"Apel wejherowski". Poncyljusz poprze kandydata PO?

PRZEGLĄD PRASY. "Rzeczpospolita" dowiedziała się, że poseł PiS Paweł Poncyljusz i kandydat PO na prezydenta Wejherowa Maciej Łukowicz oraz samorządowcy z obu ugrupowań zaapelują dziś o utworzenie nowego centroprawicowego ruchu.
"Apel wejherowski" ogłoszą podczas konferencji, na której Poncyljusz ma poprzeć Łukowicza. - To, co nastąpi w południe w Wejherowie, będzie początkiem końca dotychczasowej formuły sceny politycznej i dominacji dwóch partii - przekonuje "Rzeczpospolitą" bliski współpracownik wyrzuconej z PiS poseł Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

Jeden z twórców "apelu wejherowskiego" mówi gazecie, że autorzy tej inicjatywy celowo unikają określenia "partia". "Chodzi nam bowiem o stworzenie podstaw bardzo szerokiego ruchu skupiającego środowiska centroprawicy, ludzi o poglądach bliskich Platformie i PiS" - dodaje informator "Rzeczpospolitej".

Maciej Łukowicz w rozmowie z dziennikiem odżegnuje się od swojego udziału w partii politycznej. - Na scenie politycznej potrzebna jest nowa jakość, ruch łączący ludzi o podobnych ideałach. Trzeba wrócić do czasów 'Solidarności' i jednoczyć się we wspólnych celach, zwłaszcza na szczeblu samorządowym - mówi Łukowicz "Rzeczpospolitej". Więcej w dzisiejszym wydaniu.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny