"Kluzik-Rostkowska biega z ustawami, a nie z pochodniami" - dyskusja w TOK FM

- Jest perłą w monokulturze PiS. Biega z ustawami, a nie pochodniami - mówią o Joannie Kluzik-Rostkowskiej politycy. Czy była szefowa sztabu Jarosława Kaczyńskiego ma dość siły na objęcie przywództwa w największej opozycyjnej partii? O to pytał swoich gości Marcin Graczyk podczas audycji Fullkontakt.
Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" pisze o powracających plotkach dotyczących ustąpienia szefa Prawa i Sprawiedliwości ze stanowiska prezesa ugrupowania. - Na spotkaniu z najbliższymi współpracownikami zapowiedział, że jeśli wynik w wyborach samorządowych będzie bardzo zły, to zrzeknie się funkcji prezesa - cytuje gazeta polityków PiS pragnących zachować anonimowość.

Nie rozmawiamy o tym publicznie

- Uchwała komitetu politycznego zakazuje nam rozmawiania publicznie na ten temat - uciął krótko w audycji Fullkontakt w TOK FM Adam Hofman, poseł PiS. - Joanna Kluzik-Rostkowska - tak, jak każdy członek PiS-u - ma prawo do występowania i kandydowania na prezesa Prawa i Sprawiedliwości - dodał. I podkreślił: - Jarosław Kaczyński to jedyny lider partii parlamentarnej, który poddał się pod osąd kongresu i został ponownie prezesem. I będzie nim przez najbliższe lata.

Rację Hofmanowi przyznała Ewa Kierzkowska, wicemarszałek Sejmu z Polskiego Stronnictwa Ludowego: kwestie personalne, kwestie przywództwa powinny być rozstrzygane wewnątrz partii. Jednak - zdaniem Kierzkowskiej - Kluzik-Rostkowska mówiąc o swojej kandydaturze rozpoczęła dyskusję w partii. A to jest PiS-owi bardzo potrzebne. - Posłanka Kluzik-Rostkowska jest odważna i potrafi podejmować kolejne wyzwania. A takim wyzwaniem jest podjęcie publicznej dyskusji na temat przywództwa w jej ugrupowaniu. Dla mnie to akt odwagi. Szczerze gratuluję, ponieważ uważam, że demokratyzowanie partii jest potrzebne, szczególnie w kontekście wydarzeń, które ostatnio miały miejsce. Wyrazy uznania dla pani poseł Joanny Kluzik-Rostkowskiej - podkreśliła Kierzkowska.

Perła w monokulturze PiS

- Przywództwo w dużej partii opozycyjnej, takiej jak PiS, nie jest rzeczą obojętną dla Polaków, ponieważ wszyscy uważamy, że opozycja powinna być konstruktywna, dobrze zbudowana i merytoryczna - mówił z kolei Maciej Orzechowski z Platformy Obywatelskiej. - Joanna Kluzik-Rostkowska potrafiła udowodnić, że ona taka jest.

Orzechowski przypomniał: - Od 2006 roku PiS nie przegrało wyborów tylko w 2008 roku, bo tylko wtedy nie było wyborów. PiS było najbliżej zwycięstwa i partia mówiła merytorycznie wtedy, kiedy Joanna Kluzik-Rostkowska prowadziła kampanię wyborczą Jarosława Kaczyńskiego. Potrafiła udowodnić, że w tej monokulturze PiS-u potrafi być perłą, która mówi doskonale. Ona jest posłanką Prawa i Sprawiedliwości, która biega z ustawami, a nie pochodniami. Wydaje się, że jeśli dojdzie do sytuacji, że w PiS rozpocznie się walka o władzę, to Joanna Kluzik-Rostkowska gwarantuje to, że w Sejmie nie będziemy mówić o odczuciach, emocjach, lecz o ustawach. Ona dobrze wróży jako konstruktywna opozycja - podsumował Orzechowski.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (33)
"Kluzik-Rostkowska biega z ustawami, a nie z pochodniami" - dyskusja w TOK FM
Zaloguj się
 • grad1964

  Oceniono 16 razy 16

  Prezes Jarosław miał nie być premierem jak jego brat wygra wybory prezydenckie, i co ???

  Prezes Jarosław jeszcze kilka miesięcy temu kochał " braci Rosjan" i co ???
  Szanował Edwarda Gierka.....

  A teraz mówi, że ustąpi..... , a świstak siedzi i w sreberka zawija.......!!!!

  Panie Prezesie, nowe leki nowa wersja????

 • yanfhowah

  Oceniono 11 razy 11

  soldadura104 ,,nie chcą Ziobry jako zwycięscy w wyborach

  zwyciestwo Ziobry to PiS wpadnie z "deszczu pod rynne"

  naprawde nie dbam kto wygra w PiS,,,interesuje mnie tylko
  kto ostatni tam zamknie drzwi i,,,,,zgasi swiatlo...

 • ukos

  Oceniono 8 razy 8

  Wiara, że Prezes może ustąpić z własnej woli, nie ma podstaw. To byłoby sprzeczne z naturą Prezesa. Przecież waaadza mu się NALEŻY!

 • brigante32

  Oceniono 13 razy 7

  Nie wierzę, po prostu nie wierzę.

 • yani-51

  Oceniono 13 razy 7

  Jesli ktos wierzy ze Jarus sam ustapi,,,,
  ,to znaczy ze nie zna Jarka
  to z a g r y w k a,,,,,pod wybory!!!!!!!!!!!
  On zchorowany na lozku w szpitalu bedzie dalej rzadzil.on tym zyje w swojej wyobrazni,zle
  ze otumanil czy zastraszyl tylu niezlych byc moze politykow ,ktorzy mogli by cos dobrego dla Polski zrobic a,,,,,,,",boja sie wychylic"

 • jpjareck

  Oceniono 6 razy 6

  a jak "bardzo zły" musi to być wynik?

 • jarek_zawsze_dziewica

  Oceniono 6 razy 6

  Kolejne kłamstwo pisuarowców: teraz się "podzielimy", a po wyborach "połączymy" pod skrzydłami wawelskiego.

 • stanczykowo

  Oceniono 5 razy 5

  Rodacy!
  Pomóżmy prezesowi! Niech sobie wreszcie chłopina odpocznie od tej polityki, a i my od niego! Marsze z pochodniami to musi być strasznie męczące zajęcie, zwłaszcza dla tak krótkich nóżek.

 • epupecki

  Oceniono 11 razy 5

  Sprawa jest prosta. Pisowcy powinni wyrzucić z partii Jarosława Kaczyńskiego. Nie pozwolić mu ustąpić z prezesury tylko na zawsze wyrzucić!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX