która mówi o neutralności wyznaniowej państwa. Chcemy i mamy do tego prawo konstytucyjne, takiego państwa. Chcemy takiej partii i taką będziemy popierać, która nam to prawo zagwarantuje.

 • robert9998

  Oceniono 2 razy 2

  TOMITOMS każdy rodzaj tego typu inwektyw można odpowiedzieć : mierzysz innych pod samego siebie .

 • j.an

  Oceniono 2 razy 2

  Każda instytucja państwowa ma agenta watykańskiego i dobrze opłacanego przez polskiego podatnika.

 • robert9998

  Oceniono 2 razy 2

  PO stworzyła państwo wyznaniowe za kasę z podatków , czas określić c się w deklaracjach podatkowych czy wierny chce być częścią danego kościoła to nich daje 1% podatku , zaś kościołowi wara od kasy państwa . Kościoły i grupy wyznaniowe niech płacą podatki jak wszyscy obywatele i nie będą już wyciągać łap po pieniądze skarbu państwa i będzie mniej polityki w kościołach.
  Kler od 1 stycznia 2009 zagarnął z państwowej kasy: 27.372.510.828zł
  Średnie zarobki duchownych na tle innych branż w tyś. złotych:
  Biskup Ordynariusz 40- Biskup Pomocniczy 20- Proboszcz - Wikariusz 4.5
  Nauka i Szkolnictwo 1.9
  Kultura i sztuka 1.8
  Służba Zdrowia 1.7
  Wydatki państwa i samorządów lokalnych na działalność kościoła katolickiego w 2008 r.
  Katecheci w szkołach i oświacie 42 tys. osób 650 mln. zł.
  Kapelani w wojsku 173 osoby 20 mln. zł.
  Kapelani w BOR 3 osoby 170 tys. zł.
  Kapelani w Straży Granicznej 16 osób 80 tys. zł.
  Kapelani Straży Pożarnej 16 osób 580 tys. zł.
  Kapelani w Policji 20 osób 1,5 tys. zł. na głowę
  Kapelani w Więziennictwie 36 etatów 1,2 tys. zł. na głowę
  Kapelani w Szpitalach to enigma około 1,5 tys. etatów ok.1,5 tys. zł. na głowę
  Inne fundusze i regionalne dotacje np. budowy, remonty, renowacje obiektów sakralnych
  Kościelne Szkoły Wyższe, dotacje 161 mln. zł.
  Fundusz Kościelny 100 mln. zł.
  Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie 40 mln. zł.
  Parafia Katedralna Św. Jakuba w Szczecinie 10,6 mln. zł.
  Kościół Ojców Pijarów w Krakowie 4 mln. zł.
  Kuria Metropolitalna w Poznaniu 5 mln. zł.
  Zakon Cystersów w Krzeszowie 2 mln. €.

 • acer59

  Oceniono 1 raz 1

  @VENUSOID , widze ze zasada ktora ci dedykowalem - "argumenty , glupcze , argumenty ! " - obchodzi cie szerokim lukiem , zapewne nigdy sie nie spotkacie . Zatem powtorze : jesli nie masz argumentow MERYTORYCZNYCH to zamknij gebe . A to czy moj jezyk ci sie podoba czy nie to mi kolo dupy lata . "Nie sluze sprawie" ? No to posluchaj : przez 20 lat z okladem , kiedy kwitlo rozpasanie czarnych pasozytow i zamordystow przy aprobacie kato-prawicowych klerykalow , takich recenzentow jak ty - "kulturalnych, delikatnych " itp. bylo cale mnostwo . Efekt ? Odwrotny do zamierzonego ; styl tej krytyki (na kolanach) jeszcze bardziej utwierdzal czarnych pasibrzuchow i ich politycznych przydupasow w przekonaniu ze sa WLASNIE ponad wszelka krytyka . Zatem kontynuuj swoje dzielo i ......spadaj .

 • acer59

  Oceniono 3 razy 1

  No, co jest z wami , POpaprance ? Zwlaszcza te mlodziezowe , od Schetyny ? Zawsze was tu pelno na forum , niczym stonki na kartoflanym polu , a teraz cisza ?! Rozumiem was : marzyly wam sie "nowoczesne , postepowe " Platfusy Obywatelskie , a oni smaruja wiernopoddancze listy do czarnych wladcow , taki OBCIACH !!! I to w momencie gdy narod mowi glosno : stop katolowemu talibanowi !!! ? No to wzorem waszych POlitycznych idoli zap....lajcie , droga mlodziezy , do kosciolka , twarzyczkami do posadzki i klepac zdrowaski - aby udobruchac sukienkowych ..... ALE JAJA ! Czy w koncu przejrzeliscie na wlasne oczeta ? Dalej nie ? No to ciag dalszy nastapi , hahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • strzyzb

  Oceniono 1 raz 1

  PO na kolana ! Pod krzyż ! Niech tam udowodnią proboszczom, z kim trzymają ! A kościół pobłogosławi wszystkich, którzy zaakceptują dalsze bezprawne decyzje komisji majątkowej.

 • venusoid

  0

  Wstyd i żenada. PO - przynajmniej w Małopolsce - to "cywilizowany PiS". To proboszcze powinni wyciągnąć rękę, w końcu to oni naruszali ciszę wyborczą, to oni agitują, PO była aż przesadnie "poprawna", nie było żadnych ataków na kościół, wręcz przeciwnie, politycy się wręcz obnoszą z "katolicyzmem" (choć i tak nie przekonają owych proboszczów, że są "prawdziwymi polakami i katolikami" - na to wyłączność ma ekstrema pisowska). Więc po co ta niedorzeczna akcja? Niedobrze mi, idę do WC...

 • venusoid

  Oceniono 1 raz -1

  acer59: Twoja postawa to zwierciadlane odbicie postawy ekstremy pisowskiej. Używasz obraźliwych sformułowań, inwektyw, jesteś fanatykiem ale z drugiej strony, przez co nie służysz wcale sprawie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX