"Takich ludzi trzeba leczyć!". Prof. Nałęcz ostro o Fotydze i Kaczyńskim

Doradca prezydenta Komorowskiego ostro o Jarosławie Kaczyńskim i Annie Fotydze. - Włos mi się zjeżył. Jak osoba o takich poglądach mogła być szefem polskiego MSZ? Na miłość boską - takich ludzi trzeba leczyć! - tak prof. Tomasz Nałęcz komentował list Fotygi zamieszczony na internetowej stronie PiS.
W charakterystyczny dla siebie sposób prof. Tomasz Nałęcz komentuje ostatnie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego i Anny Fotygi. Prezes napisał artykuł, w którym podpowiada UE i USA, że wobec Rosji trzeba prowadzić twardą politykę. Proponuje, też żeby w całym kraju stanęły pomniki upamiętniające katastrofę smoleńską. A Fotyga, na internetowej stronie PiS, ujawniła swój scenariusz wydarzeń, które doprowadziły do katastrofy prezydenckiego tupolewa.

Wielogodzinna pogadanka prezesa Kaczyńskiego w Radiu Maryja i telewizji Trwam. Przeczytaj

- Na miłość boską - takich ludzi trzeba leczyć! - mówił prof. Nałęcz komentując list byłej minister. - Włos mi się zjeżył. Jak osoba o takich poglądach mogła być szefem polskiego MSZ, partnerem dla Europy i świata? Przecież pani Fotyga pisze tam wprost, że katastrofa smoleńska to efekt spisku Tuska i Putina - powiedział doradca prezydenta Komorowskiego ds. historii i dziedzictwa narodowego.Nałęcz nie ma wątpliwości, że pamięć ofiar katastrofy prezydenckiego tupolewa zostanie należycie upamiętniona - nie tylko w Warszawie. W wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego na temat pomników, które powinny powstać w całym kraju gościa TOK FM szczególnie uderzył jeden fragment. - Jedna rzecz mnie zbulwersowała. To było coś na kształt świętokradztwa - porównywanie katastrofy smoleńskiej ze śmiercią ks. Popiełuszki. W Smoleńsku stało się coś tragicznego, ale ci ludzie stracili życie w katastrofie i porównanie tego z mordem politycznym wpisuje się w tę obrzydliwą strategię insynuacji PiS-owskich - mówił w Poranku Radia TOK FM.

Czy prezes PiS jest na proszkach? Przeczytaj

Doradca prezydenta Komorowskiego nie ma wątpliwości, kto jest celem ataków Prawa i Sprawiedliwości. - Widzę jak ten przemysł pogardy PiS-u pracuje teraz na trzy zmiany przeciwko prezydentowi Komorowskiemu - stwierdził. Ale jak podkreślał, gdyby Bronisław Komorowski prosił o radę, jako historyk radziłby powściągliwość i zachowywanie się jak Józef Piłsudski. - Nie było tak potwornie spotwarzanej postaci w polskiej historii jak Piłsudski. I ani jednego procesu nie wdrożył. Bo Piłsudski wiedział, że wolnej Polsce władza nie powinna się w imię swojego majestatu procesować się z obywatelami - wyjaśniał historyk i doradca prezydenta Komorowskiego.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (96)
"Takich ludzi trzeba leczyć!". Prof. Nałęcz ostro o Fotydze i Kaczyńskim
Zaloguj się
 • stiven55

  Oceniono 27 razy 15

  na leczenie ciut za póżno!?
  Ale nie tolerować-są prawne instrumenty!!!!!
  stemil99.bloog.pl
  tam czytam

 • selerr

  Oceniono 27 razy 13

  To musi być jakaś kacza grypa, która objawia się pleceniem trzy po trzy i manią prześladowczą. Swego czasu w Toruniu odizolowano i wybito łabędzie podobno chore na ptasią grypę - tu proponuję to samo, żeby się ta zaraza nie rozprzestrzeniała.

 • koham.mihnika.copyright

  Oceniono 23 razy 13

  czyz miejscem karla nie jest cyrk? moze miec partnerke.

 • wertercom

  Oceniono 31 razy 13

  Kiedyś w PiSie tylko tęgo chlali,a teraz już "ćpają"

 • ateofi

  Oceniono 27 razy 11

  do alefebra
  Prof. nałęcz nie musi się nikogo bać, ale jak kązdy normalny człowiek w tym kraju ma alergię na głupotę.

 • jankos50

  Oceniono 9 razy 9

  Czy naprawde nie ma u nas granic dla absurdu w wykonaniu Kaczyńskiego. Jasno widać, że postępuje obrzydliwie i jakoś nikt nie chce dać mu odporu. Mamy niestety poza PISem tchórzliwych polityków, którzy - może poza Palikotem - boją się nazywać kaaczystowsko-pisowskie wybryki swoimi imionami, tak, jak one zasługują. Natomiast PISdzielce nie mają żadnych zahamowań. Warto by im otpłacić podobną monetą, choc możee nie aż tak obrzydlową, ale naa pewno bardziej stanowco.

 • malamuszelka

  Oceniono 13 razy 9

  To, że są chorzy to jedno, bardziej przeraża mnie, że te oszołomy mają tak wielkie poparcie społeczne.

 • angharad

  Oceniono 12 razy 8

  Mówiąc zupełnie bez emocji należy powiedzieć, że prezesa należy leczyć, ponieważ cierpi na modelową paranoję. Paranoicy mają łatwość skupiania wokół siebie osób z podobnymi problemami, więc bardzo być może należałoby objąć opieką psychiatryczną więcej osób z jego kręgu łącznie z Anną Fotygą. Według danych paranoicy stanowią zwykle ok. 10% społeczeństwa, przy czym dane te są zaniżone, ze względu na to, że większość chorych postrzegana jest przez otoczenie jako nieszkodliwi dziwacy. Problem zaczyna się, gdy osoba chora dysponuje jakimś rodzajem władzy nad ludźmi, a typowy paranoik ma niestety tendencję do takich dążeń.

 • feldkurat-katz

  Oceniono 9 razy 7

  Ja na tych ludzi patrzę z pobłażliwością tak jak się patrzy na ludzi psychicznie chorych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX