Radziszewska obroniła stanowisko. Dymisji nie będzie

Premier Tusk spotkał się z Elżbietą Radziszewską i... pozostawił ją na stanowisku. Informację tę potwierdził TOK FM rzecznik rządu Paweł Graś. Dymisji pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania domagały się - między innymi - środowiska feministyczne, działacze organizacji gejowskich i dziennikarze.
Wreszcie doszło do oczekiwanej rozmowy miedzy Tuskiem i Radziszewską. Kłopoty pani pełnomocnik zaczęły się po słynnej wypowiedzi dla "Gościa Niedzielnego". Elżbieta Radziszewska stwierdziła, że katolicka szkoła ma prawo zwolnić nauczycielkę lesbijkę, a później publicznie wytknęła aktywiście "Kampanii przeciw Homofobii", że jest gejem.

Po tych wypowiedziach ponad osiemdziesiąt osobistości życia publicznego podpisało się pod listem do premiera o zdymisjonowanie pełnomocnika ds. równego traktowania. Przeciwko odwołaniu Radziszewskiej opowiedział się abp Józef Życiński.

- Przyjęłam z pokorą uwagi premiera, będę dalej pełnić funkcję pełnomocnika rządu ds. równego traktowania - powiedziała PAP Radziszewska po rozmowie z Tuskiem - Ta decyzja pana premiera zobowiązuje mnie do jeszcze bardziej intensywnej pracy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji i walki o równe traktowanie w naszym kraju - dodała.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (13)
Radziszewska obroniła stanowisko. Dymisji nie będzie
Zaloguj się
 • alexaonly

  Oceniono 6 razy 6

  Przepraszam ale czym różni się PO od PiS-u ? ? ?

 • adamtw22

  Oceniono 5 razy 5

  Zawsze glosowalem na PO ale juz teraz nie bede.

 • intel-e-gent

  Oceniono 4 razy 4

  No tak, to było do przewidzenia. Tusk nadal potrzebuje Kościoła, więc Radziszewskiej nie usunie. To pokazuje jak "duże" są różnice pomiędzy PO a PiS, sprowadzające się głównie do stylu, a nie meritum ;)

  Lewy Sierpowy - lewicowy punkt widzenia
  lewysierpowy.blox.pl

 • drugi-obserwator

  Oceniono 4 razy 4

  nie ma żadnej różnicy , wszyscy są HIPOKTYTAMI

 • radziszewska.musi.odejsc

  Oceniono 4 razy 4

  Gratuluję premierowi dobrego samopoczucia i namawiam gejów,lesbijki oraz ich rodziny do przerzucenia w wyborach swych głosów na lewicę-bo ja i moja rodzina na PO,która ma reraz gębę partii homofobów nai będziemy już głosować.Jeśli mają w d---e kilka milionów głosów niech idą w cholerę...

 • dzwwww

  Oceniono 3 razy 3

  właśnie PO chyba już podziękujemy tak samo jak PiSowi....

 • nanook

  Oceniono 3 razy 3

  "pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania" - winna być traktowana co najmniej na równi ze Zbigniewem Ćwiąkalskim.

 • venusoid

  Oceniono 1 raz 1

  Ludzie nie bądźcie skrajni. Przecież wiemy, że rząd nie lubi zdecydowanych posunięć, tak samo cackał się z krzyżem i innymi bzdurami. Ale i tak nie można ich porównywać do PiSu tylko dlatego że premier nie zwolnił jednej minister za wypowiedź. Przecież wiadomo, że świeckość i równouprawnienie to w Polsce póki co nadal fikcja, więc nie oczekujcie nagle rewolucji. Co mi z tego że premier zwolni Radziszewską i wszyscy będą "zadowoleni", jak i tak na inauguracji roku akademickiego na uczelni, na której pracuję, program składa się głównie z mszy i święcenia nowych obiektów przez arcybiskupa.

 • aeromonas

  0

  Panie Premierze, w ten sposób daje Pan czytelny sygnał, że ważne funkcje w państwie może pełnić byle kto. Albo, co gorzej, że równe prawa obywatelskie to dla Pana nieistotna fanaberia. Modernizacja, Panie Premierze, to nie tylko autostrady i stadiony, ale także, a nawet przede wszystkim - nowoczesna, pozbawiona przesądów mentalność, wzajemne zaufanie i życzliwość obywateli. Polska dotąd nie podpisała Europejskiej Karty Praw Podstawowych i za to Pan jest także odpowiedzialny. Cały czas mocno kibicuję Pana rządowi, ale w nadchodzących wyborach parlamentarnych zagłosuję na SLD, bo dość mam katolicko-prawicowej duchoty, którą coraz bardziej rozsiewa PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX