Jakubiak: Nie będę siedzieć i płakać tylko zakaszę rękawy i wezmę się do roboty

Wyrzucona z PiS Elżbieta Jakubiak po raz pierwszy ujawnia, czym zajmie się ugrupowanie, które najprawdopodobniej stworzy z Joanną Kluzik-Rostkowską. - Polityka to ryzyko. Kaczyński, budując PiS, czy Tusk tworząc Platformę, też ryzykowali. Musimy spróbować przedstawić program i przekonać do niego wyborców - mówi w wywiadzie dla ?Przekroju?. Opowiada też o kulisach przejmowania władzy w PiS przez frakcję Zbigniewa Ziobro.
Według Elżbiety Jakubiak nowa partia, która może powstać ma być "zdroworozsądkowa i umiarkowana, zajmująca się sprawami ludzi". - Oczywiście w opisie ideowym byłaby to formacja centroprawicowa, bez skrajności - zapowiada w rozmowie z "Przekrojem" była posłanka PiS i wylicza problemy, którymi miałaby zająć się jej formacja:

- Chcemy zająć się polską szkołą, by była lepsza i by Polaków było stać na podręczniki. Jeśli komplet podręczników do gimnazjum kosztuje 700 złotych, to dla wielu jest to suma nieosiągalna - zauważa.

"Czuję, że jest zapotrzebowanie na to, Polacy mają dość kłótni"

Dodaje, że w tej kwestii są zaniedbania rządu tak jak podobnie i w sprawie powodzi i jej skutków. - Rząd udaje, iż coś robi, a opozycja udaje, że kontroluje rząd. Mnie interesują konkrety - mówi.

Elżbieta Jakubiak przyznaje, że "jeszcze nie ma gotowych recept", ale nie obawia się też, że jej formacja podzieli losy byłych rozłamowców PiS, jak np. Polski Plus czy Prawicy RP. - Szczęśliwie PiS wyrzuciło nas na rok przed wyborami, więc nie będę siedzieć i płakać, tylko zakaszę rękawy i wezmę się do roboty. I czuję, że jest zapotrzebowanie na to, że Polacy mają dość rodzinnych kłótni, kto jest w PO, a kto jest w PiS - zauważa.

"Nie mogę sobie darować! Trzeba było Kaczyńskiego nie zostawiać tym ludziom"

W wywiadzie dla "Przekroju" Elżbieta Jakubiak ujawnia także kulisy - jej zdaniem - przejmowania władzy w PiS przez grupę Zbigniewa Ziobro. Miało się to zacząć na kilka dni przed drugą turą wyborów prezydenckich. - Zbigniew Ziobro przekonał niektórych starych działaczy PC, że my im chcemy ukraść partię, że zaraz sami zrobimy następną kampanię, że będą zmarginalizowani. (...) Oni uznali, że trzeba się bronić - ujawnia Jakubiak.

Opowiada dalej: - Nagle, dzień przed drugą turą, do Warszawy zjechali ludzie Brudzyńskiego i obstąpili Jarosława, nie dopuszczając nikogo. Przyjechałam na wieczór wyborczy, nie mogłam się do niego dostać! W końcu się spotykamy, a on zdziwiony: "Podobno miało cię nie być, bo jesteś chora". Że też ja się nie zorientowałam! Nie mogę sobie darować! Trzeba było go nie zostawiać tym ludziom! - twierdzi teraz Elżbieta Jakubiak.

Dodaje, że grupa "ziobrystów" wtedy, kiedy ona pojechała na wakacje po wyborach "zaczęła wkładać Kaczyńskiemu do głowy różne głupoty. - A byli jedynymi, z którymi po wyborach rozmawiał - przypomina była posłanka PiS.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Jakubiak: Nie będę siedzieć i płakać tylko zakaszę rękawy i wezmę się do roboty
Zaloguj się
 • jacz3

  Oceniono 1 raz 1

  Naiwna jak dzieciak we mgle albo nadal oszukuje.
  Dobry Kaczyński i źli ludzie dookoła.
  To jest bzdura.
  Największym złem jest Kaczyński.
  To on stworzył tę sekciarską partię . PiS szkodzi Polsce..
  Jakubiak też należała do tej sekty.

  Niech sobie tworzy nowy Pis - bis ale niech nie opowiada bzdetów o dobrym Jarku.

 • duch1313

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Elżbieto z całym szacunkiem , ale czas przestać udzielać się medialnie a zacząć naprawdę walczyć o swoją pozycję . Czy pani koledzy i koleżanki z PISu mają choć trochę odwagi i pozostawia tą sektę zakładając partię z prawdziwym przesłaniem ?. Narazie tylko gadacie po próżnicy i coraz więcej ludzi zaczyna sie do was zniechęcać , bo jeśli teraz nic nie robicie to co będzie później?

 • pawel.nn

  0

  Weźmie się do roboty? Wraca do zawodu pedagoga czy sekretarki?

 • nintom

  0

  no_nick zgadzam się z Tobą. Nie mam nic wspólnego z ideologią Jurka ale on mi też imponuje swoją konsekwencją i spokojem.

  Co do rozłamu w PISie to niewiele z niego rozumiem. Jarek zwalcza miłosników swego brata ???

 • tegepe

  0

  Nareszcie Jakubiakowa zaczyna mówić do rzeczy.

 • no_nick

  0

  Cały czas te same bzdury : Jarosław cact , Brudziński be. "Jak ja mogłam do tego dopuścić"? Mamy zatem d czynienia (pyta, . bo nie wiem) z :

  a.genialnym strategiem , słońcem Żoliborza, który ma dar boży przewidywania trzech ruchów naprzód , a jak mu tego zabraknie to zawsze może spytać mamy na obiedzie (jak żył brat - to jeszcze mógł spytać brata)

  b. płytkim facetem,pozbawionym własnego zdania , podatnym na prymitywne sztuczki otoczenia , który nie ma poglądów na nic z wyjątkiem tego, że jak ktoś próbje mu zabrać zabawki , to trzeba kogoś takiego kopnąć w krocze, żeby zabolało

  Im więcej pani Jakubiak i pana Kowala w mediach - tym lepiej dla Polski , tym lepiej dla nas wszystkich bo to znaczy,że PIS Jarka obumrze , a nowy PIS tych panienek i recytatorów wierszy Słonimskiego upadnie zanim uda mu się powstać. Nie żałuję nikogo z tzw. rozłamowców. Nie żałowałem Dorna , szanowałem Jurka bo - jako jedyny - w obronie idei, w które zawsze wierzył zrezygnował z doskonałej fuchy.

 • alexoi77

  0

  Dla dobra tego kraju apeluje do pani Jakubiak Do roboty tak, ale w swoim zawodzie Sekretarką pani była, wszyscy panią chwalili .Teraz Margaret Thatcher normalnie Ja jestem prosty robotnik to i na salony, do polityki się nie pcham Trzeba znac swoje miejsce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX