Kluzik i Jakubiak: Ta decyzja wystawiła złe świadectwo kulturze PiS

- Decyzja władz PiS jest niezrozumiała, wystawia złe świadectwo kulturze tej partii, uniemożliwia wewnętrzną debatę - oświadczyły Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak. Wyrzucone z PiS posłanki nie chciały odpowiadać na pytania dziennikarzy. Było tylko krótkie oświadczenie.


- Debata jest potrzebna, bo Prawo i Sprawiedliwość jest jedną z instytucji polskiej demokracji - podkreślały posłanki. Dodały, że przy obecnej strategii PiS nie stanowi alternatywy dla Donalda Tuska i PO, a jest wręcz "gwarantem dalszych jej rządów". - Chcemy, by Polska miała silną centroprawicę - mówiły. Oświadczenie zakończyły zdaniem: "Dla nas Polska jest najważniejsza".

Pełna treść oświadczenia posłanek wykluczonych z PiS:

Decyzja komitetu politycznego PiS o wyrzuceniu nas jest niezrozumiała, wystawia złe świadectwo kulturze politycznej tej partii i jest dowodem na brak umiejętności prowadzenia wewnętrznej debaty. Debata jest potrzebna, nie tylko PiS-owi, ale też Polsce, bowiem PiS jest jedną z instytucji polskiej demokracji.

Czujemy się odpowiedzialne za miliony Polaków, które zawierzyły nam w kampanii prezydenckiej, uwierzyły, że chcemy zakończenia wojny polsko-polskiej, polityki stanowczej, lecz roztropnej i że chcemy być realną alternatywą dla rządów Donalda Tuska. Dziś widać, że PiS nie jest alternatywą, lecz gwarantem dalszych rządów Platformy Obywatelskiej. To zablokowanie polskiej sceny politycznej jest niedobre dla kraju. Czujemy się w dalszym ciągu odpowiedzialne za to, by Polska posiadała silną centroprawicę.

Żegnamy się z przywództwem PiS-u, ale nie z wami, koleżanki i koledzy. Brałyśmy udział w tej kampanii i wiemy, jak wielu wspaniałych kandydatów wystawiło w wyborach Prawo i Sprawiedliwość. Wszystkim, którzy są na listach PiS-u życzymy powodzenia. Dalej jesteśmy do państwa dyspozycji. Jeśli w dalszym ciągu będziecie państwo chcieli naszego poparcia, chętnie go wam udzielimy, bo dla nas Polska jest najważniejsza.


Wyrzucone za "działalność na szkodę partii"

Dziś popołudniu media zelektryzowała wiadomość o tym, że Joanna Kluzik-Rostkowska została wyrzucona z PiS-u przez komitet polityczny partii. Posłanka tego dnia pojechała do Puław, by wspomóc tam kampanię samorządową PiS-u.

Podczas konferencji prasowej szef klubu PiS Mariusz Błaszczak poinformował też, że z partii usunięto Elżbietę Jakubiak, która kilka tygodni temu została zawieszona w prawach członka partii. Błaszczak powiedział, że powodem wyrzucenia obu pań jest działanie na szkodę partii, tj. "aktywność medialna"i prowadzenie publicznej debaty o wewnętrznych problemach partii. - Wielokrotne próby porozumienia się i upomnienia niestety zakończyły się niepowodzeniem - stwierdził Błaszczak.

Czy PiS spadnie poparcie po wyrzuceniu J. Kluzik-Rostkowskiej i E. Jakubiak?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (16)
Kluzik i Jakubiak: Ta decyzja wystawiła złe świadectwo kulturze PiS
Zaloguj się
 • eat.pussy

  Oceniono 4 razy 4

  Złe świadectwo? To tak jakby przedtem wszystko było ok? Nie przesadzajcie drogie panie. :(

 • atleista

  Oceniono 3 razy 3

  "Błaszczak powiedział, że powodem wyrzucenia obu pań jest (...) prowadzenie publicznej debaty o wewnętrznych problemach partii."

  Wewnętrznych problemach??? Twierdzicie, towarzyszu Błaszczak, że partia ma JAKIEŚ PROBLEMY?! No to zgadnijcie teraz, kto następny poleci za zbytnią "aktywność medialną". ;-)

 • makaronnitki

  Oceniono 3 razy 3

  Aby PIS mógł się oczyścić z tego ich ohydnego lewactwa to musi przede wszystkim pozbyć się jednego z najbardziej ohydnych - naczelnego lewaka - swojego prezesa.
  Nie wystarczy tylko drobny makijaż.

 • uran-238

  Oceniono 3 razy 3

  Zapraszamy do Platformy. PiS wchodzi w ostanią fazę destrukcji:) Prawem Darwina - ewolucji, głupie PISuary giną

 • tegepe

  Oceniono 7 razy 3

  Ograniczenie się obu pań do odczytania oświadczenia, to kolejny przykład lekceważenia wyborców - nie tylko PiS, którzy wiązali z nimi nadzieje na zmianę polityki tej partii, ale i sympatyzujących z nimi obywateli, a także lekceważenia przedstawicieli mediów, którzy od chwili ujawnienia informacji o wykluczeniu obu posłanej podgrzewali atmosferę sensacji i nadzieje, że w PiSie dojdzie do rozłamu. I po co to wszystko było nagłaśniać? Odbieram te oświadczenia jak puszczenie bąka, po którym został tylko smród. A fe!!!

 • tadeuszp3

  Oceniono 2 razy 2

  "kulturze PiS" - o czym ta kobieta mówi ???

 • dziadwawelski

  Oceniono 2 razy 2

  to oświadczenie powinno kończyć się słowami "... a prezesa żegnamy staropolskim spieprzaj dziadu" ;))))

 • venusoid

  Oceniono 2 razy 2

  Czekam na nową sensację: Kaczyński wyrzuca Macierewicza!
  ;)

 • henyk

  Oceniono 2 razy 2

  Nie szkoda mi ich. Swoim oświadczeniem pokazały, że są nikim. Plują im w twarz a one uważają, że pada deszcz. Gdzie wasz honor i duma?. Czekam teraz na jakiś mądry krok chociaż obawiam się, że będą tak stały w miejscu i czekały na zlitowanie się. Ten wasz głupi jak but prezes nie jest was wart, zrozumcie to wreszcie. Żeby tylko prezes ale te jego psy także a Błaszczak zwłaszcza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX