Palikot wieszczy koniec koalicji. "Wybory 27 marca"

Według Janusza Palikota już niedługo czeka nas kłótnia w koalicji przy okazji debaty budżetowej, a co za tym idzie przedterminowe wybory. Poseł twierdzi, że zna nawet datę głosowania - 27 marca 2011 r. Zdaniem Palikota przedterminowe wybory są na rękę Platformie, PSL i PiS. Bo im szybsze wybory tym mniejsze szanse na wejście do parlamentu dla nowych stowarzyszeń: Palikota i Kluzik-Rostkowskiej.
Janusz Palikot ma nowy scenariusz polityczny na najbliższe miesiące. Zdaniem byłego polityka PO już wczesną wiosną będziemy wybierać posłów i senatorów. Jak mówił w Poranku Radia TOK FM wybory są bardzo prawdopodobne, bo mogą na tym skorzystać największe partie. - To jest w interesie PO, bo zatrzymuje Palikota i w interesie Kaczyńskiego (red. ze względu na działania secesjonistów) oraz w interesie PSL, bo mają dobry wynik w wyborach samorządowych - mówił Palikot.

Ale żeby mogły odbyć się wcześniejsze wybory musi najpierw upaść rząd PO-PSL. Zdaniem posła z Lublina nastąpi to przy okazji debaty budżetowej. - To jest najprostsza droga do upadku rządu i taka, za którą nikt nie ponosi odpowiedzialności. Tusk zaproponuje jakiś rodzaj reformy dotyczących KRUS - PSL się na to nie zgodzi. Tusk na tym zyskuje, bo chce reformować. PSL też zyskuje w swoim środowisku, bo nie daje KRUS - wyjaśniał gość Poranka Radia TOK FM.

Poseł Palikot wie także jak cała sprawa kłótni w koalicji zostanie przedstawiona Polakom. - Opinii publicznej mówi się, że to nie jest takie złe - bo w lipcu Polska obejmie prezydencję w UE, bo dla nowego rządu lepszy jest budżet wiosenny niż jesienny. I wyborcy nie ukarzą Platformy za wcześniejsze wybory - powiedział. Jak dodał - według jego scenariusza - pójdziemy głosować 27 marca.Oczywiście Januszowi Palikotowi taki scenariusz niespecjalnie się podoba. - Wolałbym termin czerwcowy lub jesienny. Potrzebuję czasu. Muszę odbyć tysiące spotkań żeby stworzyć struktury - przyznał. Ale mimo tego optymizmu nie traci. - Wierzę, że po wyborach wrócę do Sejmu razem ze spora grupą działaczy - stwierdził gość TOK FM. Znacznie mniej optymistyczne dla Ruchu Poparcia Palikota są sondaże. Ostatni sondaż publikowany przez "Rzeczpospolitą" pokazał, że ugrupowanie może liczyć na 1 proc. poparcia. Takie samo poparcie ma też Stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza. Liderem sondażu niezmiennie jest PO, na którą chce głosować 45 proc. Polaków.

Odejdę, ale nie powiem kiedy

Janusz Palikot przyzwyczaił nas do realizowania swoich zapowiedzi. Odstępstwem jest zmiana daty zrzeczenia się mandatu parlamentarzysty. Tworząc Ruch Poparcia Palikota polityk zapowiedział, że mandat posła złoży 6 grudnia. Ale zmienił zdanie. Jak mówił w Poranku Radia TOK FM wszystko przez liczne bardzo ważne wydarzenia, do jakich dojdzie na początku grudnia. Na początku grudnia dojdzie - między innymi - do wizyty prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w Warszawie oraz wyjazdu prezydenta Komorowskiego do USA, na spotkanie z Barackiem Obamą.- Nie warto żeby ta bardzo ważna dla mnie informacja utonęła w tych wielkich przekazach - mówił Janusz Palikot. Kiedy więc zrezygnuje z mandatu posła? - Nie podam daty - odpowiedział polityk. Dlaczego? - Bo już zaraz Graś zacznie jakąś akcję z pedofilami albo z dopalaczami organizować - wyjaśnił Palikot. Ale jak dodał będzie krótka przerwa między tym kiedy pożegna się z mandatem posła RP a przewidywanymi przez niego wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi..

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
Palikot wieszczy koniec koalicji. "Wybory 27 marca"
Zaloguj się
 • somekindofhope

  Oceniono 3 razy 3

  O Palikota się nie martwcie. Jeżeli będzie konsekwentny, cierpliwy, merytoryczny - zmiecie ten cały załgany bajzel z Wiejskiej, w których w 95% siedzą niedouczone cwaniaczki, cynicy i nieroby .

 • siarymon

  Oceniono 3 razy 3

  sheleavesyourhome ; to nie patrz na Palikota patrz na swoją dupę w lustrze lub na tego idiotę kaczora

 • neumarkt

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Palikot, te pańskie dowcipne zagrania, zrozumiałe dla zwolenników tkwiących w kulturze europejskiej, niestety do dość dużej części naszego społeczeństwa, twiącego w oparach bigoterii, dewocji, bogoojczyźnianej filozofii, NIE DOCIERAJĄ a nawet uważają oni pana za DIABŁA WCIELONEGO! Radziłbym , ALE POWAŻNIE, zacząć się odwoływać do tych problemów, które od stu lat nie znajdują posłuchu u rządzących w Polsce, czy to ze strachu przed klerem czy też CIEMNYM LUDEM! Radzę powrócić do czasów Tadeusza Boya Żeleńskiego, kiedy właśnie ON próbował walczyć z ciemnotą, dewocją, zakazem aborcji itp. , a polski kler nazywał "okupantami". Radzę SUBITO przestudiować jedną z prac Boya p.t. REFLEKTOREM W MROK, i stać się kontynuatorem zmagań tego znakomitego społecznika i wszechstronnego publicysty i pisarza.
  Uznanie się za kontynuatora jego marzeń, nie mam wątpliwości, pomnoży Panu zwolenników!

 • venusoid

  Oceniono 1 raz 1

  sheleavesyourhome, I'm not surprised she leaves your home.

 • okeywoj

  0

  Prawda was wyzwoli.Poczekajcie.

 • oghana7

  0

  ten kabotyn palikot zdazyl juz opluc nie tylko wrogow ,ale dawnych przyjaciol ,nawet prezydenta komorowskiego i premiera .w tej chwili jest bardziej agresywny niz jarkacz ,jego juz nie atakuje ,tylko przyjaciol ,a przeciez go nie wyrzucili ,a tylko nie dali najwyzszego stanowiska w PO. to bardzo nieciekawy pajac -jak mozna obrzucac blotem dawnych przyjaciol.czy tak robil z pierwsza zona? kto teraz bedzie z nim pracowac ,takim nielojalnym facetem bez kinderstuby?

 • howlin_wolf

  Oceniono 5 razy -1

  Janusz zaczął z przytupem a teraz cienko śpiewa :)

 • kolega77

  Oceniono 6 razy -2

  To już jest Janusza "łabędzi śpiew" Jakiż to artysta ginie!?

 • sheleavesyourhome

  Oceniono 8 razy -6

  Niech kupi sobie lustro lub obraz i do niego gada !
  Ja brzydzę się widzieć jego obrazek tu na internecie !

  Stoppa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX