Platforma "ostrzega" przed Dutkiewiczem - ten pozywa ją w trybie wyborczym

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia pozywa w trybie wyborczym Platformę Obywatelską. Informacje potwierdził Radiu TOK FM Jarosław Krauze, szef komitetu wyborczego Rafała Dutkiewicza, który tuż przed godziną 15.00 złożył wniosek we wrocławskim sądzie.
A chodzi o ogłoszenie, które dzisiaj pojawiło się w gazetach. Dolnośląska PO zamieściła reklamę takiej treści: "Uwaga! Kaczyński chce zdobyć Dolny Śląsk. Głosując na Dutkiewicza i jego kolegów oddajesz władzę w ręce PiS. Ostrzegamy!!!".

W ogłoszeniu PO wykorzystała cytat z Jarosława Kaczyńskiego, który ukazał się 25 września na łamach Rzeczpospolitej. Wtedy prezes PiS miał powiedzieć: "Wybory prezydenckie wygraliśmy w siedmiu województwach i na południu Wielkopolski (...). Możemy też myśleć o województwie dolnośląskim, bo tam szansę ma lista Rafała Dutkiewicza "

"To kłamstwo. Jesteśmy bezpartyjni"

Prezydent Dutkiewicz podkreśla , że i on i kandydaci na jego listach wyborczych są bezpartyjni. A ogłoszenie zamieszczone przez PO to kłamstwo. - Kłamstwo powinno być oceniane w kategoriach etycznych a nie politycznych. To niezwykle gorszące i niskie zachowanie oraz próba okłamania wrocławian - tłumaczy Dutkiewicz .

Prezydent Wrocławia domaga się ogłoszenia, w którym PO przeprosi go i zaprzeczy wszystkiemu, co było we wcześniejszym ogłoszeniu. Platforma ma przeprosić też Dutkiewicza w mediach i wpłacić 10 tys. zł na konto kliniki hematologii dziecięcej we Wrocławiu.

PO się nie boi. "To wszystko prawda"

Jacek Protasiewicz, szef dolnośląskiej Platformy procesu się nie boi. - Jeśli tu jest nieprawda - mówi pokazując ogłoszenie - to oczekujemy na wyrok sądowy. Wszystko, co jest zawarte w tym ogłoszeniu, jest prawdziwe: i wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, i nasze ostrzeżenie, które jest bardzo realne - dodaje.

Termin rozprawy nie jest jeszcze znany.

Rafał Dutkiewicz to jeden z najpopularniejszych polityków lokalnych w Polsce. We Wrocławiu poparcie dla niego jest na o wiele wyższym poziomie niż poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Prezydentem Wrocławia jest od 2002 roku, wówczas wygrał wybory z poparciem PO i b. prezydenta miasta Bogdana Zdrojewskiego. W 2006 roku, gdy startował jako kandydat niezależny, wygrał w I turze zdobywając ponad 80 proc. poparcia. Za czasów jego prezydentury do Wrocławia przeniósł się z Cieszyna festiwal filmowy Era Nowe Horyzonty, ustanowiono Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus oraz reaktywowano festiwal Jazz nad Odrą. Wrocław otrzymał też status miasta-gospodarza Euro 2012.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (83)
Platforma "ostrzega" przed Dutkiewiczem - ten pozywa ją w trybie wyborczym
Zaloguj się
 • cat_1

  Oceniono 16 razy 14

  Głosując na Dutkiewicza i jego kolegów oddajesz władzę w ręce PiS ...

  Jak to "oddajesz" - na moje oko to Dutkiewicz rządzi teraz, także nie ma mowy o oddawaniu władzy. Dobrze rządzi to na niego zagłosuję - tyle w temacie ps. "z dala od polityki - Protasiewicz"

 • grajag

  Oceniono 18 razy 14

  PO jestem waszym wyborcą, ale odwalcie się od Dutkiewicza!
  My we Wrocławiu wiemy na kogo głosować...a Wy możecie sobie tylko "nagrabić" takimi zagrywkami...i polec! Tu mieszkają inteligentni i wykształceni ludzie. UWAŻAJCIE.

 • chateau

  Oceniono 34 razy 14

  Dutkiewicz wygra i tak te wybory, więc po co takie żenujące zagrywki? Żeby przegrać i na dodatek brzydko?

  Agitując w takim stylu możecie przegrać wybory parlamentarne, panie i panowie z dolnośląskiej PO.

 • drzejms-buond

  Oceniono 37 razy 13

  Jesli facet na swoim stanowisku się sprawdza i jest dobry to co za różnica czy jest z Pisu czy PO. Lekkie przegięcie szanowni peowcy.
  Nie rozumiem też czemu Dutkiewicz ma odpowiadać za słowa Kaczyńskiego?
  Jedno wielkie bagno...

 • spermaszatana

  Oceniono 39 razy 11

  "Budujemy mosty. Z dala od polityki." - Donald Tusk.

  I jednocześni walimy poniżej pasa Dutkiewicza, bo inaczej nie potrafimy.

 • cus27

  Oceniono 14 razy 10

  -Oj,brzydko...cios ponizej pasa !!!

 • gdsta

  Oceniono 20 razy 8

  Dutkiewicz jest dobry bez PO i bez PiS i na tym tez polega jego wielkość;
  potrafi pracować z ludźmi
  potrafi prowadzić Wrocław do Europy

  jak tak dalej będzie - zostanie Prezydentem Polski - bez wsparcia partii ale z uznaniem ludzi
  żeby sie nie okazało, że to najlepszy sposób na Polskę - Dutkiewicz zamiast zwalczających go partii - oj ile to by kasy zostało
  wspaniały gospodarz, szanowany człowiek wygra we Wrocławiu mimo, ze nie sprzeda sie zadnej partii - a może i dzięki temu :-)

 • antypopis

  Oceniono 8 razy 6

  Ten artykuł to idealny przykład na "niezależne dziennikarstwo" i "wolne media". Krótkie podsumowanie rządów Dutkiewicza to wg GW "a czasów jego prezydentury do Wrocławia przeniósł się z Cieszyna festiwal filmowy Era Nowe Horyzonty, ustanowiono Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus oraz reaktywowano festiwal Jazz nad Odrą. Wrocław otrzymał też status miasta-gospodarza Euro 2012."
  Ani słowa o tym, co Dutkiewicz spieprzył - a lista jest o wiele wiele dłuższa. No ale, zgodnie z klasykiem - nie wolno mówić, że traktor ma zepsute koło. Trza mówić, że ma aż trzy koła dobre.

 • araya

  Oceniono 10 razy 6

  PO próbuję skręcić kolejne wybory

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX