Błaszczak gromi dziennikarzy za sprawę Jakubiak: To była jakaś histeria

- Skala zainteresowania jest bardzo dziwna. To, co wczoraj działo się w Sejmie, to była jakaś histeria. Dziennikarze niczym innym się nie zajmowali, tylko zawieszeniem pani Jakubiak. To jest zaburzenie proporcji - stwierdził Mariusz Błaszczak, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości.
Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS, mówił dziś w Sygnałach Dnia o swoim zdziwieniu zainteresowaniem mediów zawieszeniem posłanki PiS Elżbiety Jakubiak: - Polskę czekają trudne czasy - m.in. drożyzna, a finanse państwa są w opłakanym stanie.

- Dlaczego ta sprawa (zawieszenie w partii Jakubiak - red.) przyciągnęła uwagę? - pytał Błaszczak, a winę zrzucał na dziennikarzy. - Ktoś chciał, żeby to się zogniskowało na tej sprawie - rzucił i dodał, że rząd Donalda Tuska cieszy się "niezasłużoną łagodnością mediów".

Błaszczak przyznał, że dziennikarze powinni interesować się tym, co się dzieje w największej partii opozycyjnej, zdziwił się jednak, że sprawa Jakubiak wylądowała na czołówkach serwisów. - Skala zainteresowania jest bardzo dziwna. To, co wczoraj się działo w Sejmie, to była jakaś histeria. Dziennikarze niczym innym się nie zajmowali, tylko zawieszeniem pani Jakubiak. To jest zaburzenie proporcji - podsumował poseł PiS w Programie I Polskiego Radia.

Elżbieta wiedziała

W środę po południu ogłoszono, że Elżbieta Jakubiak, jedna z twarzy PiS, została zawieszona w prawach członka partii. Sama posłanka dowiedziała się o tym z mediów. Dopiero następnego dnia dostała pismo w tej sprawie, a w niej jedno zdanie stwierdzające sam fakt, bez uzasadnienia.

- Jestem przekonany, że Elżbieta Jakubiak dokładnie wiedziała, o co chodzi. Nie musiała zadawać tego pytania - powiedział Błaszczak i wyjaśnił, że zawieszenie nie dotyczyło to kampanii wyborczej. (Jakubiak była w sztabie wyborczym Jarosława Kaczyńskiego - red). - My o kampanii rozmawiamy, ale ta rozmowa toczy się wewnątrz - stwierdził Błaszczak.

W tym samym tonie wypowiadała się wczoraj posłanka Jakubiak,kiedy wyszła z dwugodzinnej rozmowy z prezesem Jarosławem Kaczyńskim .

Szef klubu PiS radził mediom skupić się na podwyżce podatku VAT oraz trudnej sytuacji 250 tys. powodzian, a nie spekulowaniu, kto może pożegnać się z Prawem i Sprawiedliwością.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
Błaszczak gromi dziennikarzy za sprawę Jakubiak: To była jakaś histeria
Zaloguj się
 • kolega77

  Oceniono 6 razy 6

  pan Paszczak robi co może aby świrowanie Wodza tłumaczyć.

 • stiven55

  Oceniono 5 razy 5

  ty otumaniony po....cu towoje wazeliniarstwo to szczyt himalajów-obrzydliwość
  stemil99.bloog.pl tam zaglądam

 • nettan4

  Oceniono 5 razy 5

  Hitler tez mial wiernych , dla mnie przypomina Kaczynski diktature .bylby tym samym co hitler , albo stalin , gdyby urodzil sie w tamtych czasach . To jest psychopata pragnacy wladzy caly czas skloci aby doszedl do wladzy.

 • nemozyna

  Oceniono 5 razy 5

  Oczywiście, najlepiej byłoby, gdyby to pan Błaszczak dyktował dziennikarzom, które tematy są warte (godne) uwagi. Dziwię się, że jeszcze taki pomysł się nie pojawił - obowiązkowe konsultacje dotyczące możliwego zainteresowania mediów. Choć, z drugiej strony, wydaje się, że właśnie sprawa pani Jakubiak była (umiejętnie?) spreparowanym tematem dnia - nie ważne przecież, czy mówi się dobrze, czy źle o najsprawiedliwszej i prawej partii, ważne jest, że nieustannie to ona (wraz z swym wodzem) pozostaje w centrum zainteresowania...

 • neumarkt

  Oceniono 3 razy 3

  Groźne miny i połajanki p-osła Błaszczaka, posłusznego potakiewicza szalonego prezesa, nikogo nie są w stanie przestraszyć. Należy mu współczuć, bo co z nim będzie jak ten jego zakon zostanie zsekularyzowany. Czy on, poza p-osłaniem coś jeszcze potrafi poza bezmyślnym potakiwaniem wodzowi, który też w piętkę goni? Wątpię!

 • pierzeja

  Oceniono 2 razy 2

  płaszczak jeszcze nie wie że jest do odstrzału !!!! w pewnym momencie powiedział za mocno i już prezio z mafiozami analizują i na czynniki pierwsze rozkładają każdą myśl i sylabę jego wypowiedzi . To im tylko pozostało !!! bo do władzy my już ich nigdy nie doprowadzimy bo sami będziemy się starać o zordanizowanie nowej i mądrzejszej i nowoczesnej partii !! mamy takie szanse !!! bo mamy poparcie mediów i społeczeństwa które głosowało w wyborach prezydenckich a teraz nie zgadza się z tym co słyszy i widzi !!!! PPJKREJZZJKTCALAM

 • 33-daniel

  Oceniono 1 raz 1

  To nie była histeria tylko C Y R K ! !

 • anna-pendel1

  Oceniono 4 razy -4

  Przewrotnie muszę zgodzić się z posłem Błaszczakiem, że “skala zainteresowania jest bardzo dziwna”. Tylko zamiast słowa “dziwna” użyłabym “bezsensowna” i odniosłabym to nie tylko do zawieszenia posłanki Jakubiak ale w ogóle do PiS-u.
  Mimo, że Prezes dzieli się swoimi myślami tylko z jakimś portalem PiS-u lub „Gazetą Polską” to wszystkie media natychmiast - co do jednego - te myśli rozpowszechniają na cały kraj i grzebią w nich, czy raczej grzęzną bez sensu jakiegokolwiek.
  Podejrzewam, ze niechęć mediów do zainteresowania się budżetem, gospodarką i problemami społecznymi bierze się stad, że problemy coraz wyraźniej widoczne w tych sferach to plon działalności POPiS-wej. To zlikwidowanie trzeciego progu podatkowego, obniżenie o 7% składki rentowej, przyznanie becikowego i odpisu podatkowego dla wszystkich rodzin bez względu na sytuację materialną rodziny itd. i itd. PiS mimo, że dzięki Gilowskiej jest współudziałowcem tych neoliberalnych szaleństw może sobie bezkarnie bajdurzyć o pochylaniu się nad losem biednych ludzi, bo ani PO, ani sprzyjające jej media nie wytkną PiS-owi, że to dwuletnie rządy tej partii bardzo sprzyjały najbogatszym Polakom i szkodziły zdecydowanej większości społeczeństwa.. Nie wytkną bo dobro najbogatszych jest najwyższym dobrem dla neoliberalnej PO i obsługujących ją mediów.
  To, że po pięciu miesiącach od tragedii pod Smoleńskiem na Krakowskim Przedmieściu dzieje się to co dzieje jest ewidentnie winą władz państwowych i ratusza warszawskiego. Odnowiona w Duchu Św. GronkiewiczWaltz na tę okoliczność bajdurzy coś, że demokracja kosztuje. Po prostu nie wie co mówi.

 • kucyk24

  Oceniono 5 razy -5

  Naszym honorem jest wierność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX