"Nowoczesna Polska" protestuje, Palikot zmienia nazwę ugrupowania

Fundacja ?Nowoczesna Polska? kilka dni temu sprzeciwiła się zawłaszczaniu swojej nazwy przez Janusz Palikota i pogroziła politykowi sądem. Palikot po spotkaniu z prezesem fundacji zdecydował się zmienić nazwę swojego ugrupowania.
"Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża zaniepokojenie zawłaszczeniem nazwy "Nowoczesna Polska" przez ruch polityczny firmowany osobą Janusza Palikota. Istniejąca do tej pory fundacja Nowoczesna Polska była organizacją apolityczną, działającą na rzecz właściwej regulacji i modernizacji rynku medialnego w Polsce. Używanie tej nazwy w kontekście politycznym w oczywisty sposób szkodzi wizerunkowi i co za tym idzie działaniom fundacji, które były w pełni pozbawione kontekstu politycznego czy ideologicznego" - napisano wczorajna stronie internetowej fundacji .

Kilka dni wcześniej organizacja poinformowała, że "podjęła zdecydowane działania mające na celu ochronę dóbr osobistych fundacji, która nie jest i nie chce być związana z polityką".

Palikot: Sąd nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń do nazwy

Palikot początkowo nie odpowiadał na oświadczenia fundacji. Dziś jednak na swoim blogu poinformował, że zdecydował się zmienić nazwę swojej partii. "Spotkałem się kilka dni temu z prezesem fundacji "nowoczesna polska" (red. pisownia oryginalna) i przekonałem się jak kapitalną działalność ona prowadzi. To promocja tych wartości w edukacji, które są mi bardzo bliskie - szkoły obywatelskiej. Ruch nie może być w konflikcie z takimi organizacjami, to byłoby niezrozumiałe. Poprawiam więc wniosek do sądu i zmieniam nazwę na Ruch Poparcia" - ogłosił.

"Ruch Poparcia czyli energetyczne Tak! Mam też nadzieję, ze sąd wreszcie to zarejestruje, bo minęły już dwa miesiące i wciąż nie możemy prowadzić działalności, a także zbierać pieniędzy!" - napisał polityk - "Proszę swoich zwolenników o wysyłanie protestów do sądu w Lublinie - XI Wydział Gospodarczy ul.Boczna Lubomelskiej 13, 20-070 Lublin. Tym bardziej, że sąd nie zgłaszał w pierwszej formalnej ocenie żadnych zastrzeżeń do nazwy, a drobne usterki statutowe od razu usunęliśmy" - dodał.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (5)
"Nowoczesna Polska" protestuje, Palikot zmienia nazwę ugrupowania
Zaloguj się
 • dziadwawelski

  Oceniono 1 raz 1

  a może " komitet do sprawy uwolnienia krypty marszałka od nieproszonego sąsiedztwa"

 • nanook

  Oceniono 1 raz 1

  "Ruch Poparcia ...?" widać, że wszystko jeszcze w budowie :D
  Może "Ruch Poparcia Zdrowego Rozsądku" :D

 • danmmy

  0

  Może "Ruch poparcia - Innowacyjna Polska" co o tym sądzicie Państwo?

  Danuta

 • danmmy

  0

  Sądy, urzędy - instytucje użytku publicznego - dyktują okres oczekiwania na załatwienie prostych spraw, to stracony czas - dla nas interesariuszy (potencjalnie każdego Polaka) zatem permanentnie bez szans na realizację w optymalnym czasie przedmiotowej sprawy, a to = środki pieniężne = również dochód dla Państwa. Sekwencją opieszałości generujemy straty dualne (klient / Państwo).Kiedy to ulegnie zmianie?
  W Tobie Januszu nadzieja
  Danuta

 • ada-07

  0

  nanook,
  słuszna uwaga. i bardzo podoba mi się Twoja podpowiedź :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX