PiS chce ukarać Michała Kamińskiego. Za rozłam

PiS będzie dążył do odwołania Michała Kamińskiego z funkcji szefa grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim - wynika z ustaleń ?Wprost?. To kara za dokonanie rozłamu w partii.
- Spodziewam się, że koledzy z PiS podejmą taką próbę. To konsekwencja mojej decyzji o odejściu z PiS, liczyłem się z tym - mówi "Wprost" Kamiński. Europarlamentarzysta w sobotę zrezygnował z członkostwa w PiS. Jarosław Kaczyński mówił, że dokonanie rozłamu w trakcie ciszy wyborczej i na dzień przed wyborami było "zaplanowaną, perfidną akcją przeprowadzoną z pełną premedytacją".

Z informacji "Wprost" wynika, że PiS podejmie kroki wobec Kamińskiego jeszcze w tym tygodniu. Już we wtorek, w czasie posiedzenia polskiej delegacji może zapaść wstępna decyzja o podjęciu starań o odwołanie go z funkcji szefa europarlamentarnej grupy. - Na razie nie komentuję tej sprawy, wypowiem się dopiero po posiedzeniu delegacji - twierdzi europoseł PiS Mirosław Piotrowski, jeden ze zwolenników odwołania Kamińskiego.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (8)
PiS chce ukarać Michała Kamińskiego. Za rozłam
Zaloguj się
 • her-mann

  Oceniono 5 razy 5

  Pan Michał Kamiński chciał odejść z Prawa i Sprawiedliwości i odszedł. Teraz czas, by złożył mandat europarlamentarzysty. Wybrany został z listy PiS, czas by konsekwencje wyciągnąć do końca. Dyskusja o tym, czy zostanie zgłoszony wniosek o odwołanie go z szefostwa frakcji parlamentarnej jest więcej, niż śmieszny. Michał Kamiński już nie powinien być europosłem.

 • k1985

  Oceniono 3 razy 3

  Dla mnie Kamień to skunks.

 • anty-katotalib

  Oceniono 2 razy 2

  spójrzcie na zdjęcie ! redakcjo to nie o tego Kamińskiego chodzi !!!!

  odwołać chcą tego drugiego, łysego za to, że związał się z europejską frakcją buddyjskich mnichów z klasztoru shaolin.

  to całkowite nieporozumienie !

 • 1theguru1

  Oceniono 6 razy 2

  czyli PIS trzyma dalej z konserwatystami brytyjskimi ograniczającymi dotacje europejskie dla Polski....
  WYBORNIE

 • margulec.1515mm

  Oceniono 6 razy 2

  PiS ma duze, za duze problemy "osobiste". Bardziej ostatnio przypomina zwierzaka (nie ublizajac psom) gryzacego sie zajadle i wsciekle we wlasny ogon oraz kapralowska karna kompanie - niz demokratyczna partie ubiegajaca sie o legitymacje do sterowania krajem i jego obywatelami. Patrzacymi na to wszystko z rosnaca zgroza. Mimo dawniejszych poparc i sympatii. Przykre i straszne.

 • wicary

  Oceniono 1 raz 1

  Co tam Kaminski Ważny jest EURODUPOWATY Henry Czarnecki

 • czarna.beata

  Oceniono 4 razy 0

  błazny...wciąż sie ośmieszają ...a Kamińskiemu należny się kara,a choćby za to jak sam podkręcał atmosferę kłamstwem i manipulacja jak był przydupasem kaczora ....tak,ukarać hahahahahahaaaaaaa

 • jangoz1

  Oceniono 2 razy 0

  popieram kaczora zeby go ukarac bo pucz zrobil o 10 lat za pozno

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX