Kluzik-Rostkowska: Rejestrujemy stowarzyszenie "Polska jest najważniejsza"

Wyrzucona z PiS Joanna Kluzik-Rostkowska ogłosiła, że wraz z innymi politykami PiS rejestruje własne stowarzyszenie. Jego nazwa - "Polska jest najważniejsza" - to hasło wyborcze Jarosław Kaczyńskiego z ostatniej kampanii prezydenckiej. Politycy zapewniają, że jest ich piętnastu. Jednak wiadomo na razie o dziewięciu osobach.


O rejestracji stowarzyszenia poinformowała w specjalnym oświadczeniu posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska. W konferencji prasowej oprócz Elżbiety Jakubiak towarzyszyli jej także inni politycy, jeszcze formalnie należący do Prawa i Sprawiedliwości: europosełowie Paweł Kowal, Adam Bielan i Michał Kamiński oraz poseł Paweł Poncyljusz.

Była posłanka PiS oświadczenie wygłosiła w Hotelu Europejskim. Jak zaznaczyła jest to miejsce szczególne, które - jak wskazywała - "była zapamiętana jako miejsce debaty, a nie politycznej awantury i wojny polsko - polskiej". - Polska potrzebuje dojrzałej rozmowy o prawdziwych problemach - powiedziała.

Stowarzyszenie będzie kontynuować wizję polityki z kampanii prezydenckiej

Przyznała też, że termin powołania stowarzyszenia "Polska jest najważniejsze" nie jest przypadkowy. Dokładnie dziś mija trzy lata rządu Donalda Tuska, którego "paliwem nie jest mądre rządzenie, ale bezradna, zajęta swoimi obsesjami opozycja" -wskazała w oświadczeniu Kluzik-Rostkowska .

Nowe stowarzyszenie ma kontynuować wizję polityki zapoczątkowanej w czasie kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego, a później przez niego odrzucone. Ma zajmować się prowadzeniem dialogu i konsensusu przede wszystkim w trzech rozdziałach: polityce prorodzinnej i demograficznej, programem rozwoju i wizją miejsca Polski w świecie.

- Ta oferta jest dla wszystkich Polaków, gdyż nie ma Polaków lepszych i gorszych - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska.

Tajna lista stowarzyszenia

Co ciekawe lista pierwszych piętnastu Polaków (bo tylu potrzeba do założenia stowarzyszenia), jest częściowo utajniona. Wiadomo o dziewięciu członkach. Politycy tworzący grupę "Polska jest najważniejsza" twierdzą, że zebrali 15 osób. Marek Migalski powiedział nam, że on jest piętnasty. Nie chciał mówić kto jeszcze wchodzi do stowarzyszenia i odesłał do Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Na razie nie udało nam się z nią skontaktować.

1.Joanna Kluzik-Rostkowska
2.Adam Bielan
3.Elżbieta Jakubiak
4.Paweł Kowal
5.Michał Kamiński
6.Paweł Poncyljusz.
7.Marek Migalski
8.Tomasz Dudziński
9.Lena Cichocka-Dąbkowska
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że członkiem stowarzyszenia jest także Jan Ołdakowski, który niedawno opuścił klub PiS. Według naszych ustaleń w grupie założycieli może już nie być znanych nazwisk. Mogą to być na przykład bliscy współpracownicy posłów i europosłów. "Zbuntowani" posłowie nie będą mieli na tyle silnej grupy parlamentarnej, by stworzyć w Sejmie klub.

- Szczerze mówiąc nie znam wszystkich nazwisk. To grupa przyjaciół, których łączy hasło "Polska jest najważniejsza". Jestem przekonany, że to stowarzyszenie będzie miało w bardzo krótkim okresie w swoich szeregach kilka tysięcy członków. Nie chcę mówić, że więcej -zapewniał w TOK FM Paweł Poncyljusz.

Kluzik-Rostkowska o Lechu Kaczyńskim

- Wizja naszego miejsca w świecie, którą prezentował prezydent Lech Kaczyński, jest dzisiaj bezrefleksyjnie zaprzepaszczana - mówiła Kluzik-Rostkowska i dowodziła, że wizja ta była twórczym rozwinięciem w dzisiejszych warunkach idei Piłsudskiego, Giedroycia - idei Polski, jako przyjaciela i lidera obszaru od Kaukazu po kraje bałtyckie.

- O tym, że była to idea realna i skuteczna, przekonaliśmy się, gdy rosyjskie czołgi szły na Tbilisi, a polski prezydent skutecznie zjednoczył kraje naszego regionu w imię międzynarodowej sprawiedliwości i poszanowania praw narodów do stanowienia o własnym losie, byliśmy wtedy dumni z Polski - zaznaczyła Kluzik-Rostkowska.

Kto odejdzie z PiS?

W poprzedni piątek posłanki Kluzik-Rostkowska i Jakubiak zostały wykluczone z Prawa i Sprawiedliwości. Decyzję podjął Komitet Polityczny tej partii. Kilka dni później z klubu PiS odszedł Jan Ołdakowski, a Paweł Poncyljusz poparł kandydata PO na prezydenta Wejherowa.

Poseł Poncyljusz swoją decyzję o pozostaniu w PiS uzależniał od tego czy Komitet Polityczny PiS przywróci dwie posłanki do szeregów partii. Z partii Jarosława Kaczyńskiego mają odejść także europosłowie Paweł Kowal, Adam Bielan i Michał Kamiński.

''Polska jest najważniejsza'' zawojuje scenę polityczną?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (20)
Kluzik-Rostkowska: Rejestrujemy stowarzyszenie "Polska jest najważniejsza"
Zaloguj się
 • venusoid

  Oceniono 5 razy 5

  Przecież ci państwo nadal reprezentują IV RP, byli jej trzonem, może w wersji lajtowej, ale jednak, a IV RP trzeba wytrzebić jak faszyzm czy komunizm, a nie bawić się w odgrzewanie wilków w owczej skórze.

 • 22hanna

  Oceniono 4 razy 4

  Kłamczuszki się stowarzyszają w Klub kłamczuchów.

 • a1953

  Oceniono 4 razy 4

  Nie mogę słuchać takiego zakłamania jakie zaprezentowało stowarzyszenie .PO pierwsze jeszcze wczoraj słyszałam z ust P.Jakubiak jaki ten Kaczyński jest biedny opentany przez ciemne siły w postaci Ziobry .To samo mówili inni z tego stowarzyszenia.Zmienili zdanie kiedy okazało się ,że nie ma szans na powrót do PIS-u.I jeszcze jedno wszyscy ci Państwo byli w rządzie PIS-u i mogli realizować to wszystko co teraz tak bardzo krytykują .Czyli mówić co trzeba zrobić a zrobić to dwie różne rzeczy .I tak to im nic a nic nie wierzę bo cały czas w kampani kłamały a teraz chcą zbawiać świat. Hipotetycznie jezeli by wygrali wybory to i tak związali sie z PIS a to byłoby największym nieszczęściem dla Polski.Lepiej niech chowają dzieci ?bo kto się nimi zajmuje?/

 • kuchel

  Oceniono 3 razy 3

  neumarkt@ W zasadzie masz racje. To wszystko zajezdza starym PISem, a w dodatku nazwa, z wyswiechtanym i zaklamanym haslem kojarzy sie jak najgorzej. Tylko ten kon trojanski to w tym wypadku koza: z prezesa bowiem taki strateg, jak z koziej d...py traba.

 • pierzeja

  Oceniono 3 razy 3

  Ugrupowanie !! ..odchudzone !! ...ale w dalszym ciągu bardzo szkodliwe !!!..tak jak produkty reklamowane z napisem odtłuszczone ..odcukrzone ..po badaniach okazało się że bardziej szkodzą ...i to co powstało też szkodzić bedzie bo oni nie są wstanie razem współpracować mino deklaracji ...po wypowiedziach czuć smród ..)

 • siarymon

  Oceniono 2 razy 2

  ja tym ludziom nie wierzę,to są znowu jakieś kombinacje Kaczyńskiego, wyborcy nie dajcie się zmylić ci ludzie są gotowi na wszystko już raz nas oszukali jak były wybory prezydenckie

 • siarymon

  Oceniono 2 razy 2

  Uwaga na tych ludzi bo to oni chcieli oszukać wyborców że Kaczyński się zmienił i o mały figiel dureń został by prezydentem, są to też ludzie co siali nienawiść i fałsz oraz za ich pośrednictwem Polacy są podzieleni ja w ich przemianę nie wierzę, charakteru się nie da zmienić, jak ktoś jest diabłem aniołem nie będzie, jeszcze raz uwaga na tych ludzi oni nic dobrego nie wróżą.

 • marwara

  Oceniono 2 razy 2

  wiedzę, że idą w ślady Palikota. zapominają jednak o jednym: Palikot ma poparcie.

 • neumarkt

  Oceniono 4 razy 2

  Wysłuchałem himilii pani kluzik Rostkowskiej. Jestem zlekka rozczarowany. Nadal apoteozuje "dokonania" Lecha Kaczyńskiego a więc grupa ta nadal tkwi w oparach kłamliwej propagandy >starego PIS-u< o rzekomych, błyskotliwych dokonaniach śp. prezydenta, o podejrzanych działaniach władz polskich w sprawie katastrofy smoleńskiej. Dziwi to niezrozumiałe "poganianie" czynników badających tę tragedię, w sytuacji gdy w przypadku katastrof lotniczych takie dochodzenia trwają dłużej niż rok.
  W całej tej prezentacji czuje się pewien podtekst, na co zwracają uwagę politolodzy i socjolodzy, że może ona stanowić pewnego rodzaju "zagrywkę" polegającą na tym, że podzielenie PIS-u na PIS dobry i PIS zły , przy pufnym porozumieniu z Jarosławek Kaczyńskim, może zwiększyć ich szanse w przyszłych wyborach parlamentarnych. Może ta formacja Kluzik Rostkowskiej to taki "koń trojański" wielkiedo stratega - J. Kaczyńskiego?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX