"Pseudodowcipne wypowiedzi", "perfidna akcja", "czarna groteska". Politycy o wyborach

Krytyka politycznych przeciwników, smutek lub radość z wyników, podtrzymywanie obietnic, podziękowania dla wyborców. To wszystko mogliśmy usłyszeć w wypowiedziach polityków tuż po ogłoszeniu wyników wyborów. Przedstawiamy listę najciekawszych głosów kandydatów i szefów partii, którzy komentowali "na gorąco" wieczór wyborczy.
"Hanna Gronkiewicz-Waltz nawet ze mną jako zastępcą, nie dobiegłaby (do mety), znając powolność jej ruchów" - Czesław Bielecki, pytany o możliwość zostania wiceprezydentem Warszawy.

"Ciekawe czy mosty mojej rywalki będą się przesuwać po Wiśle w sposób pontonowy" - Czesław Bielecki o programie wyborczym Hanny Gronkiewicz-Waltz, po tym, jak okazało się, że może wygrać wybory w pierwszej turze.

"Okazało się, że te jego ordynarne, pseudodowcipne i dość nonszalanckie wypowiedzi niczego mu nie dały. Źle skończył ten pan wiążąc się z Kaczyńskim, ale to jego problem" - Stefan Niesiołowski, wicemarszałek Sejmu o Czesławie Bieleckim, który skrytykował Hannę Gronkiewicz - Waltz.

"Niezależnie od tego jakie będą wyniki, jutro i tak idę do żłobka na Brechta" - Hanna Gronkiewicz - Waltz o wynikach wyborów.

"Polacy wybrali Polskę uśmiechniętą, a nie taką, jaką chcieli nasi przeciwnicy, nie odwróconą plecami do ludzi" - marszałek SejmuGrzegorz Schetyna ,w czasie swojego wystąpienia w sztabie wyborczym PO.

"Czas PO się kończy, a reszta jest w naszych rękach. Gdyby nie ta zaplanowana, perfidna przeprowadzona z pełną premedytacją akcja, to my byśmy te wybory wygrali. Ona była po to, byśmy tych wyborów nie wygrali. Jeżeli tylko będziemy potrafili uniknąć tej sytuacji, która wydarzyła się podczas wyborów, uniknąć tego rodzaju ludzi, to z całą pewnością mamy szanse na zwycięstwo, bo powtarzam: w tych wyborach, gdyby nie ta czarna groteska, kiedy ci sami powoływali się na spuściznę Lecha Kaczyńskiego i przyznawali się do rozmów z Palikotem mielibyśmy zwycięstwo" - prezes PiS, Jarosław Kaczyński , w sztabie wyborczym partii w Radomiu.

"PiS w Poznaniu dostojnie płynie po mieliźnie" - kandydat PiS na prezydenta miasta w Poznaniu,Tadeusz Dziuba . Zdobył 10 proc. poparcia.

"Aż mi głos odebrało" -Waldemar Pawlak , szef PSL, po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
"Pseudodowcipne wypowiedzi", "perfidna akcja", "czarna groteska". Politycy o wyborach
Zaloguj się
 • co_jest_grane_panie_panowie

  Oceniono 3 razy 3

  "mielibyśmy zwycięstwo" znaczy jak zwykle " wygraliśmy", to jest w PiS- ie jedyna możliwa interpretacja faktów, niezależnie od tego co się dzieje.

 • chri-s48

  Oceniono 2 razy 2

  "ta zaplanowana, perfidna przeprowadzona z pełną premedytacją akcja, to my byśmy te wybory wygrali. Ona była po to, byśmy tych wyborów nie wygrali" .
  To zasmucające,że znowu rzuca się kłody pod nogi PiS ,prowadzi się jakieś nieokreślone akcje,
  spycha się PiS na margines polityki. To sprawka oczywiście PO i nieprzychylnych mediów. A kiedy Kaczyński zobaczy wreszcie swoją winę i przestanie winić innych ? Kiedy wreszcie zrozumie,że jego retoryka i działania są szkodliwe ? Chyba po zejściu ze sceny politycznej .

 • remo29

  Oceniono 1 raz 1

  PiS idzie od zwycięstwa do zwycięstwa. W sensie moralnym...
  --
  parada karzełków

 • neumarkt

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedy wreszcie ten zakompleksiony człowieczek przestanie się kompromitować swoimi buńczucznimi perorami w sytuacji kiedy za to co dzieje się w PIS-ie odpowiedzialność ponosi ON SAM!Człon tej partii to już tylko występy ponurego kabaretu! Śmieszne występy prezesa robią wrażenie, że on nadal realizuje swoją politykę jak za dziecinnych lat... skutecznie kradnie księżyc!

 • kuchel

  Oceniono 1 raz 1

  Strateg od siedmiu bolesci, nie przewidzial, ze mu podloza swinie. Nieumiejetnosc przyznania sie do bledow wyroznia wszystkich tchorzy.

 • bombullo

  0

  Czy tego pokurcza nic nie powstrzyma od mamlania podupconych komentarzy
  Wygrali przegrywajac!!!Ale majac takiego buca z przydupasem Blaszczakiem coz mozna innego uslyszec? Wprowadzajac ten "jenzyk" do naszej pilki to my so juz Miszczami Europy2012.Klasyfikacje do MSw 2014 wygrywamy wszystkie mecze przegrywajac!

  Inne osobliwe osobistosci z tej kasty jakos dzisiaj nie widoczne sa.
  Nie chca swicic oczkami czy znowu prezio udupil towarzystwo nakazujac mordy w kubel?

 • szczekosz

  0

  Slyszymy tu o jakiejs PERFIDNEJ GROTESCE i cos tam jeszcze jakies dyrdymaly a ja chcialbym Jarusiowi tylko przypomniec jak to bylo w wyborach na prezydenta kraju kiedy to wlasnie przy pomocy takiej to perfidnej groteski autorstwa Kurskiego tez Tusk przegral a wygral przez pomylke Kaczorek Lesiu i to bylo wlasnie bardzo nieuczciwe ale tego juz Kaczorek Jarus nie pamieta - krotka i wybiorcz pamiec ale z tym przywodca to PIS predzej pojdzie na dno niz do wladzy

 • robert9998

  Oceniono 2 razy 0

  !Niedziela 21 listopada podczas ciszy wyborczej telewizja Tusk Vision Network=tvn/tvn24 złamała cioszę. Przerwa reklamowa film dokumentalny "Żołnierze sumienia" ukazuje się pani minister rządu PO Elżbieta Radziszewska zachęcająca do wyborów- złamanie ciszy!!! nie wiem jak później. Zadzwoniła znajoma podczas przerwy reklamowej powtórka , znowu Radziszewska z PO i o wyborach. Kiedy zostanie nałożona kara na tvn/tvn24 i PO lub nie gdyż wszyscy pójdą w zaparte. Złodziej prawdy czyli PO , będą wmawiać że nic się nie stało, to zachęcanie do wyborów!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX