Sondaż: Platforma liderem, rośnie poparcie dla partii Janusza Korwin-Mikkego

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się dziś na PO zagłosowałoby 40,3 procent Polaków, na PiS - 24,7 procent, a na SLD - 14,9, na PSL swój głos oddałoby 6,2 procent badanych - wynika z sondażu Homo Homini przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Radia
Frekwencja wyniosłaby 47,3 procent, co w porównaniu z poprzednim badaniem z 8 października dotyczącym wyborów do parlamentu. oznacza spadek o 3 punkty procentowe.

Prezes Instytutu Homo Homini Marcin Duma mówi, że ostatnie wydarzenia na scenie politycznej i zaostrzający się język debaty politycznej umacniają Platformę Obywatelską. W jego ocenie, PiS traci poparcie, które partia zyskała podczas kampanii prezydenckiej trochę lżejszym językiem.

Z sondażu Homo Homini wynika też, że rośnie poparcie dla partii Janusza Korwin-Mikkego - Wolność i Praworządność - z 0,5 procenta do niemal 3. procent. Partia Janusza Palikota Nowoczesna Polska utrzymuje poparcie na poziomie ponad 4 procent.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie na reprezentatywnej grupie 1096 osób 29 października. Błąd oszacowania wynosi 3 procent, a poziom ufności 0,95.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (3)
Sondaż: Platforma liderem, rośnie poparcie dla partii Janusza Korwin-Mikkego
Zaloguj się
 • tegepe

  0

  Pusty śmiech mnie ogarnia, jak czytam o wynikach sondaży wyborczych. NIGDY się nie sprawdzają!

 • fudalejw.1

  0

  Sensacja dnia ponad 4 % poparcia - Homo Homini możecie mnie pocałować bez telefonu.

 • venusoid

  0

  "Partia Janusza Palikota Nowoczesna Polska utrzymuje poparcie na poziomie ponad 4 procent." - Partia nazywa się Ruch Poparcia! Trochę więcej rzetelności dziennikarze!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX