Halicki: Niech Kluzik-Rostkowska powie, że Kaczyński opowiada niestworzone rzeczy

- Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza to ten sam PiS tylko z trochę inną twarzą - ocenił w wywiadzie dla ?Gazety Wyborczej? Andrzej Halicki z PO. W tej samej rozmowie wykluczył porozumienie Platformy z Joanną Kluzik-Rostkowską i Elżbietą Jakubiak. - Brały udział w wielkiej mistyfikacji - przypomniał.
Zdaniem Halickiego wyrzucone z partii Kaczyńskiego posłanki powinny przyznać się do tego, że w kampanii prezydenckiej prezesa PiS oszukiwali wyborców. - Na razie Joanna Kluzik-Rostkowska woli mówić nie o oszustwie, ale o cudownej, skutecznej strategii, jaką zastosowali ona i inni sztabowcy Jarosława Kaczyńskiego. To wygląda tak, jakby chciała nadal oszukiwać wyborców - stwierdził poseł PO w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

W jego ocenie nowe stowarzyszenie nie różni się od PiS. A jeśli Kluzik -Rostkowska chciałaby zaznaczyć różnicę, np. w poglądach na temat katastrofy smoleńskiej - zdaniem Halickiego - powinna to wyrazić "jasno i wyraźnie" . - Niech powie, że Kaczyński opowiada niestworzone rzeczy - stwierdził polityk Platformy.

Nie ma miejsca dla wyrzuconych z PiS w Platformie

Halicki wykluczył też jakiekolwiek porozumienie w tym momencie ze stowarzyszeniem "Polska Jest Najważniejsza". - Jak powstanie partia, będziemy dyskutować - zastrzegł.

Nie widzi też teraz miejsca dla wyrzuconych posłanek w Platformie. - PO opowiada się za decentralizacją, za przekazywaniem władzy do samorządów. Na drugim biegunie jest PiS, który lekceważy samorządy. (...) I jednocześnie słyszę, że Kluzik-Rostkowska wciąż chce wspierać kandydatów PiS w wyborach samorządowych - zauważył Andrzej Halicki.

"Kluzik-Rostkowska nie odbierze głosów PO"

Jego zdaniem nowy ruch nie jest zagrożeniem dla Platformy. Tak samo jak Ruch Poparcia Janusza Palikota. - Palikot zabierze wyborców lewicy, a Kluzik-Rostkowska - PiS - stwierdził poseł PO.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Halicki: Niech Kluzik-Rostkowska powie, że Kaczyński opowiada niestworzone rzeczy
Zaloguj się
 • zgryzliwyzenek

  Oceniono 3 razy 1

  Inni czlonkowie tez powinni zrobic rachunek sumienia. Kaminski i Bielan, jezeli chca wrocic do swiata ludzi porzadnych, powinni opowiedziec o swoich chamskich chwytach i ich motywach z poprzednich kampanii. Otwartym tekstem.

 • venusoid

  Oceniono 5 razy 1

  Panie Halicki, dziękuję że nazwał Pan rzeczy po imieniu. Szkoda, że inni nabierają się na te przetasowania PiS-u.

 • oghana7

  0

  brawo pan posel halicki -dobrze pan wyczul ten szatanski plan kaczora -on chce miec obie partie i wygrac premierowstwo . to szatan nie czlowiek ,a te kobiety zalosne ,bo graja w podwojnym oszustwie ,po ktorym zostana kopniete potwornie przez kaminskiego i bielana .

 • redakcja_v

  Oceniono 2 razy 0

  pis bez kaczyńskiego to jest to!

 • kazik.k

  Oceniono 2 razy 0

  platformie nie sa potrzebne pisowskie zmioty!!!!

 • robert9998

  Oceniono 4 razy 0

  04.11.2010 do 23.11.2010 W SEJMIE WAKACJE -GDZIE JEST TA JESIENNA OFENSYWA LEGISLACYJNA RZĄDU I PO? Tusk Premier nawet karimatę i termos wziął do sejmu , ale zapominałem że to tylko PR.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX