"Zawieszenie Jakubiak to zastraszenie szeregowych działaczy"

- Na spotkaniu klubu PiS, który będzie za dwa tygodnie, grupa posłów z drugiego i trzeciego szeregu podobno chciała poprosić o debatę na temat strategii partii. Zawieszenie Jakubiak dobry sygnał, że lepiej z tym do mediów nie wychodzić, żeby się wstrzymać - mówił w TOK FM Wojciech Wybranowski, dziennikarz "Rzeczpospolitej".
Wczoraj Elżbieta Jakubiak została zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości "za postawę". Żadnych konkretów mediom nie przedstawili politycy PiS-u, wielu nie chce komentować tej sprawy. Sama posłanka o decyzji o zawieszeniu dowiedziała się od reporterki Radia TOK FM.

- Jeszcze wczoraj Mariusz Błaszczak robił dobrą minę do złej gry mówiąc, że to kwestia postawy, a tak naprawdę nie potrafił tego uzasadnić - komentował w TOK FM całe wydarzenie Wojciech Wybranowski z "Rzeczpospolitej". - To trochę potwierdza tezy z prasy, że tylko kilka osób, najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego wie, jakie były powody tej decyzji - dodał.

- Jakubiak jest postrzegana jako przyjaciółka Migalskiego, z którym też współpracuje Paweł Kowal. Dla osób bliskich Kaczyńskiemu to była "zorganizowana grupa" - kontynuował dziennikarz. - W zawieszeniu Jakubiak chodziło o zastraszenie szeregowych działaczy w partii. Na klubie, który będzie za dwa tygodnie, grupa posłów z drugiego i trzeciego szeregu podobno chciała poprosić o debatę na temat strategii partii. Działanie w sprawie Jakubiak to dość dobry sygnał, że lepiej z tym do mediów nie wychodzić, żeby się wstrzymać - mówił Wybranowski.

Jego zdaniem wczorajsze zamieszanie polityczne to też potężne uderzenie pokazujące, że "jeżeli ktoś taki, jak Paweł Poncyljusz będzie głośno mówił, że trzeba się publicznie zastanowić nad przyszłością partii, to musi się liczyć z konsekwencjami".

A Joanna Kluzik-Rostkowska, która powiedziała, że jest winna lojalność Elżbiecie Jakubiak? - Użyła mocnych słów i można spodziewać się, że zostaną wykorzystane przeciwko niej do partyjnych rozgrywek - mówił Wybranowski. - Wiadomo już dzisiaj, że prezesowi sugerowano, żeby rozprawić się z liberałami. Dzisiaj, jeżeli Joanna Kluzik-Rostkowska mówi, że spodziewa się takich samych restrykcji, to przeciwnicy grupy liberałów, czyli tzw. ziobryści, na pewno to wykorzystają - podsumował dziennikarz.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (11)
"Zawieszenie Jakubiak to zastraszenie szeregowych działaczy"
Zaloguj się
 • esteta50

  Oceniono 2 razy 2

  Ludzie z PIS-u nie wstyd wam bac sie takiego niezrównowazonego kawalera, który chyba dostal weksle i sie mu wszystko lasuje ? (mózgu i samokrytyki mu juz brak)

 • kociewiak2

  Oceniono 2 razy 2

  ..to zagranie wyrezyserowane przez specjalistow z PIS-u,pani Jakubiak aktorka ktora kiepsko zagrala swoja role,J.Kaczynski zagral guru sekty ktory naucza jak byc wielkim JA.
  ..prymitywny sposob nauczania ,ale tylko na taki stac PIS....

 • jagger2009

  Oceniono 2 razy 2

  w tym wszystkim mozna bardzo jasno dopatrzec sie DYKTATURY PREZESA PIS-u, ktory ciagle podkresla ze Polska powinna byc demokratyczna, nie poddawac sie Rosji i Niemcom itd. itp. ale swoim postepowaniem temu zaprzecza i upodabnia sie do dyktatora ktory postepuje w/g "ALBO JESTES ZE MNA ALBO UCIEKAJ" nie jest istotne czy ktos lubi czy nie pania Jakubiak, istotne jest caloksztalt dzialania partii PIS, ktora opiera sie tylko na jednej osobie, czy juz naprawde nie ma ludzi w tej partii ktorzy by postawili koniec do tego rodazjau rozgrywkom bo zaczyna to przypominac Kube i Fidela Castro

 • fakitol

  Oceniono 2 razy 2

  Zawieszenie w pełni uzasadnione:

  1. Prezes nie przegrał wyborów, ale był drugi, a Komorowski drugi od końca
  2. Przezywanie Komorowskiego prezydentem jest niedopuszczalne

 • krzynia.c

  Oceniono 2 razy 2

  Jak się będą bali nie będą spiskowali,stara wypróbowana metoda stalinizmu.Jarosław wie skąd czerpać dobre wzorce.

 • akkj

  Oceniono 2 razy 2

  Drodzy dziennikarze, już zbastujcie. Za dużo tego, jaka miernota i klakier w PiS-ie co powiedział, komentowanie tego, proszenie o komentarz innych itd. PiS to stalinowska partia, każdy w miarę normalny wie o tym od dawna, a klakierzy i debile i tak poprą paranoicznego kurdupla.

  Czy naprawdę nie ma innych tematów? Co kogo obchodzi chory umysłowo prezes i jego kamaryla, pachołki i podwładni?

 • owca_baran

  Oceniono 2 razy 2

  Nie lubie p.Jakubiak, próbowała oszukać ludzi zmieniając prezasa no i wczorajsza rozmowa z M. Olejnik. Jednak to co sie dzieje przekracza moje wyobrażenie choć historia zna takie przypadki. Z drugiej strony niby inteligentna a nie widziała szaleństwa u osoby z którą przebywała na codzień dziwne widocznie dla dobrej posady mozna wiele

 • g.shamway

  Oceniono 1 raz 1

  bawisz siem ogniem to siem poparzysz ;( jaro jest szalony i kto tego nie widzi sam jest sobie winny, a może tez je szalony???

 • agent.bolek.donosi

  0

  To sie nazywa rzetelnosc mediow rodem z Izraela.

  Dlaczego te same medialne scierwa nie interesowaly sie kiedy Tusk wyrzucal Rokite,

  Piskorskiego, Gilowska oraz wygryzl wspolzalozycieli PO Plazynskiego o Olechowskiego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX