Gamonie i Krasnoludki przed PSL. Fydrych zdobywa 0,7 proc. głosów

?Ogarniająca całe miasto miłość?, legalizacja marihuany i walka z depresją mieszkańców Warszawy. To postulaty jednego z kandydatów na prezydenta stolicy - Waldemara Fydrycha, który według sondażowych wyników wyborów pokonał w rywalizacji o fotel prezydencki czterech innych polityków, w tym kandydatkę PSL - Danutę Bodzek. Zdobył 0,7 proc. głosów.
Waldemar Fydrych jest liderem Pomarańczowej Alternatywy, która nawiązuje w swojej stylistyce do holenderskiej anarchistycznej Partii Krasnoludków. Występuje również w imieniu Gamoni i Krasnoludków.

Według sondażu TNS OBOP dla TVP, na Frydrycha zagłosowało 0,7 proc. wyborców, co dało mu siódmą pozycję, która wyprzedziła czterech innych kandydatów, w tym Danutę Bodzek z PSL. Polityk apelował do swoich wyborców, żeby w czasie głosowania założyli na głowy tekturowe czapki krasnoludków. - Głosując na Gamonie i Krasnoludki, głosujecie na siebie - przekonywał kandydat.

Głównymi punktami jego programu wyborczego jest wolność do wyrażania wszelkich poglądów, legalizacja marihuany oraz idea wszechogarniającej miłości.

Wyniki w Warszawie: zwycięża obecna prezydent

W wyborach w Warszawie zwyciężyła Hanna Gronkiewicz-Waltz, która - wg sondażu TNS OBOP dla TVP - otrzymała w niedzielnym głosowaniu 51,6 proc., a Czesław Bielecki - 24,8 proc. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Janusz Korwin-Mikke (Ruch Wyborców Janusza Korwin-Mikkego) - 5,7 proc., Katarzyna Munio ("Wspólnota Samorządowa") - 1,7 proc., Romuald Szeremietiew (niezależny) - 1,6 proc.

Poparcie poniżej 1 proc. uzyskali: Waldemar Fydrych (lider Pomarańczowej Alternatywy) - 0,7 proc., Danuta Bodzek (PSL) - 0,4 proc., Piotr Strzembosz (wspólny kandydat Prawicy Rzeczypospolitej i Unii Polityki Realnej) - 0,4 proc., Piotr Skulski (Polska Patriotyczna) - 0,1 proc., Cezary Stachoń (Lepsza Polska) - 0,1 proc.

Frekwencja w Warszawie wyniosła 50,5 proc. - podał TNS OBOP.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Gamonie i Krasnoludki przed PSL. Fydrych zdobywa 0,7 proc. głosów
Zaloguj się
 • anty-katotalib

  0

  psl może mieć dobre wyniki na prowincji w warszawie nigdy nie odniosą sukcesu.

 • adalbert.13

  0

  Teraz rozumiem czemu Pawlaka zatkało.
  Zresztą jemu nigdy wiele nie było trzeba do utraty głosu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX