Radziszewska zostaje. Śmiszek: "nie widzę możliwości współpracy"

Radziszewska zostaje, organizacje antydyskryminacyjne nie chcą z nią współpracować. Minister ds. równego traktowania zasłynęła niedawno między innymi tym, że uważa, iż katolicka szkoła ma prawo zwolnić nauczycielkę lesbijkę. Premier Tusk wziął minister na dywaniki, ale stwierdził, że nie naruszyła jego zaufania i może dalej piastować swoją funkcję.
Nie wiemy jak wyglądało to spotkanie, ale minister Radziszewska, tu cytat, "uwagi premiera przyjęła z pokorą". Decyzja Donalda Tuska o pozostawieniu jej na stanowisku bardzo rozczarowała Krzysztofa Śmiszka za którego minister Radziszewska dokonała publicznego coming outu. - Świadczy tylko o tym, że polityka równościowa, przeciwdziałanie dyskryminacji to nie jest absolutnie żaden priorytet tego rządu - mówi działacz Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego. Dodaje, że nie wyobraża sobie współpracy z panią minister: - Co więcej osoby, które zgłaszają się do organizacji pozarządowych ze swoimi problemami nie będą chciały, żeby w te sprawy była zaangażowana pani minister, która już teraz ma przysłowiową "gębę homofobki" i osoby nietolerancyjnej.

Krzysztof Śmiszek rozważa również pozwanie minister o naruszenie dóbr osobistych.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (31)
Radziszewska zostaje. Śmiszek: "nie widzę możliwości współpracy"
Zaloguj się
 • venusoid

  Oceniono 13 razy 9

  Przedtem była mowa o możliwości niezatrudnienia nauczycielki lesbijki, teraz o zwolnieniu. Coś chyba problemy z rzetelnością Tok.fm.

 • piter-81

  Oceniono 12 razy 4

  Nawet gdyby ostatnio Radziszewska, aż tak bardzo się nie skompromitowała to już z samego faktu, że 95% organizacji broniących mniejszości nie chce z nią współpracować powinna wylecieć z ciepłej posadki, która jak wiadomo bardzo jej pasuje, ale jak widać pozycja ambasadora watykańczyków w PO jest niezagrożona.

  PO- Polska Oszołomów...

 • tegepe

  Oceniono 16 razy 4

  Tusku, z takimi ludźmi jak Radziszewska, stracisz wierny Ci elektorat!

 • agaador

  Oceniono 3 razy 3

  Wieje moherem !!

 • piter-81

  Oceniono 4 razy 2

  korandankon- Marsze mogą ci nie odpowiadać, ale to co tobie nie odpowiada nikogo nie interesuje. Nie chcesz na to patrzeć to siedź w domu i oglądaj TV TRWAM...

  Homofobię i inne fobie trzeba leczyć, a najlepiej edukować od najmłodszych lat tak jak robią np. w Holandii, żeby później nie było na świecie tyle rozwrzeszczanego kołtuństwa...

 • piter-81

  Oceniono 4 razy 2

  wamowiec65- i właśnie po to, żeby w przyszłości było jak najmniej takich jak ty trzeba walczyć z wszelkimi fobiami, uprzedzeniami i ignorancją...

 • otoosh

  Oceniono 4 razy 2

  Znowu manipulacja:
  Nie "zwolnić nauczycielkę lesbijkę" tylko "nie przyjąć do pracy zdeklarowanej lesbijki".
  A to zasadnicza różnica...

 • r0b0l

  Oceniono 12 razy 2

  pani minister powiedziała a Peło dzięki Tuskowi straciła jakieś 5% w słupkach w jeden dzień.

  Powtórze po raz kolejny: Panie premierze, dostałes wielki mandat zaufania ale dostaniesz jeszcze większego kopniaka .
  za miesiąc i trochę dostaniecie kubeł zimnej wody na łby drodzy PełO, jak nie poskutkuje to za rok będziecie siedzieć w szambie razem z Pisem, po szyje.

  Naród ma swój rozum i blędu ponownie nie popełni

 • xkefasx

  Oceniono 16 razy 2

  Powinna polecieć za swoje słowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX