Komentarze (132)
Poseł SLD: Blisko 100 mld zł przepompowano do Kościoła katolickiego
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • selena-0

  Oceniono 12 razy 12

  Czarne pasibrzuchy okradały nasz kraj w imię Boga jak kiedyś zabijano w imię Boga, te czarne pasibrzuchy mają przyzwolenie nie tylko na grabież,oszustwa ale bezkarne"macanie"naszych nieletnich dzieci. I za te wszystkie przestępstwa kler w naszym kraju nie odpowiada,bo sądy i prokuratura w ogóle tego nie dostrzega,albo uważa,że prawo nie dotyczy KK,który hasa sobie w Polsce jak chce ! Gdzie sa i były dotąd praworzadne instytucje tego państwa,ja od 10 lat czytam w prasie ,słyszę w mediach o przekretach tej czarnej zarazy,ale nasze sądy ogarnęła ślepota i głuchota w sprawach KK. Bananowy,afrykański kraj nierządu i bezprawia największej sekty na swiecie,bogacacej sie na naiwnosci i głupocie ludzkiej.

 • michalparadowski2

  Oceniono 12 razy 12

  Najwyższy czas rozpocząć odpompowywanie!

 • muminka1277

  Oceniono 14 razy 12

  100 miliardów .... a wydawalo mi sie ze ksieza slubuja zycie w ubostwie? hmm moze mi sie wydawalo

 • ajatuse

  Oceniono 11 razy 11

  czy ktoś odważy się ukarać nietykalnych złodziei ?

 • llollobrygida

  Oceniono 10 razy 10

  To są tylko takie wstępne szacunki, prawdopodobnie kościół watykański opkradł nas na wiele więcej.

 • bacowa

  Oceniono 14 razy 10

  do ,,jak82'' - cytuję:
  ,,Łapaj złodzieja! - krzyczą najgłośniej
  ci co sami naszabrowali przez 50 lat
  Kościół o wolność walczył najwznioślej
  jak trzeba było - zza więziennych krat

  Polska katolicka lub żadna
  prawdy tej tłumok nie zrozumie
  garniturek i mordka ładna
  co puka od m/oralnego dna

  Donald Tusk jak Bierut Bolesław
  za wiarę i Polskę zamyka
  uczył go chyba sam Maleszka, Lesław
  tak, tego naucza na swych lekcjach... etyka!''
  ----------------------------------------------------------------------------------

  za te wypociny pewmo chcesz Nobla?

  KRK szabruje Świat nie 50 lat, tylko ponad 2000

  Kościół nie walczył o wolność innych, walczył o swoje interesy pod płaszczykiem walki o dobro ogółu; na transformacji ustrojowej Polski zrobił największy interes;

  Polska katolicka lub żadna; prawdy tej tłumok nie zrozumie'' to hasło przewodnie kleru; wprowdzić Średniowiecze, ujarzmić ten ,,tłumok"; przumus należności do tej sekty i daniny płacić; państwo wyznaniowe wam się marzy? niedoczekanie

  kogo ciemniaku zatwardziały zamknięto za przynależność czy uprawianie sekciarskich praktyk? przeciwdziałanie bezprawiu uważasz za dyskryminację? katole ponad prawem?

  co masz do lekcji etyki? klechy-pedofile maja nauczać młodych ,,życia w rodzinie"?

 • dziczku

  Oceniono 12 razy 10

  Oddając na niego głos w ostatnich wyborach byłem święcie przekonany, że będzie to głos stracony. Młody facet, nie zasiadał w parlamencie, do tego z niespecjalnie lubianej partii. A jednak warto było.

 • dzakarta

  Oceniono 9 razy 9

  Tusk+Gowin+ pisiory = bezwolne pachołki kościoła! Kapciowi biskupów! Chłopcy na posyłki wszystkich proboszczów!

 • barnaba444

  Oceniono 9 razy 9

  Rostowski się ośmieszył, wczoraj zgodził się przekazać, KK 4,600 mln. dziś dodatkowe 3 mln.
  na fundusz kościelny !

 • perun14

  Oceniono 11 razy 9

  A pissy, peło, zetsele dalej udają, że wszystko było O.K.

  100 mld zł i kość. kat. został największym złodziejem w historii Polski

 • kabza1605

  Oceniono 11 razy 9

  Kościół swoim tolerowaniem Rydzyka, chciwością księży, pobieraniem coraz większych opłat za swoje usługi, mieszaniem się do polityki, popieraniem kogoś takiego jak Kaczyński zraził ostatnio bardzo wielu ludzi. Myślę że za kilka lat kościoły moga świecić pustkami! Sami siebie niszczą!

 • metenburg

  Oceniono 9 razy 9

  Brawo, nareszcie gosc ktory ma duet w spodniach. Oby tylko "przypadkiem" nie zginal w wypadku samochodowym.

 • mezza-voce

  Oceniono 8 razy 8

  Zerwać konkordat! Opodatkować KK!

 • jacekwiertek

  Oceniono 8 razy 8

  Niestety czarny szlam dotarł nie do Dunaju, ale nad Wisłę w chwili podpisania konkordatu.

 • antrop

  Oceniono 8 razy 8

  Myślę że po tej aferze jedynym rozwiązaniem sprawy powinna być sekularyzacja i przejęcie majątku (za wyjątkiem kościołów i paru obiektów tego typu) kościelnego przez PAŃSTWO! Ze złodziejami nawet nie wypada prowadzić negocjacji. Myślę że to też jest wystarczający powód do wypowiedzenia konkordatu! Kościół nie przestrzega zasady rozdziału a robi wszystko aby wyd..pczyć państwo polskie!
  Katolikiem można być bez pomocy kościelnych złodziei i pedofilów!

 • barbara333-4

  Oceniono 8 razy 8

  Piszecie,że SLD za póżno zabrała sie do tego, nie miała szans przebicia się przez mur klerykalizmu,obojętności,układów ,zależności -w PO,PIS PSL, w kościółkowym Trybunale konstytucyjnym,gdzie przepadały wszystkie odwołania SLd i wszystkie postulaty, w sadach,gdzie dominowała prawicowa wykładnia,która nie podejmowała lub umarzała sprawy przecie KK. Każde odezwanie się SLD w mediach w sprawach KK ,było wyśmiewane,napiętnowane i nie brane pod uwagę. Dopiero Wawel, fanatyzm krzyżowy i reakcja kościoła w ostatnich 6 m - przechyliła czare goryczy . Twarde wypowiedzi p.Palikota były tchnieniem swiezego powitrza w ta zabetonowaną klerykalna Polskę. Teraz nikt juz tego nie zatrzyma.

 • malus.irena

  Oceniono 8 razy 8

  Wiecie jak się nazywa bank Watykanu - "Instytut Dzieł Religijnych". Cała działalność kk polega na złodziejstwie i Polska nie jest tu odosobniona.W owym "Instytucie"/Banku wszystko jest bardzo tajne.Nie będzie łatwo dojść kogo okradli. w końcu mają w tym temacie 2000 lat doświadczenia.

 • 78plich

  Oceniono 8 razy 8

  Przez okres 20 lat wszystkie partie rządziły. i wszystkie oszukiwany naród i płacili haracz ściągnięty z obywatela.Kiedy to się skończy P PŁACENIE NA UBEZPIECZENIE EMERYTURY
  dla kleru, dość ze nie płaca padoków to jeszcze dobrze zarabiając za pogrzeb, śluby chrzty.i zajmują się biznesem jak w mojej parafii gdzie zbudowali parking i wynajmują .

 • tuad27

  Oceniono 8 razy 8

  Brawo Panie Januszu Palikot. Juz dokonałeś prawie niemożliwego. Ruszyłem bezkarny, ponad prawem kościół katolicki. Czekamy na twoją nową partie. Ratuj i odzyskaj nam te 100 mld zł.

 • sher-rif

  Oceniono 7 razy 7

  CZY WRESZCIE kler beknie za te przekręty? Od lat osiemdziesiątych gdy poparł tę zasr.ną "rewolucję " solidarności a Watykan wspólpracował z CIA kler zrobił się niezmiernie bezczelny.

 • adtu01

  Oceniono 7 razy 7

  Przestaje mi się podobać PO. Bo:
  1) na pytanie -> Usunięcie religii ze szkół - Pana odpowiedz od polityków PO - NIE.
  Czyli mamy kolejny rok wydawać blisko 2 mld zł na bajki o .żydach !
  2) zamiast likwidować fundusz kościelny, PO zwiększa go o 4.6 mln do blisko 100 mln.

  Już jestem przekonany, ze bez Pana Janusza Palikota nie będzie nowoczesnej i postępowej polski !!

 • wietke

  Oceniono 7 razy 7

  przecież kościół to od zawsze była mafia i złodzieje pod płaszczykiem dobra-prócz tego jak wymordowali 5 000 000 kobiet i wiele milionów mężczyzn i dzieci ale to pikuś w naszym wszechświecie takiej statystyki nie mają wszyscy seryjni mordercy na świecie-ale przeprosił to znaczy że za morderstwo wystarczy przeprosić i jest ok -niezły przykład pewnie z bibli-a najlepsze jest to że to pedały i pedofile ,interesiarze i machloje jakich mało z wyjątkiem tych paru procent z powołania co znalazło się w nieodpowiednim miejscu i czasie ale nie straszą piekłem by wzbudzić strach w wierzących i manipulując ich i stawiając się jako jedyny obrońca w zamian za wyłudzone pieniążki ale głupków i naiwniaków jest wielu i to jest główna zasada która daje im życie z naiwniaków a to znowu żydowska zasada którą noszą w swojej pełnej głupot i absurdów religii --w sumie prawdą jest też to że najeżdzają tak na żydów a w rzeczy samej sami nimi są -bo jeśli ktoś zna ich kulturę to znów znajdzie podobieństwo wywoływania przez nich sztucznej wojny by wprowadzać zamęt i się w ten sposób lepiej kamuflować przecież kościół też wypuścił medaliki z masońskimi znakami-normalnie paranoja -po prostu barany(baranki Boże) są po to żeby je strzyc-a tak wogóle wszystkie zarzuty będą traktowane jako atak a tadeusz będzie się stawiał bo ma plecy w postaci starych babci machających torebkami jak basebolami zaciekle szczekających a gó... wiedzących -po prostu tadziu je rąbie jak wnuczek babcie po emeryturce-wiem ze bzdury ale prawdziwe-AVESATAn

 • miroo

  Oceniono 7 razy 7

  Dzięki temu brakowało na domy dziecka, na drogi, na pomoc społeczną, na armię, na wszystko to na co narzekaliście...

  100 mld PLN - nawet jeśli prawdziwa jest tylko połowa tego to wszyscy zostaliśmy oszukani i okradzeni na potrzeby bandy i sekty mitomanów jakiegoś jezuska i innych bredni sprzed tysięcy lat...

  Religia - zło tego świata. śmieć umysłu.

 • legrange

  Oceniono 7 razy 7

  Dyżurne piskatole nie piszą tego, że PRL co zabrał wypasionemu Kk to przydzielał właśnie biednym (o czym czarni tylko klepią), szkołom, szpitalom, domom dziecka. To w czasach PRL odbudowano Warszawę, Wrocław i resztę kraju, wykształcono wieś, Niesiołowskiego, Kaczorów i Chrzanowskiego. PRL-owi jednak krzyż na drogę, ale nie idzie słuchać wypasionych brzuchów jakich to krzywd oni doznali. Nie ma bardziej chciwej, bezwzględnej i pazernej nacji. I jest wytłumaczenie. Przecież rodowód prawie wszystkich pasibrzuchów to chciwa i zapyziała wiocha.

 • peru-gino

  Oceniono 7 razy 7

  kard. dziwisz kilka dni temu:
  "kuria krakowska nie miala z tym nic wspolnego, to jakies zakony i koscioly odzyskiwały".

  oczywiscie kuria nie utrzymuje zadnych kontaktów z tymi zakonami i nic o nich nie wie;
  zas te "jakies koscioly" to w pelni autonomiczne parafie, ktore nie podlegaja biskupowi.

  tlumaczenie podobne do wykretow amerykanskich i watykanskich pedofilow (o ktorych dziwisz pewnie sporo wie...): biskup jest niezalezny do papieza i watykanu, dlatego nie mozna pociaganc do odpowiedzialnosci papieza...

  kosciol czuje ze czasy pelnych kosciolow sie koncza, wiec postanowil napelnic kiese, zeby miec z czego zyc jak opustoszeja na dobre

 • mieszkaniec_srodmiescia

  Oceniono 7 razy 7

  Pazerność kleru przekroczyła wszelkie granice. Mam nadzieję , że SLD dobierze się im do dupy, może tez to zrobić Palikot jak podrośnie w siłę. . Wszyscy inni są umoczeni w tą sprawę tak PO jak i PiS oraz dawni towarzysze broni, UW, AWS. To się nie mieści w głowie jak można być tak chciwym na kasę jednocześnie mieniąc się sumieniem narodu. Kościelni oszuści i tyle. Niedługo w swoich kościołach zostaną sami bo ludzie młodzi będą ich mieli w dupie z ich dwulicowością. A najpierw niech się nimi zajmie prokuratura.

 • gsb

  Oceniono 7 razy 7

  Dobrze, że wreszcie zaczęto mówić o matactwach przy gromadzeniu majątku przez Kościół katolicki (KK) w Polsce po '89. To było niewyobrażalne, ze tyle lat był to temat tabu - chociaż wszyscy widzieli co się dzieje - tzn. całe połacie gruntów niewiadomo dlaczego trafiają w ręce KK a potem jeszcze szybko zdobywają status działek budowlanych...

 • anasz

  Oceniono 6 razy 6

  a swoją drogą , drodzy Rodacy, jak to się po świecie rozniesie, to.........

 • bodora73

  Oceniono 6 razy 6

  Zawłaszczanie, kradzieże, poświadczanie nieprawdy, fałszowanie dokumentów to tylko część miłosiernych uczynków czynionych przez czarna mafię czyli kościół katolicki. I to od zarania jego utworzenia przez cesarza Konstantyna Wielkiego ponad 1600 lat temu. Jesli do tego dodamy morderstwa ludzi idące w miliony, moralną zgnilizną aż do papieży włącznie to wniosek nasuwa się sam. Natychmiastowa sekularyzacja, odebranie kosciołowi katolickiemu całego majątku i skazanie tych spośród kleru, którzy na swoim sumieniu mają najwięcej "dobrych uczynków", czyli grzeszków.

 • jqu

  Oceniono 6 razy 6

  @peru-gino
  > kard. dziwisz kilka dni temu: "kuria krakowska nie miala z tym nic wspolnego, to jakies
  > zakony i koscioly odzyskiwały".
  Śmierdzący, bezczelny kłamca i hipokryta. Smutna prawda jes taka, że w tej chwili nikt dokładnie ze strony państwowej nie wie, ile wyciekło do tej czarnej dziury. Ale że wyciekło do kapciowego - nie ma wątpliwości (np. casus kościoła Mariackiego).

 • margotje

  Oceniono 6 razy 6

  ta najpotworniejsz, najbardziej bezwzgledna i bezlitosna mafia, jaka jest kosciol katolicki, nie tylko kradnie ale i morduje - od zarania dziejow:

  en.wikipedia.org/wiki/Category:People_executed_by_the_Papal_States

 • blenderspl

  Oceniono 6 razy 6

  Biedni za PRL-u biedni w demokracji. Grabili komuniści teraz grabią złodzieje(politycy) wraz z kościołem (też złodzieje, kłamcy i pedofile).

  Czemu młodzi mają dość?!
  księża biskupi wypowiadają się
  - że nie było przekrętów podczas przekazywania ziemi
  - że nie ma wśród duchownych pedofilów, których się przenosi na coraz to nową parafię
  - ile lat kryli się z podatkiem + taca i nie płacenie podatków
  jeszcze się okaże że to wierzchołek góry

  Dobrym określeniem jest CZARNA MAFIA

 • krwe

  Oceniono 6 razy 6

  powinni teraz czarnuchy to wszystko oddać z nawiązką i won do watykanu !

 • jabu1959

  Oceniono 6 razy 6

  Marek P. jest zaledwie figurantem - "kozłem ofiarnym" w całej sprawie. Szkoda, że tak późno wzięto się za prześwietlenie działania instytucji, które nie sposób znaleźć miejsce w systemie prawnym demokratycznego państwa...

 • walecznaeva

  Oceniono 6 razy 6

  To straszny kraj, jeśli taka prymitywna kobiecina, na której stronie internetowej (sejmowej!!!) zamieszczona jest m. in. reklama "koszulek chrześcijańskich", ma czelność wypowiadać się na temat Czesława Miłosza.

 • przylaszczynski

  Oceniono 6 razy 6

  A to skurczybyki!!!
  Powinni dawać Polakom: Chrzciny, 1szą Komunię, Śluby i Pgrzeby - ZA DARMO!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • jack_flash

  Oceniono 6 razy 6

  przeciez to nasze pieniadze! nas wszystkich, tylko my mozemy spowodowac ich odzyskanie, ile wynosi deficyt? jak wyglada sluzba zdrowia, potrzeby kraju, nie wolno tego tak zostawic!

 • ricardo53

  Oceniono 8 razy 6

  @selena-0

  Czarne pasibrzuchy okradały nasz kraj w imię Boga jak kiedyś zabijano w imię Boga, te czarne pasibrzuchy mają przyzwolenie nie tylko na grabież,oszustwa ale bezkarne"macanie"naszych nieletnich dzieci. I za te wszystkie przestępstwa kler w naszym kraju nie odpowiada,bo sądy i prokuratura w ogóle tego nie dostrzega,albo uważa,że prawo nie dotyczy KK,który hasa sobie w Polsce jak chce ! Gdzie sa i były dotąd praworzadne instytucje tego państwa,ja od 10 lat czytam w prasie ,słyszę w mediach o przekretach tej czarnej zarazy,ale nasze sądy ogarnęła ślepota i głuchota w sprawach KK. Bananowy,afrykański kraj nierządu i bezprawia największej sekty na swiecie,bogacacej sie na naiwnosci i głupocie ludzkiej.

  Za morderstwa i tortury popełnione przez kler usilnie prosił o przebaczenie i przeprosił jako jedyny - Papież Jan Paweł II.
  Nikt inny nie miał tyle odwagi i rozsądku w myśleniu.
  Człowiek człowiekowi zgotował ten los, a ksiądz też człowiek, więc niektórzy molestują wasze dzieci i niejednokrotnie siebie nawzajem, ale to już ich taka wola - Panie.
  Dlaczego sądy tak liberalnie podchodzą do karania tych zdeprawowanych księży ?
  To z pewnością obawa przed karą niebios lub powinowactwem rodzinnym, więc "kruk krukowi oka nie wykole".

 • ricardo53

  Oceniono 6 razy 6

  A gdyby to przeliczyć na złoto - to ile tego będzie ?

  ZŁOTO to przecież przejaw ubóstwa !!!

 • polskiezero

  Oceniono 6 razy 6

  Co kościół zrobił z pieniędzmi za sprzedane grunty? Prawdopodobnie część poszła do Rzymu. Czy to zgodne z prawem, żeby przekazywać majątek narodowy obcemu państwu?

 • rzewuski1

  Oceniono 6 razy 6

  Jarek problemu nie widzi?
  dlaczego?
  bo dla niego ważniejsze sa interesy rzymskiego kościoła niż interesy Rzeczpospolitej

 • stemp10

  Oceniono 6 razy 6

  Wszystko za późno. Tym trzeba było się zająć 10 lat temu. zadziwia mnie zbiezność liczb - nsza dług około 100mld i majątek przekazany też 100mld

 • ronin-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 6 razy 6

  Kościół katolicki to instytucja, która od setek lat jest zaprzeczeniem wartości zawartyc w Biblii. Mało tego dogmaty ustanawiane przez księży, a więc ludzi, są często sprzeczne z Biblią, a więc nauką Boga.
  Wszystkim, którzy zarzucają atak na wiarę tym którzy nie zgadzają się z procederem uprawianym przez KK polecam lekturę tego:
  www.dekalog.pl/eliasz/goscie/dunkel/herezje.htm

 • prof-antoni

  Oceniono 5 razy 5

  kk matka nasza skubie gdzie moze

  nic juz za darmo nie ma za kazda bzdure chce "ofiary"

 • kozak.damski

  Oceniono 5 razy 5

  brabec 4 godziny temu Oceniono 3 razy3 + - zgłoś do moderacji .hunter1111---wziasc przyklad z czechow, koscielny majatek trzeba oddac spleczenstwu , a kosciol finansowac z kasy panstwa --Republika Czeska nigdy nie finansowała kleru !

  I dlatego teraz nas zaczyna po troszku wykupować.
  Drogi u nich gładkie, ludzie uprzejmi, kultura na wysokim poziomie.

 • anasz

  Oceniono 5 razy 5

  a moze by teraz kościół załatwił sprawe naszego długu wewnetrznego????? i tam im jeszcze zostanie na nowe sutanny i na pensje dla katechetów!

 • elbertson

  Oceniono 5 razy 5

  100 mld na 38 mln ludnosci to 2 857,14 zł na ,,dusze " to tak jakby przez 30 lat co niedziele wszyscy dawali na tace po 2 zł , dla jasnosci
  2złx 4 niedziele x 12 miesiecy x30 lat x 38mln ludzi =109 440 000 000 zł
  dokładnie = 1,827 zł i to bez odsetek
  Dalej zbieramy na Świątynie Opatrzności ? no chyba ze teraz będzie w kształcie Wielkiej Świnki na bilon .

 • krystyna_anna

  Oceniono 7 razy 5

  telefonondznik - jeszcze kiedyś się zdziwisz jak jednak okaże się , że nie jest taka nierozerwalna . Kościół to strasznie zachłanna instytucja , która z nas kpi i zagarnia do siebie coraz więcej . Czas z tym skończyć .

 • babaqba

  Oceniono 5 razy 5

  ksiądz napisał: "Szanowni działacze SLD a co się stało z wszystkimi zakładami, które zlikwidowała w większości "lewicowa",SLDowska władza? kto się na tym wzbogacił (...) Czekamy, niech Pan się wykarze wszechstronnymi zdolnościami a nie tylko antykościelnymi, to takie prymitywne!!!!!!!!!!!!!!!"

  Czyli jaki jest przelicznik? Ile zakładów musiało zostać zlikwidowanych niezgodnie z prawem, żeby kościół mógł ukraść miliard? Jaki jest przelicznik? Kto się wzbogacił na tych zakładach? Małorolni z Polski C. Sprzedane zostały po to, aby ich wykarmić. Tutaj nie ukręcisz zarzutów.

  Dlaczego bycie antykościelnym jest prymitywne? Kościół ma sporo za uszami (przestępstwa przeciwko dzieciom, oszustwa i wyłudzenia mienia, fałszerstwa dokumentów, sporo tego) i stoi ponad prawem. Patrzenie klerowi na ręce jest w najlepszym interesie Polski i Polaków. Kościół zawsze działał na szkodę naszego narodu, więc każde wzmocnienie tego wroga jest działaniem na wrogim naszemu krajowi. Nie "państwu". Państwo jest prokościelne, zależna od kościoła, zaprzedane w służbie Watykanowi. Obecne państwo działa też na szkodę narodu polskiego. I tyle.

 • gtpress

  Oceniono 5 razy 5

  i to by sie zgadzalo, 100 mld tu, 250 mld tam, pisal o tym prof. Poznanski, w koncu gdzies ten majatek wielu pokolen Polakow wyladowac musial.......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX